Choď na obsah Choď na menu
 


JE TO TAK?

 

     Sú Vianoce, televízor nemám tak o to menej sa musím rozčuľovať, rádio sa nedá počúvať, anglické vyrevovanie a samý Ježiško. Ježiško sem, Ježiško tam. Do toho pesnička o Santa Clausovi, čo asi má znamenať, že by to mohlo mať niečo s našimi Vianocami, či niektorým svätým niečo spoločné. Komentáre a diskusie k Ježiškovi, ako by ho všetci poznali a vysedávali s ním v krčme. Cirkevných rečí toľko, ako by už bol Vatikán sprivatizoval od Židov náš Slovenský rozhlas. Pritom Vatikán má najsilnejšie vysielanie po celom svete. Asi sa to oplatí, cirkev nikdy nič nerobila zadarmo či nadarmo. Pustil som si Spirituál kvintet, nech mi to trochu urobí vianočnú atmosféru. A toto ma vlastne priviedlo k tomuto  písaniu. Poznáte ich skladbu „ Kto naplní nebe?“ Určite to nebude text z Biblie čo spievajú, ale aj tak veľmi aktuálne:
     „Jak se tak dívam okolo sebe na více méně tú krivou šou, obavy mívam, kto naplní nebe, když na týto scéně jen kradou a lžou. Hlavu si lámu, jak fraška skončí, pláčem, či smíchem a co bude dál.“ Tak nejako. Cez Vianoce sa všetci idú pretvarovať jeden je väčším kresťanom  ako druhý. Pritom ide o Vianoce, Vianoce pre všetkých, Ježiško sem, Ježiško tam a až potom pre kresťanov narodenie židovského dieťaťa. Prosím treba veriť, to je základ. Sviatky v decembri boli ďaleko pred kresťanmi. Nechcem sa tu dotýkať viery, to je súkromná záležitosť, len teraz je toto moderné ťahať na verejnosť. Pozdával sa mi výrok niekoho, kto sa vyznal a konštatoval, že keby ožil Pilát, tak by sa čudoval, že ho spájame s nejakým Židom, ktorého  nechal ukrižovať, na ktorého ako bezvýznamného si nespomenul už ani po troch dňoch a dnes je  tento záchrancom ľudí či čo, ako keby sme nemali ani Boha. Nechajme tak, to si každý rieši sám, len načo s tým kaziť sviatky? Kto verí, verí a tomu netreba opakovať, čo vie už z domu. Akým právom toto cirkev rozoberá vo verejnoprávnom rozhlase, čím sa už porušuje ústava a osobné práva. Jedno je iste, že máme u nás oveľa a oveľa viac zlodejov, podvodníkov ako skutočných kresťanov, čo si vystačia s desatorom, teda dodržiavaním desatora. 
     „Kto naplní nebe.......?“ Spoliehať sa na odpustenie, je pokrytectvo. Krstenie, áno, ale spoveď to nie je z Biblie. Boh vie tak či tak skoro všetko a odpúšťanie, na to má len on licenciu. Nikto z nejakých nemenovaných jeho zástupcov na zemi. To je zvedavosť ale hlavne informácie cirkvi. Informácie, to je moc. Ale odbočím. V rádiu Slovensko 1 opakovali pred pár dňami rozhovor s pánom Korcom, mne neznámy, ale nejaký cirkevný hodnostár. Rozhovor bol niekde z roku 1992, teda po revolúcii a vyznel v tom duchu, že 40 rokov komunistov, zanechalo nevyčísliteľné škody na našom národe. Spomínal egoizmus, a iné veci. Našťastie nespomínal, ako trpela cirkev v tej dobe, lebo už tri roky po revolúcii mu muselo byť jasné, že po revolúcii si to cirkev vynahradí a to statočne. Neviem či ten pán ešte žije, ale rád by som mu pripomenul tento jeho rozhovor a pokiaľ je v ňom niečo čestné, profesiou nedeformované, aby mi povedal, ako to vidí teraz 23 rokov po revolúcii.
     Verím, že pokiaľ sa týka cirkvi, tam klobúk dole, dosiahli sa tam v praxi také výsledky, ako dokázala len v teórii komunistická propaganda vo veci vychvaľovania Sovietov. Inými slovami, jednoducho zázrak. A to pritom dokázali komunisti za 30 rokov urobiť z iného Žida, Lenina skutočne malého Boha. Nie, nejde mi o cirkev, či Vatikán ale o slovenský národ. Dopadli sme strašne za tých 20 rokov, neporovnateľne horšie, ako za tých 40 rokov. Dobre, pán Korec by mohol namietať, že tento náš tvrdý dopad je dôsledkom degenerovaných a zhumpľovaných ľudí z doby komunistov, čo nás tam doviedli, či nechali padnúť. Namietal by som, veď k nám prišiel tento režim zo Západu, kde cirkev nemala