Choď na obsah Choď na menu
 


SÝRIA

 

      V Sýrii sa bojuje. USA a spol. hovoria len o zabíjaní civilov existujúcou vládnou mocou. Je to podstatný rozdiel. A tak zavádzajúci, ako vyhlásiť „partizána“ (preto tento názov, lebo tu vieme, čo to znamená bojovať proti okupantom) za nebezpečného teroristu. Dobre, ale poďme k ďalšiemu dôležitému faktoru. Všimnime si, že všetky štáty, ktoré sú „nebezpečnými“ pre USA, ako to USA vyhlasujú, ležia náhodou pri Izraeli. Irak, Irán, Egypt (svojim spôsobom aj Afganistan, lebo je pri Iráne, čo je najnebezpečnejší nepriateľ Izraela) a aj Sýria. Pýtate sa, ako ďaleko sú tieto štáty od USA? Ďaleko, priďaleko, aby tvorili najmenšie nebezpečenstvo pre USA. Opačne je to s Izraelom, lenže keďže Židia ťahajú oprate v USA, tak je to hneď pochopiteľné. No a odkedy Clintonovci (bývalý prezident a pani Clintonová je v súčasnosti ministerka zahraničia USA) vydali svoju dcéru do najvplyvnejšej židovskej – bankárskej rodiny v USA, je jasné, že kto hýbe USA a akým smerom.
     Ale k Sýrii. V Sýrii sa bojuje – regulárne vládne vojsko proti dezertérom. Ale pozor, títo dezertéri utiekli so zbraňami a bojujú proti vláde, ako povstalci. Tu už je iná situácia. To je už pokus o „prevrat“ a vojenský. Je to boj a v každej vojne zahynú žiaľbohu aj civili. Každý štát má právo si záležitosť vysporiadať sám. Môžeme sa opýtať, koľko civilov zahynulo v nevyhlásených vojnách zo strany USA – NATO v Juhoslávii, Líbyi, Iráne, atď. Takže je skutočne dôležité pochopiť Židov a ich „riťolezov“ v USA, ich neľudskosť, keď vyjdú s argumentmi, že v Sýrii režim zabíja civilov. To môžeme povedať o Izraeli k Palestínčanom.
      Dobre, zastavme sa pri tých „dezertéroch“ v Sýrii. Tí dezertéri museli utiecť z armády, čo býva normálne v mimoriadnych situáciách. Napríklad počas prvej irackej vojny pred odchodom do boja dezertovalo z armády USA veľké množstvo vojakov, aj v Nemecku. V Nemecku vznikli spolky a združenia, ktoré týchto dezertérov skrývali a podporovali. Títo dezertéri z USA armády mali to šťastie, že neušli ozbrojení a že USA nemohlo v Nemecku vyhlásiť, že budú postrieľaní tí, čo ich zradcom pomáhajú.
      Iná doba na dezertovanie je priamo v boji. Napríklad za 1. Svetovej vojny Nemci rozložili ruskú armádu svojim podplateným Židom Leninom, ktorého dopravili cez Nemecko do Ruska, lebo jeho „myšlienka“ – Dosť bolo vojny, potrebujeme mier – veľmi vyhovovala Nemcom, aby mohli s Leninovým Ruskom uzavrieť mier a svoje vojská presunúť na západnú frontu. Nemcom potom stačilo hádzať ruským vojakom do zákopov letáky s textom: „Vojaci Ruska, nebojujte, bude mier, koniec zabíjaniu, počúvajte, čo k vám hovorí váš Lenin a zahoďte zbrane“.
      Čo tým chcem povedať? Že neverím, žeby zo sýrskej armády začali utekať dezertéri (ozbrojení), bez organizovanej akcie. Aj v Sýrii majú vojaci dobrý a pohodlný život s výhodami. Keby sa malo jednať o vojenský prevrat, ten by bol robený zhora, od generálov a keby mali možnosť Židia, či USA podplatiť, prevrat by bol určite úspešný. Takto bol „podplatený“ a vyprovokovaný pokus v armáde len zdola a preto tie dlhé boje. USA určite počítalo s tým, že stačí začiatok, teda vyprovokovaný ako v iných arabských štátoch a už tam pôjdu bombardovať a zmeniť vládu v židovský prospech. Zabudli na Rusov. Samozrejme majú Rusi o Sýriu záujem, majú tam základňu a hlavne Izrael pod kontrolou. Určite tam majú svoje rakety, čo urobia do pár minút z Izraela parkovisko a toto je celé, prečo sa USA pod vedením Izraela snaží zmeniť režim v Sýrii.
      6 000 mŕtvych civilistov? Je to veľa, ale na druhej strane, čo je to proti tomu, keby tam začali robiť „poriadok“ USA. Nezabudnime na desaťtisíce civilistov, čo zahynú v Iraku a to už mimo „vojny“, len z vybavovania účtov medzi sebou, v chaose, čo tam zanechali USA. Myslime na tie obete, čo budú v Afganistane, keď tam prestanú strážiť USA s NATO. Potom začne vybavovanie účtov medzi Afgancami.
      Preto by sme mali podporovať vlády, ktoré si dokážu vo svojej krajine udržať poriadok, aj keď je to rozličný poriadok. Každá krajina, štát, keď má tú slobodu, vytvorí si k tomu svoj poriadok, čo im historicky vyhovuje najviac a čo môže väčšina akceptovať, aj keď niektorá menšina sa cíti ukrivdená. Ale o tom je demokracia, tak čo. Ide (má ísť) o väčšinu, ináč to nejde. Už aj v tom, keď si povie Rusko a Čína, je to väčšina proti USA (NATO) a jeho prisluhovačom. A že tam Rusi dávajú zbrane? Kto dáva do Iraku, Afganistanu? Hádajte! Jednoducho, Sýriu má zase na svedomí USA a Izrael.


 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.