Choď na obsah Choď na menu
 


NIELEN PYRAMÍDA

     Nielen pyramídu máme na Slovensku hore „nohami“, či vlastne dole „ hlavou“, ale zdá sa aj na hlavu padlých politikov. Myslím tých, čo sa snažia niečo robiť, hoci našťastie ich je málo. Netvrdím, že tí čo nič nerobia tiež nie sú padnutí na hlavu a mám dojem, keď sa nebránia (veď každý z nich ma napojenie na mafiu, alebo „silných“ partnerov), že sú rovnako postihnutí. O čo mi ide? O jednu, na hlavu postavenú vec. Ide o to, ako sa ide riešiť- losovaním odmien- dosiahnutie vydávanie pokladničných bločkov, čo je nielen povinnosťou predajcu, ale aj kontrolované. Je to asi len priestupok a oplatí sa riskovať, keď pokuta je pár Euro, čo sa za pár hodín nadženie. Čudujem sa, že naši politici neschválili radšej opačný – slovenský- krok. Mali by poslať do terénu sto, alebo lepšie tisíc krát viac kontrolórov. Nejde len o to, že by sa znížila nezamestnanosť, ale títo kontrolóri by mohli hneď na mieste dať odmenu, vo výške terajšej pokuty, každému pokladníkovi, čo vystaví a dá pokladničný bloček. Predstavte si tú úspešnú akciu. Štát by takto nepriamo pomáhal našim šikovným a pekným pokladníčkam, čo za žobrácke platy robia pre zahraničné firmy.                                                                                                                                     Preto by bolo treba toľko kontrolórov, aby predávajúci dostali pocit, že sú ľudia, nie otroci. Zároveň by predávajúce - pokladníčky, boli motivované vydávať bločky, čím by bol spokojný štátny rozpočet, teda tí, čo za ním stoja a mohli viac rozhadzovať. Veď napríklad by sme mohli vyslať viac vojakov pre drogy do Afganistanu, alebo nechať povymieňať sedačky na našich MIG-29, lebo bez toho, napriek miliardám, sa zase nebude dať na nich lietať. Ale je aj viac možností, kde dať získané peniaze, napríklad pridať každému poslancovi nejakú kočku, čo vie ovládať okrem iného jeho laptop, volenie v parlamente a aj nejakú cudziu reč. Všetko pre zníženie nezamestnanosti. Alebo by sa mohli nakúpiť krompáče a lopaty pre našich supermanagerov, či prezidentov, či kontrolné, alebo dozorné rady. Samozrejme tým, že by robili odbornú prácu s uvedeným naradím, by prišli o svoje bývalé platy. Tiež by dostali k náhrade všetky škody čo zapríčinili. To by bol prínos do štátnej pokladne!
      Ale možno by stačil aj slovenský spôsob na riešenie. Tým uvedeným by sa síce platy zobrali, škody by museli nahradiť, ale dali by sa im vysoké odmeny zato, že s tým náradím by už žiadne veľké škody nenarobili. Áno, na Slovensku by aj toto prešlo. Keď si uvedomíte, že tí vinníci nebudú strčení do väzenia, ako by sa stalo inde, mohli by navyše dostávať ročnú prémiu, tých 13 tisíc Euro, koľko stojí u nás štát ročne jeden väzeň. Miesto nich by mali ich predošlú prácu riadiť ženy z domácnosti (s vlastnými počítačmi) za minimálnu mzdu a tie by ukázali, že kde je u nás problém.
      Záverom toľko: Načo zákony, ktoré nikto nemusí dodržiavať, lebo stačí podplatiť a vec je zabudnutá. Načo súdy, keď sú len na smiech. Načo polícia, keď sa bojí Cigánov, vlastne viac nadriadených, ktorí chránia Cigánov. Načo takéto zbytočnosti, čo stoja štát veľa peňazí a k ničomu nevedú. Dávať odmeny. Odmeny Cigánovi, že nekradne a nezabíja. Odmenu sudcovi, že nič nerobí, teda ani hanbu. Odmenu policajtom, že nespôsobujú problémy, či cestné nehody. Odmeny železničiarom za to, že neposielajú prázdne vlaky na Pohroní, keď už nikto nevie na to prísť, že tam treba znížiť cestovné, keď už ten vlak vypravia. Odmeny mäsiarovi, že vám miesto zajaca nepredá mačku. Odmenu doktorovi, že zostane doma a neničí ľudí liekmi s vedľajšími, nebezpečnými účinkami, ako je choroba. Všade sa môžu dávať odmeny, keď zákony sú zbytočné. Že by to štát veľa stálo? Omyl. Ľudia by mali viac peňazí a kupovali by viac. Dôkazom, že nám pôjde lepšie, bude to, že sa sem nahrnú ďalšie zahraničné firmy a banky, ako supy na zdochlinu, že je tu ešte niečo, o čo by nás mohli ešte obrať.
      Určite by boli zase nejakí nespokojenci. Tým by mal urobiť pracovný úrad preškolenie za farárov a terajších vyhnať do Vatikánu. Rýchlo by sa prišlo na to, že farár aj s kostolom vyžije aj z toho, čo zostane vo zvončeku. Možno by to „toho hore“ priviedlo k tomu, aby osvietil iným lúčom u nás rozumných ľudí, nielen tú našu „hornú“ spodinu.
 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.