Choď na obsah Choď na menu
 


Aj ja by som chcel niečo písať,(hlavne také),
čo by chcel aj niekto čítať.
Lenže kto už má dnes čas aj čítať,
keď dnes sa musí (všade a všetko)
už len rýchlo písať.
Sem, tam, sú tam múdre slová,
ktoré ale (niekto z hora)
rýchlo jasne prekrúti, (veď čože),
dnes už pamäť neslúži a
papier, hoc biely ako ľalia
černotou všetko prekrýva.
 
     Voľakedy odovzdal jednému faraónovi v Egypte Boh Thovt - ktorý vymyslel aj iné veci ako písmená, napríklad miery, šach, hvezdárstvo- písmo so slovami:
     „Toto umenie, o kráľ, urobí Egypt múdrejším a pamätihodnejším, lebo bolo objavené ako pomôcka umu a pamäti.“
     Faraón to komentoval takto: „Tento vynález bude učené duše viesť iba k zábudlivosti, lebo spoliehajúc sa na písmo, budú si pamätať veci iba prostredníctvom cudzích znakov, nie však vnútorne a bezprostredne. Vynašiel si pomôcku nie pre pamäť, ale iba pre spomienky.
     Faraón, bol múdrejší, ako tento Boh. Napriek tomu si neuvedomil, aj ďalší nedostatok písma. Pamäť sa nedá tak jednoducho a rýchlo manipulovať, ako napísane slová. Inými slovami, dnes sa skutočne na pamäť už nikto nespolieha a spoľahne sa na napísane veci. No a to napísane sa dá upraviť podľa potreby, či už tak, alebo onak.
     Voľakedy sa hlavne útočilo proti komunistickej cenzúre. Samozrejme, že sa muselo písať v duchu doby. Aj dnes sa tak píše. Rozdiel je v tom, že voľakedy to písané, dostavalo tou, aj keď nežiaducou kontrolou, akú - takú úroveň. Bolo to asi tým, že komunisti nasadili latku dosť vysoko a aj línia bola jasná.
     Dnes nie, Vlastne čo nie? Latka je tiež, ale sakra nízko. Nižšie, ako známe revolvery u kovbojov. To bude asi tým, že média patria u nás Západniarom. Línia? Tá je pohyblivá, ako živý had. Raz jedným, raz druhým smerom, hlavne, aby sa noviny predávali, kupovali skutočne podúrovňové knihy a aby bolo dosť miesta na reklamy.
     A nečíta sa všetko. Ľudia sú unavení z množstva informácii, s takou záplavou časopisov a kníh. Hlavne ale nemajú na to čas a chuť si začať niečo čítať, aby to zase s nechuťou odložili a nadávali nad vyhodenými peniazmi za drahé a zlé knihy a je to pochopiteľné. Preto:
Aj ja by som chcel niečo písať,
(hlavne také),
čo by chcel aj niekto čítať.
     Ale chcel by som aj k niečomu pomôcť a preto píšem dosť proti Židom, cigánom, maďarónom a politikom. Nie, nie som natoľko naivný, aby som veril, že tým niečo zmením, ale skôr si kladiem za povinnosť tieto skupiny ochrániť a upozorniť ich, aby sa spamätali. Krátko to vysvetlím.
     Verím v holokaust Slovanov, Židov, cigánov. Zostali ešte Rusi, čo pochopili, že Západ aj dnes smeruje agresívne na Východ a múdro robí prípravy na obranu. Väčšina bývalých štátov pod Moskvou zabudla na to, že problémy prichádzali väčšinou zo Západu a zrada tiež.
     Stačí si pripomenúť históriu a história sa opakuje. Židia zahynuli v táboroch, ale nepoučili sa a pokiaľ budú jednať, ako jednajú, dopadnú ešte horšie. A na to upozorňujem. Keď Izrael bombarduje iných bez následkov, vraždia so súhlasom svojich politikov aj v zahraničí svojich nepriateľov, mali by si uvedomiť, že oni sa stávajú tiež nepriateľmi sveta. Vo svete je veľa “rukojemníkov“, teda Židov, čo nežijú v Izraeli a keď začne Izrael vojnu proti Iránu, mal by myslieť, ako dopadnú oni v Izraeli a ti iní Židia vo svete. Mám dojem, že vraždenie židov za Hitlera bolo nič proti tomu čo príde. A bude k tomu pridaná zlosť národov, za ekonomickú situáciu, ktorú zase robia tí s peniazmi a žiaľbohu, zase aj tam figurujú Židia.
     Podobné platí o cigánoch, tých sa snažil socialistický systém prevychovať, dal im podmienky a platil na to veľa. Dnes sú cigáni ešte horší, nebezpečnejší a agresívni. Štát nemá na to, aby do nich vrážal peniaze. Voľakedy zbúrali nejakí dedinčania cigánom ich dedinu, keď terorizovali. Myslím, že k terajšiemu správaniu cigánov a rastúcim ekonomickým problémom a z toho vyplývajúcim sociálnym problémom, to neskončí len búraním cigánskych dedín. A na toto chcem upozorňovať.
     O maďarónoch a ich rastúcich požiadavkách nebudem tu písať, už som napísal dosť v článkoch. Oni ako menšina, chcú stále viac, ale stále na úkor väčšiny a to nikdy nefungovalo a nebude ani v budúcnosti. Mali by si to uvedomiť a aj to, že keď stojí za nimi Maďarsko, neznamená to, že v Maďarsku chcú ich dobro.
     K politikom toľko: Kým ide ako tak ekonomicky dobre v štáte, prejde mlčaním veľa. Keď to už nepôjde, pôjde sa po vinníkoch a hlavne pokiaľ majú veľké bohatstvá, čo si ako politici nakradli. Možno si veľa politikov povie, že to stojí za to, že sú už starí, ale nie je to také jednoduché. Svojimi nakradnutými peniazmi poznačili aj svoje rodiny. O to ide a pôjde.
     Sme holubičí národ, ale len holuby medzi vtákmi zabíjajú sami seba z radosti zo zabíjania a to si tiež málokto uvedomuje. O to ide a pôjde.   
 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.