Choď na obsah Choď na menu
 


ROZŠIROVANIE DEMOKRACIE?

      Alebo len získavanie ďalších trhov? Vyvolať vnútorné nepokoje nie je problém. Potom sa odvolávať na mŕtvych pri vnútorných nepokojoch. Potom bombardovať čo sa dá, ako v Lýbii. Že tam bolo z bombardovania veľa mŕtvych? Čo na tom. Vy to nepoznáte, že zabiť zlého je dobré, zabiť dobrého je otázka výhovorky. Že je človek, ako človek? Sú o tom nejaké teórie. Zdôrazňujem teórie.
      Rozširovanie demokracie je zaujímavý úkaz. Najviac ju rozširuje nedemokratické USA. A to len tam, kde sa dá na tom získať. Samozrejme sa musí jednať o zisk pre USA, nie pre obyvateľstvo „trafenej“ krajiny. V Afganistane, rovnako ako v Lýbii, Iraku a ostatných arabských štátov „západná“ demokracia nikdy nebude fungovať. Ale u nich fungovala „kmeňová“ demokracia a to čo fungovalo pre obyvateľov, „nevoňalo“ USA. USA nepotrebuje kľudné „spokojné“ štáty. Kde je kľud, tam sa nemôže bombardovať a predávať zbrane. A spokojnosť? Keď sa Čína naštve a začne zo svojich málo cenných dolárov platiť čiernych, červených, žltých, kávových, či bielych v USA, tak USA sa zvnútra rozložia za pár mesiacov. Ani Číňania nie sú hlúpi a pochopili, ako každý rozumný človek, spôsob jednania USA. Dotujú vlastné poľnohospodárstvo vyššou cenou, akou USA ročne „pomáha“ chudobným krajinám v celom svete. Lacné jedlo a zábavu – toto heslo poznali už v starom Ríme, ale aj tak to nebolo trvalé riešenie.
      USA by mohlo presadiť demokraciu napríklad v Izraeli, čo je jeden náboženstvom a armádou udržiavaný rasovo diktovaný „štát“. „Štát“ preto, lebo Izrael dodnes nemá uznané hranice, čo je prvý predpoklad štátu. Alebo čo tak demokratizmus v Saudskej Arábii, kde ešte dnes verejne stínajú hlavy a ukameňovávajú ženy. Ani nápad. Saudská Arábia dodáva USA ropu a keby sa kráľovská rodina naštvala a stiahla svoje peniaze z USA, včítane cenných papierov, USA by tu „zostalo“ na tom horšie, ako Grécko. Pokiaľ by zostalo.
      Takže vyvolať nepokoj platenými nespokojencami, väčšinou vyštudovanými v USA (medzi zahraničnými študentmi získava CIA najviac spolupracovníkov). Potom zmraziť peniaze tohto štátu, zničiť ho a potom už len za zadržané peniaze dodať „novej demokratickej“ vláde zbrane z USA, aby nová vláda bola silná a udržala si zbraňami svoj národ v „spokojnosti“. A je tu nový demokratický štát.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.