Choď na obsah Choď na menu
 


     Určite nie som sám na Slovensku, komu je jedno, ako sa rozpráva v Maďarsku. Dokonca som si nevšimol, že by sa k tomuto   vyjadroval nejaký slovenský politik a tí, ako sa vie, sa vyjadrujú k všelijakým volovinám a to o to viac, o čo problému menej rozumejú. Že sa z Maďarska vyjadrujú k veľa veciam, čo sa deju u nás, sme zvyknutí. Oni chudáci, nevidia vlastné problémy a tak sa snažia starať sa do nás, akoby ešte stále nepochopili, že Slovensko je samostatným štátom a zabudli na to, že keď bolo Rakúsko –Uhorsko, tak každý Maďar, čo za niečo stál, rozprával skoro lepšie nemecky, ako maďarsky. Samozrejme sa to netýkalo  sedliakov niekde z provincie. Tým stačila maďarčina na dohovorenie, rovnako ako dnes stačí aj našim maďarónom na južnom Slovensku. Lenže situácia je iná, čo zase nepochopili naši maďaróni a nejako nechcú vidieť, že si vyrábajú problémy. Oni si ich vyrábajú a neschopní politici, teda slovenskí, ako bol napríklad Dzurinda, ich v tom podporovali. Dzurinda, len aby sa udržal, si maďarónov zobral do vlády a bolo mu jedno, že aké to bude mať následky. Tí už počítali, že budú stále vo vláde a dostali chuť na stále väčšie a väčšie požiadavky. Že sa raz znovu musia zastaviť, je viac ako jasné.
     Ale ináč k tejto téme. Je vedecky dokázané, že keď sa niekto silne nahnevá, rozčúli, zablokuje sa u neho normálne rozmýšľanie a nie je s nim už žiadna reč. Jednoducho, v takom stave už nie je schopný racionálne akceptovať ani jasné fakty, čo sa týka témy, ktorá ho nahnevala. Dovolím si tvrdiť, že podobne reaguje ľudský mozog u fanatikov, keď narazia na odpor v téme, kde sa prejavuje ich fanatizmus. Jedno, aké vzdelanie má ten človek, aké postavenie. Jednoducho zostane ako tupý na svojej pozícii a neakceptuje nič. Jedno či je to náboženský, alebo iný fanatik. Stop, stiahne sa opona a už sa nemysli, prevládnu len emócie. U Maďarov, správnejšie, divých čried Starouhrov, pod vedením Turkov, čo prišli do kultúrnej Európy, medzi nepriateľov, ktorých si vytvorili svojim agresívnym chovaním, sa vytvorilo spoločné puto a to ich nútilo držať silne spolu, aby prežili. Toto im zostalo akosi dodnes, lebo sami asi cítia, že ich okolie na nich reaguje nepriaznivo. Nechápu , že je to následkom toho, ako sa chcú presadzovať a to sme už na tom bode, ako je to u fanatika, keď zostane stať na svojom postavení, s doskou pred čelom. Nechápe, nevie a nemôže pochopiť.
     Aj teraz si Maďari a maďaróni chcú udržať celistvosť, lebo cítia a oprávnene, že musia držať spolu, ináč keď ich bude menej, budú len problémom pre Európu a nikto sa s nimi ináč zaoberať nebude. Máme na Slovensku nový zákon o používaní slovenského jazyka a zase sa do toho stará Maďarsko, ako by sa miešali do svojej kolónie. O čo ide? To oni nechcú pochopiť a pritom je to také jednoduché. Ale mám dojem, že ani slovenskí politici, tí nemaďaróni, to celkom nechápu, lebo vypisujú dopisy do Maďarska, ale nevedia to vysvetliť.