problémy a prečo keď vedela čo na nás príde, neochránila náš „pokazený, komunistami degenerovaný (ja tvrdím veriaci, naivný, nepokazený) národ. Cirkev nás mala v kostole vystríhať, čo sa na nás hrnie. Veď kostoly boli plné aj za komunistov, to aby sme si neklamali. Ja osobne som mal svadbu v kostole a to v Nitre na hrade. Neviem, ale asi som bol funkcionárom vo zväze mládeže a v kostole boli na našej svadbe aj komunisti a aj profesionálny fotograf – novinár. Nikomu sa nič nestalo. A ten hodnostár, čo nás sobášil,(nie zadarmo a možno aj sám pán Korec, ktorý že vraj pôsobil v Nitre), nehovoril, pozor, zo Západu hrozí Slovensku pohroma. Nie, toto spomínali komunisti a ako je vidieť, sranda, ale oni mali pravdu a ja som pred nimi utiekol na Západ. Mal som zostať a bojovať za to, aby sa nám revolúcia, ktorá nás doviedla tam, kde sme, obišla.
     Pán Korec, ľudia na Slovensku od revolúcie upadli. Duševne, morálne. Rovnako ako vo viere upadla vaša cirkev. Tak ako ľudia sú nútení sa hnať za peniazmi, aby prežili, vy sa ženiete za peniazmi, lebo ste ako Židia. Nezáleží koľko, len aby bolo viac. Pozrite sa čo sa stalo s cirkvou. Pozrite tie aféry, či už v USA, na Západe, či tu. Pozrite Vatikán a jeho bankové aféry. Pozrite sa na prehadzovanie miliónových šekov medzi cirkevnými funkcionármi vtedy, keď národ by mal šetriť. Cirkev má na svoje fungovanie dosť peňazí, má na cirkevné školy, ale cicia zo štátneho ako parazit, ako by štát bol váš nepriateľ. Cirkev už nemá v sebe nič morálne a je to divné, ale cirkev sa u nás drží pohromade len zásluhou veriacich, ktorí sa držia tradície a je to hanba, ale od cirkvi sú zvyknutí na hocičo. Tým hocičím, nemyslím nič dobré. A verte mi, ako človek čo nepozná zákulisie u vás, a vidí len to, čo sa ukazuje, som zhnusený. Na dôležité cirkevné sviatky, či omše sa púšťajú vybraté osoby, akoby ľudia neboli pred Bohom rovnými. Možno by ste sa ohradili, že pred Bohom áno, ale nie tu, kde sa robí obchod. Nie, budem vám oponovať, to čo ste tvrdili o tých nereparabilných škodách na ľuďoch nespôsobili komunisti. To spôsobil tento systém čo máme  za polovicu času a ktorý sa sem dostal aj s pomocou Vatikánu, čo investoval milióny a milióny dolárov do tejto revolúcie. Viem, vy budete obhajovať svoje a tam ste v pluse, finančne, ináč ste stratili, ale to vám je jedno. Cirkev si vždy robila svoje a málo sa starala o to, kto si čo o nej myslí, pokiaľ to nepovedal nahlas.
     Rovnako to robili aj komunisti, ale oni robili veľa pre Slovensko. Veď môžete vidieť, kde sme teraz a kam ideme a nejaké zdôvodňovanie, že je to celosvetová situácia, je ako cirkevná, nič nehovoriaca výhovorka. Boli sme sebestační skoro vo všetkom, keby nešlo jedno, išlo by druhé ale mali sme, dnes nemáme a zaujímavé, že veľmi veľa nám zobrala cirkev. Nielen to, ale ako cirkev sa nedištancujete od „politikov“ čo si dávajú do názvu strán názvy  čo ich spája s vašou cirkvou, aby takto oklamali slušných ľudí. Vyspovedajte si tých pánov, pokiaľ sú ešte aspoň trochu veriacimi  ľuďmi, tak vám porozprávajú veci, za čo ich hneď exkomunikujte a nedovoľte, aby niekto zneužíval okrem vás vašu cirkev. Máte pravdu, bolo by ich treba upáliť, ale to nechajme bokom, ale kazia vám ešte viac vaše zlé meno klamu ľudí čo sú skutočne veriaci. A toto je už aj vecou cirkvi, tak vysúkajte si rukávy a miesto driemania, čo vyzerá ako rozjímanie urobte aspoň v tomto poriadok a potom, keď získate prax v upratovaní, upracte si vo Vatikáne.,
     Kto naplní nebe? Asi nikto, ale hroby, či masové hroby ľudia čo robili a verili. Verili, že robia dobre a snažili sa robiť dobre. Ježiško sem, Ježiško tam. V kryptách skončia tí najhorší ale bohatí, len sa to bude báť niekto na nich povedať. Veď zostanú pozostalí a žiť sa musí ďalej.
 
 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.