Choď na obsah Choď na menu
 


 

    Pokiaľ má veľa peňazí a myslite si, že to s ňou chvíľu vydržíte, aby ste sa potom šikovne rozviedli a boli ďalej bez finančných problémov, tak gratulujem a ďalej ani nemusíte čítať. Nič lepšieho navrhnúť neviem. Pokiaľ sa nejedna o takýto prípad, treba sa zamyslieť a precitať si tento návod, ktorý je samozrejme sto percentný. Pokiaľ nebude niečo v poriadku, tak za to môžete vy a nie tento návod.

      Takže, začneme. Najdôležitejšie je uvedomiť si možnosti. Pokiaľ nemáte na to, aby ste sa pohybovali v tých vrstvách a na tých miestach, kde sa schádza svetová smotánka je mi vás ľúto. O to najlepšie ste prišli. Nie preto, že by ste si tam mohli vybrať to najlepšie, ale v tých kruhoch sa dá vymieňať, ako by ste mali garanciu. Nepáči sa vám jedna, nevadí, medzi tým poznáte jej kamarátku a to sa opakuje, pokým neprídete o všetky peniaze. Ale čo treba podškrtnúť, na druhej strane si užijete. Keď potom na starobu napíšete pamäti, možno sa zase k troche peňazí dostanete. Ale načo toto spomínať, keď tie peniaze našťastie dopredu nemáte a tak o ne ani neprídete, ani si neužijete a nemusí mi vás byť ani ľúto.

      Zoberme si ale normálny prípad. Páči sa vám pekné dievča. Zdá sa vám aj chytrá a rozumná, čo nie je to isté.. Čo urobí chytrá, to ešte nemusí urobiť rozumná. Platí to aj opačne. Treba si jasne stanoviť taktiku ako na to. Pokiaľ si myslite, že sa treba najprv dostať do jej nohavičiek, rozmýšľate zle. Už budete ovplyvnený ako podplatený sudca. Takže treba ísť na to opačne. Nemyslel som samozrejme tým to, že by sa ona mala dostať do vašich slipov. Nie, najprv si zistiť niečo o nej a jej rodine. Prečo o jej rodine? Lebo tam sa môžte dozvedieť pravdu - teda kúsok.. ..Prekvapí vás čistota u nich v byte. Je to pozitívne …. len pre jej matku, ale nie pre dcéru. V upratovaní väčšinou neplatí, “aká matka taká Katka.“ Prekvapí vás dobre jedlo? Zase sa matka snažila, ale dcéry sú väčšinou presvedčené že to nestojí za to toľko námahy pri varení a okrem toho sa z toho priberá. Pokiaľ by matka zle varila, je predpoklad, že dcéra by sa snažila dobre variť, aby sa konečne najedla a pritom aj vy. Treba sa na to pozerať teda reálne a nežiť v nejakej ilúzii.

      Nechajte sa odviezť ich autom, keď riadi budúci svokor. Prečo? Lebo dcéra, teda váš prípadný objekt záujmu si okukala riadenie od neho a je jej teda príkladom a nemenej dôležité je aj to, že má po otcovi temperament. Takže ,pokiaľ svokor sedí v aute ako na horúcej žehličke, hlavu až na skle a ide ako na F1, plyn brzda, alebo opačne, nervózne vykukuje na všetky strany ako syseľ z diery, zabudnite. Nemyslím na budúceho svokra, ale na tú možnú partnerku. Išli by ste s ňou životom rovnako, ako v aute s jej otcom. Brzda, plyn, nervózne a chaoticky. Nech vás nepletie, že by ste sa možno lepšie povozili s jej matkou. Možno aj hej, ale to žiaľbohu jej dcére nič nepridá.

      Pokiaľ by ste aj ďalej trvali, že snáď.. .. tak ideme do ďalšieho kola. Choďte s ňou na dovolenku. Nie na pobytovú k moru, to by zvládla. Vlastne to zvládne každý, ležať pri mori, popíjať a hlavne, keď je to za vaše peniaze. Nie, cestovať s ťažkým ruksakom, bez pevného plánu a v cudzine, kde sa ťažko dohovoríte. Pokiaľ sa spolu vrátite a neprivádzala vás do situácií, že ste sa za ňu museli hanbiť aj pred analfabetmi, alebo že vás svojim chovaním nevystavovala riziku smrti, môže postúpiť do ďalšieho kola. Keď by aj Eskimákom nanútila vegetariánsku stravu, neberte to ako jej šikovnosť, ale výstrahu pre vás..

