Choď na obsah Choď na menu
 


 

INZERÁT

     Zaujal ma v jednom oblastnom plátku  (veď to poznáte, je zadarmo a nájdete ho v schránke, alebo kopu týchto výtlačkov ležať na schodišti pri schránkach, alebo v ešte neotvorených balíkoch na odľahlých  miestach, kde sa ho zbavia tí, čo by mali tieto výtlačky roznášať/ inzerát, kde sa hľadali doručovatelia práve týchto výtlačkov. Podmienka bola – stredná škola. Našťastie tam  nebola špecifikácia o akú ukončenú strednú školu by sa malo jednať.

     Na roznášanie bezplatných novín, na ktorých už majiteľ novín zarobil tým, že tam uverejnil kopu platených reklám a kopu bezplatných inzerátov,  to z dôvodu  aby ste výtlačky mohli nájsť, tam ako som písal, na to  je potrebná stredná škola! Už takto klesla úroveň nášho školstva, že na roznos, ktorý by určite veľmi zodpovedne urobil obyčajný idiot, je dnes potrebný maturant? .Pritom nechcem uraziť nijako idiota, ktorý má papiere na svoju chorobu. Skôr mám dojem, že problém je v morálke a to by podľa tohto inzerátu malo znamenať, že až od maturanta sa dá očakávať určitá zodpovednosť. Tomu ale na druhej strane nezodpovedá to, že v nasej politike máme veľkú väčšinu dám a pánov s diplomami a o morálke sa tam hovoriť nedá.

     Ale nie o tom chcem písať, napadlo mi, ako by som asi ja napísal inzerát  povedzme pre moju hlboko zadlženú firmu, povedzme asi tak zadlženú ako je slovenská železnica. Napadlo mi ako prvé toto:

     Zamestnám skúseného, zodpovedného človeka na vedúce miesto do veľmi zadlženej firmy. Podmienky

- výška nad 175 cm, váha  od 7O kg, podľa výšky

- vzdelanie SŠ, VŠ ukončená ešte v ČSSR

- vek nad 45 rokov

- plat začiatočný, dvojnásobok minimálneho platu maximálne na dva roky, potom 10 percent zo zisku na 5 rokov.

- skúšobná doba 1 rok, predpoklad, že po roku budú straty  minimálne polovičné . 

 

     Zdá sa vám zvláštny takýto inzerát? Prečo? Skúsim vysvetliť. Prečo je výška dôležitá? Zoberme si Napoleona, Hitlera, Stalina, Dzurindu, všetci malí zakomplexovaní ľudia majú vcelku sny väčšie ako sú oni, ale o to väčších chýb sa dopúšťali. Prvých troch poznáte, ale čo má s tým Dzurinda? KEĎ JE TAKÝ MALÝ,VIDÍ SVOJU VEĽKOST VO VEĽKOM UHORSKU A VEDIE TAM SLOVENSKO. Maďaróni a Maďari sa radujú, Slováci čumia, ako vždy.

     Dnešné vzdelanie to nie je o vzdelaní pre mládež, to je už len obchod, po slovensky biznis, kde sa jedná a kde sa otáčajú  milióny, ba skôr miliardy. Škola je pre tých, čo nemajú figurovať ako nezamestnaní, hoci po absolvovaní aj VŠ sa tam objavia. Dnes platí ako nikdy známe porekadlo. “Zostal múdrym, napriek tomu, že chodil do škôl.“ Zoberte si ponuky na prácu, sú tam aj dobre a veľa, ale nie pre absolventov vysokých škôl, ale vyučených  v nejakom odbore. Lenže u nás je v móde, rovnako ako v banánových republikách byť nejakým licenciadom, advokátom, pilotom, alebo nejakým prezidentom. Naši vysokoškoláci, nakoľko si myslia že už vedia anglicky (keď poznajú vďaka slovenskému rozhlasu anglické názvy afroamerických pesničiek,, poznajú životopisy západných spevákov a to presnejšie, ako sme my museli vedieť životopis Lenina a jeho kompánie, samozrejme je viac zaujímavé koľko krát niekto musel absolvovať protidrogové a protialkoholické liečenie ako vedieť koľko krát bol poslaný Lenin niekam na Sibír) idú robiť radšej robotníkov na Západ, bez toho, aby si uvedomili, že voľakedy, teda bez Západu, mali všetci robotu aj u nás.

