Choď na obsah Choď na menu
 


ZVIDITEĽŇOVANIE SLOVENSKA

     Hneď vás napadne, že Slovensko sa predsa zviditeľňuje cez našich športovcov. Máte pravdu, vodáci, tenistky, futbalisti, hokejisti atď. Tiež máte pocit, že je to jednostranné? Tak ešte je niečo po ruke. Vyrábame najviac áut na hlavu. Áno, na hlavu padlý je ten, čo príde s takouto argumentáciou. Čo z toho, keď zisky idú preč, automobilky majú daňové prázdniny a nám zostáva len práca, zastavané plochy úrodnej zeme. Pravda, sú to pracovné príležitosti, ale tie sme mali aj vtedy, keď sme vyrábali tanky. Že je to rozdiel? Je. Zisky vtedy išli pre náš štát.
     Ale naspäť. Viete o tom, že Hondurasvyrába najviac rúčiek do metiel na hlavu? Tiež som to tam videl v novinách, vo farebných grafoch a porovnaniach. No tam sú asi lepší „manažéri“ ako u nás.
     Nejako zabúdame, žeby Slovensko mohli zviditeľňovať naši politici. A oni ho zviditeľňujú, len sa to akosi nedostáva na svetovú verejnosť. Alebo je to naša vina? Dalo by sa to dalo napraviť. Napríklad zápisom do Guinnessovej knihy rekordov. Veď určite nikde vo svete nie je toľko hlúpych poslancov, ktorí nie sú schopní zvládnuť voľby, čo je teda len medzi voľbou áno, alebo nie. Nezvládajú to. Nechápu to. Ale verím tomu, keď ich predseda sám vyhlási, že pri voľbách volili niektorí poslanci omylom. No čo sa dá čakať od radových členov, keď šéf je tiež blbý. Odporučil by som pred parlament postaviť prenosný kontajner, kde by poslancov vzdelávali, aby do konca volebného obdobia boli schopní pochopiť čo je to áno a čo nie a tiež rozdiel v krúžkovaní. Pritom ma napadlo, či by tam nemal byť aj ďalší kontajner, kde by poslancov učili používať WC (preventívne, lebo pri ich úrovni by sa dalo počítať s hocičím.) Príkladom by mali byť kontajnery pre neprispôsobivých Cigánov. Podobnosť je veľmi úzka „neprispôsobilosť“ a „nechápavosť, či sprostosť“. Takže už by v knihe rekordov svietilo Slovensko s najsprostejšími poslancami.
     Ďalším zápisom by mohli byť naši „supermanažéri“. Veď majú že vraj najlepšie školy a skúsenosti zo zahraničia (?) a dokonca ovládajú aj angličtinu. Čo neovládajú je ich práca, lebo na Slovensku ide všetko dole vodou. A hneď by mohol byť ďalší rekord, že títo supermanažéri sa napriek tomu, že s nimi ide všetko dole vodou, záhadne držia nad hladinou a ich neúspechy ich nepotopia. Keby boli takí „zlatí“, určite by ich to stiahlo pod vodu. Ale možno by niekto oponoval, že aj také obyčajné výkaly tiež plávajú na povrchu a mohlo by byť po rekorde, či tajomstve.
     Takže vďaka našim politikom nám Slovensko negatívne zviditeľňujú naši gastarbeitri – novodobí nádenníci v zahraničí, ktorí s dobrým vzdelaním robia prácu, ktorú aj domáci analfabeti odmietajú robiť.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.