Choď na obsah Choď na menu
 


SLOVENSKÍ GASTARBEITRI
     Slovenskí – to je jasné, naši. Gastarbeitri, to je nemecký výraz z dvoch slov. Gast – hosť, Arbeiter – pracovník, skôr robotník v tomto spojení. Aj my sme tu mali gastarbeitrov, najmä Vietnamcov a pociťovali sme k nim „súdružskú lásku“. Nič podobné ale nepociťujú Nemci, či ostatní na Západe, k našim gastarbeitrom, teda Slovákom, čo sa im tam nasáčkovali. To už aspoň Turci a Juhoslovania v Nemecku mali lepší pocit, ako ho môžu mať naši na prácach, lebo Nemci si voľakedy gastarbeitrov získavali náborom v ich zemiach. Naši prepadli Západ ako kobylky. Nie, neutešuje ma, že sú tam aj Poliaci, Maďari a podobne. Nie, mňa uráža, že hlavne naša mládež pracuje ako nádenníci, na prácach, ktoré nezodpovedajú ich vzdelaniu. Som presvedčený, že 98% našich v cudzine pracuje ako robotníci, či podobné profesie, kde nie je potrebné vzdelanie. Áno, je pravda že aj tak zarobia viac, ako tu doma, ale veď o tom to je. Hitler chcel nasilu ponemčiť zbytok Slovanov, aby robili na Nemcov. Nielen to, ale teraz je vidieť, že Hitler napriek Goebbelsovej propagande bol diletant, keď museli do Nemecka povinne odchádzať na prácu určité ročníky mladých. Týmto museli Nemci dávať jedlo, ubytovanie a podobne. Rovnako ako vojnovým zajatcom, čo tam pracovali. Dnešní „ľudskí“ kapitalisti, samozrejme na čele s USA, ktoré sú utláčané židovským kapitálom, nám zničili pracovné príležitosti, rozkradli čo sa dalo a dokázali, že naši mladí dobrovoľne a s pocitom uspokojenia robia u nich práce, čo museli robiť voľakedy iní, fakticky ako novodobí otroci.
     Nielen to, naši gastarbeitri tam platia dane, platia si ubytovanie, služby, cestovné a podobne. Teda sú aj ako konzumenti prínosom pre Západ. To všetko dobrovoľne – dokonca už aj reč naši „otroci“ ovládajú. Keď som ja ušiel na Západ, tak mi zaplatili aj ročný jazykový kurz. Tieto náklady im teraz odpadajú. Cez primitívne filmy z USA, ešte viac primitívne anglicky spievané skladby(kde sa opakuje pár slov dookola), sa naša mládež dostala na úroveň Západu. Škoda, Turci si do Nemecka doniesli svoju hudbu. Naši nie. Podchytili od „kolegov“ v robote afroamerickú muziku a importovali sem. Samozrejme, že naši „supermanageri“ v rozhlase, v TV hrdí na to, že si vedia na klávesnici vyťukať anglické názvy filmov či pesničiek, nám to dávajú jasne pociťovať. Prečo toto? Pretože Západ sa naučil od Japoncov, že nepriateľ sa dá poraziť ekonomikou s ostatnými náväznosťami skôr, ako v otvorenom boji. Hawai nedokázali Japonci obsadiť vo vojne, aj keď to nechceli, ale dnes je už v ich rukách, cez peniaze. Hitler Slovanov nedokázal poraziť armádou, nedokázali by to ani Američania, preto to neskúsili. Hitler s násilnou Goebbelsovou propagandou nedokázal zničiť Východ. Terajší Západ, kam by sme sa cez našu mládež, politikov, mafiánov a podobne chceli už počítať aj „my“, nás porazil bez zbraní a nenásilne, že si to málokto u nás uvedomuje. Jednoducho nás pomalým spracovávaním spracovali. K našej hanbe.
     Voľakedy sa odchádzalo zo Slovenska za prácou na Západ, lebo nebola iná možnosť. Lenže odchádzali robotníci, roľníci. Dnes nám odchádzajú mladí, ktorých by sme potrebovali tu. Že nemajú u nás prácu a podmienky? Verím. Ale za to je predsa niekto vinný. Lenže tí, čo sú tým vinní, naši politici, naopak zdôrazňujú flexibilitu mladých a presadzujú angličtinu. Pritom sa ani nehanbia za to, že sme takto dopadli. Dokonca ani to, že naša vysoká nezamestnanosť je „len taká“, nezdôvodnia, že desaťtisíce našich mladých pracuje v zahraničí. O koľko stúpne, keď ich pošlú, či vyhodia naspäť na Slovensko, ani nechcem myslieť. Ani o ekonomických výhodách pre Slovensko, čo prinesú naši gastarbeitri domov, sa nehovorí. A nie je to málo, veď všetky banánové republiky sa chvália, čo sa prinesie z prác v zahraničí. Táto čiastka, určite veľká, potichu pomáha našim politikom plátať diery, ktoré sami nevedia zaplátať.
     No čo, keď to nikomu nevadí!
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.