      Zavolajte si ju k sebe s náznakom krásneho, romantického víkendu. Pritom si zavolajte na ten istý čas k sebe kamaráta s najhoršími manierami a ešte s horšou priateľkou. Potom si zoberte knihu, študujte si niečo dôležité a čakajte ako to zvládne. Pokiaľ neušla hneď sama, čím naznačila, ako sa má rada a išlo jej o niečo pekné pre ňu, tak si všimnite, ako to vyriešila. Pokiaľ dokázala vyhodiť kamaráta, teda vášho kamaráta z vášho bytu, je schopná to raz urobiť aj s vlastným manželom z jeho bytu. Pokiaľ sa spustila na úroveň toho neznesiteľného chovania vášho priateľa a jeho priateľky, tak ich vyprevaďte všetkých troch naraz. Dvoch a nie vždy stále, prežijete lepšie, ako jednu podobnú a tu stále. 

      Na disko s ňou nechoďte. Pokiaľ tam chodíte vy tak viete, ako sa tam chovajú dievčatá a ona nemusí vedieť, že aj vy ste taký kretén, ako tí ostatní, čo tam chodia,  čo im tam vadí hudba, vadí im ten hluk, vadí im tá atmosféra, ale tam hľadajú nejakú pripitú, či nadrogovanú kočku pre jednu noc. Zato si s ňou choďte niekde slušne zatancovať, zistite či sa vie obliecť, či sa vie správať v spoločnosti a aká je ako tanečná partnerka. Pokiaľ sa nechá v prijemnej hudbe prijemne viesť a cítite, ako si rozumiete, začnite rozmýšľať. Pokiaľ vám na parkete bude predvádzať discove figúry na valčík, tak viete, na čom ste. A verte, ani doporučit jej ísť do tanečného kurzu by to nespravilo. Takých nenapraviteľných optimistov, ktorých napravil život s podobnou osobou, by vedelo rozprávať. Aké peklo na parkete, také neskôr aj doma.

      Tým to ale ešte nekončí. Zavolajte si ju k sebe po nejakej veľkej oslave s kamarátmi, ktorí sa cítili u vás ako doma a byt vyzerá ako po bombardovaní. Šikovne sa vyhovorte, že vám je zle a zostaňte v posteli a sledujte, čo sa bude diať. Pokiaľ si bude chcieť ísť ľahnúť k vám, dalo by sa to brať ako plus, ale v tom táto skúška nespočíva. Ide o to, či vám pomôže poupratovať a keď, tak ako. Pokiaľ posunie nohou to, čo je na zemi pod posteľ, pokiaľ pozhadzuje z kresla všetko na zem, aby si mohla sadnúť a plakať nad vami, alebo vám nadávať, nie je to tá pravá. To iste platí aj vtedy, keď vás za nohu stiahne z postele, aby ste jej urobili miesto, kde si môže sadnúť a čakať, než to upracete. Tá pravá by to vyriešila inač. Chvíľu by nad vami poplakala, vytiahla by vás z postele a ukázala ako to máte upratať. Trochu by vám pomohla a išla si s vami nakoniec oddýchnuť po vašej práci do vašej postele, kde by ste najprv musel sľúbiť, že sa to opakovať nebude. Pokiaľ sa vám to nepáči, tak to nie je tá pravá pre vás a hľadáte, či potrebujete niečo celkom iné.

      Ešte jeden a posledný pokus na zistenie, či máte skutočne tú, čo ju hľadáte. Dajte jej svoju kredit kartu a pošlite ju samu do nejakého veľkého obchodného centra, aby vám kúpila žlté šnúrky, do vašich čiernych poltopánok. Vaša úloha bude jednoduchá, zistiť, či medzi nakúpenou haldou sáčkov, skutočne nájdete aj tie šnúrky do topánok. Keď ich nenájdete, dovolím si tvrdiť, že v skúške neobstála.

      Ale konečné posúdenie nechám na vás, keď vám príde výpis z bankového konta. Potom si to všetko zrátajte, podškrtnite a rozhodnite. Upozornenie - nezabudnite z toho podškrtnutého odpočítať tú sumu, čo minula pri nákupe šnúrok.. A dajte si pozor na vyhlásenia ako: ja nebudem variť,.. ja nebudem pre manžela nič robiť,.. každý nech si upratuje po sebe sám... a podobne. Aj keď by ste to brali ako dobrý žart, tak ona to ako žart nemyslí. Tak veľa šťastia. Jedno je dopredu isté, či sa rozhodnete tak, alebo onak vždy si budete myslieť, že to druhé riešenie by bolo ďaleko, ďaleko lepšie. 

       A ešte vás trápi otázka, či sa človek zmení? Určite, to určite.......,ale len k horšiemu.

HN 109.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Uf ako dobre že to už máme za sebou.

(Rudo, 11. 2. 2009 15:18)

Asi bez komentára :-) Človek sa zmení tak, či onak aj s partnerkou, či uz bez nej. Ale je tu na výber :-)