Choď na obsah Choď na menu
 


     Dole nižšie je úryvok z mojej knihy, kde opisujem, ako moje hrdinky urobili prepad jednej banky v Nemecku. Ako klientky banky sa dostali do trezoru, ale potom sa už ako klientky nechovali. Zdá sa to veľmi utopistické, lepšie povedané, veľmi pritiahnuté za vlasy. Vlastne si to prečítajte a potom ďalej to upresním.
     Vystúpili a vošli do bankových dverí a výťahom sa dostali na prízemie a k pokladniam. Danka išla za pracovníkom, kde bola včera, s tým, že ešte majú niečo vložiť do priečinku a ukázala rukou na ostatné dve, ktoré mali každá v ruke menšiu tašku. Pracovník zavolal ďalšieho pracovníka banky, ktorý ich odviedol dole k trezoru. Zase sa opakoval postup zo včera a všetci štyria vošli do trezoru k priečinku. Muž išiel vsunúť kľúč do zámky priečinku a potom sa otočil, keď videl, že nikto tam nedáva druhý kľúč. Pozrel sa na tie dve, čo stáli bokom a Danku, čo stála v rohu. Pozrel na ňu a v tom zostal stáť, ako paralyzovaný, bez najmenšieho pohybu a len sa pozeral na Danku. Tá preniesla pohľad z neho na priečinky a tie sa začali po jednom otvárať a plechové krabice vypadávali na zem, vrchnáky sa otvárali a obsah sa vysypával. Obe ženy čakali, pokiaľ sa pootvára jedna strana a začali si na zemi pozerať a hľadať, čo je tam zaujímavé. Danka sa sústredila na druhú stranu s priečinkami a tam sa opakovalo to isté. O chvíľu bola zem celkom zasypaná papiermi, peniazmi, predmetmi, šperkami, fotografiami a rôznymi dokumentmi. Danka zostala stáť na mieste a ani sa nepohla, stále rovnako pozerala do priestoru. Bezpečnostná kamera brala všetko a zaznamenávala. Dievčatá sem, tam niečo zobrali hlavne vysypali plechové boxy a všetko miešali. Pozreli si nejaké fotografie a strčili do tašky, potom nejaké dokumenty. Nakoniec zobrali aj nejaké peniaze, aby nebolo nápadné že sa málo ukradlo. Keď mala každá plnú tašku, čo sa dala zväčšiť zipsom, že bola v skutočnosti omnoho väčšia, ako sa pracovníkovi banky hore zdalo, tak sa zobrali k východu. Pracovník tam stál stále nepohnute, paralyzovaný   Danka pozrela na zámok mreže a mreža sa otvorila. Všetky tri išli s taškami po schodoch hore, kľudne prešli k výťahu popred pokladne. Počkali až príde výťah, spustili sa do podzemného parkoviska a išli k svojmu autu. Danka otvorila kufor, naložili tašky, zavreli kufor, vyšla autom z parkoviska na cestu a vyrazili veselo domov.
     Potiaľto úryvok. Pýtate sa na to, čo má byť záhadné? Tak to skúsim vysvetliť. Toto čo som napísal o prepade som napísal podľa počutej skutočnosti. Samozrejme obsahovo a nie presne podľa protokolov polície. Niekedy v koncom 80-tých rokov som sledoval reláciu v nemeckej televízii, kde nejaký pracovník kriminálky rozprával o takomto prepade. Jednoducho takto bola v skutočnosti vykradnutá jedna banka v Nemecku, teda presnejšie v NSR. Kriminalistom to bola záhada a nikto im to nevedel vysvetliť. Ani z radov odborníkov z iných oblasti. Jednoducho bol záznam z kamery, kde boli zachytené tri ženy ako sa obsluhujú v trezore banky spôsobom, ako som opísal. Aby som to upresnil, nielenže sa tam takto obsluhovali, ale aj tie trezorové priečinky sa otvárali sami pod pohľadom jednej z nich. Nakoniec ženy odišli s plnými taškami, čo dokazovali jasne bezpečnostné kamery, cez priestory banky kľudne preč.
     Teraz to je už viacej záhadné, teda mne sa to takto zdá. Podobný prípad sa ale už nikdy neopakoval, teda pokiaľ to banky a polícia nezatajujú. Jasné, že s takýmito prepadmi by sa nechválili a to z dôvodu, že by to bolo nepríjemné pre políciu, že si s tým nevie rady, čo je síce pochopiteľné, ale napriek tomu. Banky by o tom rozprávali ešte menej, lebo by to dokazovalo, že ich trezory nie sú týmto pádom bezpečné a klienti si môžu radšej svoje cennosti ukladať v krabiciach od topánok pod posteľ a boli by v rovnako bezpečne uložené ako v trezoroch ich bánk.
     Dobre, ale je tu ešte jedna vec. Keď nad tým rozmýšľam, ten prepad, vlastne lepšie povedané vylúpenie tej banky nemohol urobiť nikto iný, ako moje hrdinky z knihy. Prečo? No jednoducho preto, lebo obyčajná žena také schopnosti, ako v úryvku spomínaná Danka, nemá, Jedine ona by to dokázala, ona ich mala .Ale predtým, ako som to napísal? Vlastne prečo aj nie, veď ja som to opísal podľa toho, čo sa stalo. Vedela, že o tom budem písať? Alebo niekto iný?...
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.