Choď na obsah Choď na menu
 


Ako prežiť

     Jednoducho, prispôsobiť sa. To platilo vždy a bude platiť vždy. Slováci sa vždy prispôsobili a prežili dodnes. Síce je otázne, či sme ešte svojprávni Slováci v suverénnom štáte, ale to nechajme zatiaľ bokom. Situácia sa zmení a my sa zase prispôsobíme. Ale k jednotlivcom a nie o celom národe.

     Voľakedy sme sa učili životopisy komunistov, dnes cirkevných hodnostárov a muzikálnych hviezd, ktoré sú jedinečné v tom, že predtým boli alkoholom, neskôr drogami závislými, ale žijú dodnes. Krásny to príklad našej mládeži, hlavne keď to počuť z rádia. Ale ... Treba prežiť a dnes vedieť o africko – americkej hudbe a ich pochybných hviezdach je možno viac dôležité, ako voľakedy vedomosti zo života Lenina. Jasné, treba sa prispôsobiť, ide o prežitie.

     Voľakedy bolo dobre vedieť rusky, dnes neprežiješ bez angličtiny. Prečo? Kedysi nehrozilo, že pôjdeš pracovať ako nádenník do Sovietskeho zväzu. Dnes, aby si mohol pracovať ako nádenník na Západe, musíš už ich reč ovládať. Ináč nedostaneš u nich prácu, na ktorú už kašlú aj farební. Preháňam? Ale kde, zamysli sa.

     Ale o prežití. Voľakedy ľudia verili aspoň mŕtvym osobnostiam, či už to bol Ježiš, Lenin, Stalin. Dnes sme padli pod vplyvom kapitálu tak nízko, že neveríme už ničomu, len obyčajným papierom – peniazom. Tie dostaneš za svoju prácu a ten, čo ti ich s nevôľou vyplatil ti hneď nastaví tisíce pascí cez reklamný teror, aby ťa o ne hneď pripravil. Ale nedaj sa oklamať. Vychádzaj z toho, že keď je niečo dobré pre ľudí, je hneď zakázané, teda keď reklama nie je zakázaná, je proti tebe. Veď na Slovensku platilo, že dobrý tovar sa chváli sám. Teda bez reklamy.

     Zasmej sa nad podvodníkmi z telekomunikácií, či bánk alebo poisťovní, čo vždy prinesú „najlepší“ balík pre teba. O pár týždňov je tu od nich nový balík, lepší a ty si jednoducho jeden z podvedených. Štát by im cez zákon mal dovoliť len jednu ponuku za rok. Alebo opačne, niekto by mal dať k súdu tieto pofidérne „akcie, balíky projekty“, čo menia to predošlé. Veď ani fazuľová polievka, alebo držková nebude z týždňa na týždeň o 100% lepšia. Jedine keby zavreli tých, čo ju reklamovali, či varili pred týždňom. Veď je podvod, keď si kúpite najlepšie auto určitej značky a o tri mesiace príde na trh lepší model. To platí aj v inom.

     Takže ako prežiť? Prispôsobiť sa. Kapitalizmus paradoxne s demokraciou nám priniesol zákon džungle. Je to pre nás niečo nové. My Slováci sme prežili, že sme sa prispôsobili ako ľudia. Dnes musíme rozmýšľať ako zvieratá v džungli. Teda – rob čo sa dá, aby si prežil. V prvom rade sa musíš zbaviť najbližšej konkurencie. Oklamať, podviesť, znemožniť, zneškodniť akoukoľvek formou svojho konkurenta.