     Ale ďalej, k veku. Prečo nad 45 rokov? Viete o tom, že už dieťa vo veku okolo 12 rokov má rozum ako dospelý človek? Rozdiel robia len skúsenosti. Ale poďme na to ináč. Zverili by ste svoje nové, niekoľko miliónové  lietadlo pilotovi. čo práve absolvoval pilotný výcvik s červeným diplomom a ako prax uvádza, že bol na stáži na viacerých veľkých medzinárodných  letiskách? (Tam mimochodom, mohol len čistiť lietadlá). Určite nie, ani ja. Preto si nechcem lietadlo kúpiť. Preto sú mi smiešni 25 roční super manažéri, hoci aj keď absolvovali najlepšiu zahraničnú univerzitu. Viete, tam sa na cudzincov pozerá cez prsty a školu absolvujú bez problémov. Tým známym univerzitám ide o to, že ich absolvent, aj keď len zo Slovenska, sa v budúcnosti obráti na svojich známych, teda domácich a to prospieva ich obchodu. Len na Slovensku, sme takí sprostí, že máme VŠ  s maďarským jazykom pre našich maďarónov, kde študujú podobní maďaróni z Rumunska a pod. Tí sa ale na slovenských, teda domácich partnerov nemôžu obrátiť, lebo nevedia slovensky a ich maďarónski kolegovia zo Slovenska, za naše peniaze pracujú v Maďarsku, lebo tu sa nedohovoria. Ale späť, jednoducho odborníkom sa človek nestane absolvovaním nejakej školy. Na odborníka sa môže časom svojimi skúsenosťami vypracovať.

     No a keď ste sa dostali až po tadeto, poďme ďalej na ten plat. Firma je v mínuse, tak nebude platiť nejakému „záchrancovi“, čo ešte nič nezachránil, vysoký plat. Za čo? Keďže má kandidát už svoje roky, tak niekde pracoval. Keď je taký dobrý, že si trúfa na takýto inzerát, už musel dokázať, že je dobrým a teda má už nejaké peniaze vo Švajčiarsku. Preto by ho minimálna mzda nemala odradiť a  právom, veď je mu jasné, že pre moju firmu ešte nič neurobil. Takto je aspoň motivovaný k najlepšiemu výkonu. On musí vidieť svoj zárobok v tom, že do dvoch rokov musí dosiahnuť zisk a tam už bude zarábať svoje peniaze. Veď je predsa na hlavu padnutý argument, že zoberiem do práce dobrého manažéra, dám mu fantasticky plat, nič nedokáže a ešte dostane veľké odstupné. Aké odmeny, keď je firma v mínuse? Na Slovensku sa ešte nevie, že odmena môže byť len za úspešnú prácu a úspešná práca, dnes podľa kapitalistického kritéria sú len MONEY, MONEY, ako dnes hovorí Slovak.

     A tiež dôležité, aby bol kandidát nestraníkom. Keď je straníkom, znamená, že je zaviazaný v lepšom prípade len politikom, v normálnom prípade nejakým mafiánom, ktorí svojimi dotáciami majú politickú stranu pod palcom..

     Mládež bola vždy pokrokom, mala vždy dobré a nové myšlienky. Lenže dnešným problémom mládeže, je to, že ich dokážu učitelia, politici, média tak zmanipulovať, že si myslia, že majú na všetko. Hej, ale len teoreticky. Určite mi dáte za pravdu, že to manipulovanie nie je v ich prospech a o to menej v prospech Slovenska. Takže, poďme naspäť na zem, len to, že je niekto mladým, že sa vie vykoktať anglicky, alebo že predloží diplom nejakej známej univerzity, nie je nijaká záruka  na úspech. Dôkazom je to, že máme všade mladých úspešných supermanažerov, čo je vidieť na ich platoch, ich chovaní, len ekonomika Slovenska, kultúra Slovenska upadá ako nikdy predtým. Verím, že sa môžu akurát uplatniť ako hovorcovia, niekoho hlúpeho a to tak, že niekto tretí  im rýchlo vysvetlí, čo majú povedať. Ale takto sa Slovensko  nemôže presadiť. len zviditeľniť, a to k nasej hanbe. Veď nielenže máme pomery ako v banánovej republike, ale naši politici sa chovajú ako keby sme boli nejaká kolónia a podľa Slovenského rádia a televízie vyzeráme ako nejaký bezkultúrny národ. Asi som toto mal napísať anglicky, pre istotu.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.