     Poďme na to. Maďaróni, neviem, či je to národnostná menšina, si vydieraním dosiahli, že sa môže používať maďarčina tam, kde je 20 % tých, čo rozprávajú maďarský. Vychádzajme z toho, že všade vo svete má celok 100 %. Z toho vyplýva, že kde žije 20% maďarsky rozprávajúcich, žije ešte zbytok, teda 80% ľudí, nerozprávajúcich maďarsky. Keď sa hocikto na to pozrie, je jasné, ktoré číslo je väčšie a čo to znamená. Samozrejme, že kde žije 20% maďarónov, sa musí brať ohľad hlavne na zostávajúcich 80%  slovensky rozprávajúcich obyvateľov. Zoberme si opačný príklad, kde žije 80% maďarónov. Tam aj bez vysokej matematiky logicky žije stále ešte 20 % nemaďarónov. Tým pádom sa tam musí rozprávať aj slovensky, keď rovnako pri 20% maďarónov sa rozpráva maďarsky. Čo z tohto jednoduchého príkladu vyplýva? Len toľko, že nový zákon o tom, že Slováci, ako väčšina vo svojom štáte, majú právo sa dorozumieť všade slovensky, je v súlade s 20 %, čo je ďalej platné. Presnejšie to, že tam kde je 20% maďarónov, môžu na úradoch rozprávať maďarsky, ale musia úradníci vedieť po slovensky. Ako som uviedol to aj v prípade, že tam žije niekde len 2O% Slovákov, čo je to istí, ako keď kvôli 20% maďarónov, sa tam môže rozprávať maďarsky.
     Myslím si, že keby toto dokázali pochopiť aj naši politici, tak by to jedným vyhlásením vysvetlili do sveta a už sa s tým nebudú zaoberať. Predsa je vedecky dokázané, že s človekom, čo sa dostane do stavu, kde už nerozmýšľa a riadi sa len emóciami, teda aj fanatikom, sa netreba baviť, nič to neprinesie. Najlepšie na tom, že tu sa maďaróni s tými ich 20%, čo presadili o používaní maďarčiny, dostali tam, kde nechceli. Ich jedinou výhodou je, že majú proti sebe len našich hlúpych slovenských politikov, čo radšej kradnú, ohovárajú sa a nevedia na nič rozumného prísť. A ešte jedno. Maďaróni, ale hlavne Maďari, sa velmi zaoberajú slovami pána Slotu, čo vystupuje  na úrovni krčmového politika a teda sa stará o zábavu, nič viac. Maďarsko z toho robí veľký cirkus. Prečo sa nikto neozve na niečo takéto čo vyšlo z Maďarska? Krisztina Morvaiová, atraktívna kresťanská nacionalistická právnička a šéfka maďarskej strany Jobbik, neváhala reagovať na vyjadrenie "hrdého maďarského Žida", ktorý povedal, že šíri  nenávisť a mali by jej zakázať pôsobiť v politike:   
    "Tešilo by ma, keby sa tí, ktorí sami seba volajú hrdými maďarskými Židmi, vo svojom voľnom čase radšej hrali so svojimi malými, obrezanými čuráčikmi a nešpinili mňa. Vy ste zvyknutí na to, že niektorí ľudia sa pred vami hneď stavajú do pozoru a snažia sa vám ulahodiť zakaždým, keď si uprdnete. Berte prosím na vedomie, že tomuto je koniec! My teraz dvíhame hlavy vysoko a už sa vám nedáme zastrašovať! Berieme si svoju krajinu späť!" Toto som si dovolil prevziať z http://www.protiprudu.info/trhlina.html
      Toto su oveľa silnejšie výroky, ako používa pán Slota. Na toto treba reagovať a nie posielať ospravedlnenia do Maďarska za to, že je skutočne tragikomické to, že maďaróni neovládajú štátnu reč štátu kde žijú a nebude sa prispôsobovať viac ako 90 % obyvateľstva nejakej zanedbateľnej skupine, čo si sama neuvedomuje, že neovládaním štátneho jazyka sa izolujú a budú preto vždy v nevýhode oproti ostatnému obyvateľstvu. Lenže ako som hore písal, oni to nepochopia, majú tu dosku pred čelom a potom ich ako aj fanatikov netreba brať na zreteľ a nebaviť sa s nimi, lebo je jasné, že to nemôže viesť k rozumnej debate. Jedno či sa jedna o maďarónov tu, alebo Maďarov. Ustupovať v politike znamená slabosť a ustupovať fanatikom, je sprostosť bez východiska.
 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.