     Dobre, ale tu treba dávať pozor. V džungli sa väčšinou akceptuje jeden druh, ktorý síce bojuje so sebou, ale sa nezabíja. V ľudskej praxi? Mali by sme sa ako Slováci snažiť neničiť nič slovenské, ale konkurenciu. Žiaľbohu, dnes Slovák radšej bojuje proti Slovákovi, čo je v džungli nemožné. Preto nehanbime sa, pozrite v obchode, aké výrobky kupujete. Načo maďarské? Čo je lepšie na maďarských vínach? Lepšie ako čo? Talianske, francúzske, chilské? Treba porovnať! Čo je lepšie na maďarskej saláme, či údeninách ako na českých, či našich? Nič, rovnaký podvod. Majitelia výrobní vlastné výrobky nejedia. To už aj môj starý otec, majiteľ pivovaru, si nechával variť „dobré“ pivo pre seba. Aj vtedy bol kapitalizmus, teda nič nového.

     Určite nie je záruka, keď kúpite niečo, čo je označené vlajkou Slovenska. Tá firma určite nie je slovenská, ale aspoň zachováva pracovné miesta na Slovensku. Chcete kúpiť auto? Tak radšej vyrobené na Slovensku. Viem, sme sprostí, že zisk aj tak pôjde do zahraničia, ale aspoň nejaké to pracovné miesto ostane u nás. Keby sme sa ale až tak blbo neprispôsobovali mafiánskym praktikám kapitalizmu, určite by sa našla skupina finančníkov, čo by cez, alebo pomocou priemyselnej špionáže vedela dnes získať „zlaté“ informácie, zo všetkých zahraničných výrobcov u nás, zužitkovať ich a postaviť „našu“ automobilku. Ináč, všimnite si, že v poslednej dobe už zaniklo voľakedy tak veľmi používané slovo „priemyselná špionáž“? Odkedy internacionálne koncerny dobyli, či získali východné zeme, toto slovo zaniklo. Škoda, dalo by sa zistiť, ako sa „Západ“ dokázal obohatiť na technických vedomostiach z Východu. A to väčšinou za bakšiš. Kúpili celý podnik, získali know  how a firmu zavreli.  Ale späť.

      Ako prežiť? Ako v džungli, ako v USA? Nepasuje nám nejaký politik? Odstreliť! Nepasuje nám nejaký cudzí občan? Vypísať odmenu na jeho hlavu! Tak jednoducho, to sú zákony džungle. Tak prežije silnejší. Ako na to? Zapojiť silnejších, teda tých s kapitálom. Napríklad Arabov, aby zachránili USA spod útlaku Izraela. Veď dnes skutočne chudáci v USA nemajú ani pojem, ako ich využíva Izrael a ako naň doplácajú a to nielen finančne, ale dokonca aj životmi svojich občanov, ktorí pod zástavou USA bojujú za záujmy Izraelu a pre finančné zisky Židov.

Ale čo. Občania USA, až na výnimky, nepatrili, nepatria a nebudú patriť ani v budúcnosti za inteligentných. Zlé žrádlo, treba podotknúť – lacné a primitívna „nekultúra“ pod diktovaním Židov, ako „majiteľov“ Hollywoodu nemôžu priniesť nič pozitívne pre ľudstvo. Okrem židovstva. Ale Židia akosi vždy provokovali a žiaľbohu dodnes nepochopili, že už zas provokujú. Ale naspäť.

     Nerád by som sa mýlil, ale mám dojem, že ekonomická situácia, hlavne cez „imaginálne“ tendencie na burzách, vedú jednoznačne ku svetovej kríze. Čo to znamená? Možno k obrovským devalváciám, čo by mohlo pripomenúť Nemecko v 30-tých rokoch. Čo si z toho zobrať? Napríklad mal niekto dlžobu, kredit, hypotéku vo výške 30 tisíc mariek, túto mohol vyplatiť neskôr za hodinovú mzdu. Lenže problém bol, že nedostal prácu ani na hodinu. Takže ako prežiť? Zobrať hypotéky? Neviem. Určite „istejšie“ je prepadnúť banku, či firmu, čo preváža peniaze. Tie sú poistené, takže pokiaľ vás nechytia, nikomu neuškodíte a nemusíte ísť ani na spoveď. Tak isto podviesť nejakú „našu“ poisťovňu je v poriadku. Jednoducho okradnúť podviesť a zničiť hocičo, čo je zahraničný investor. Takto sme Slováci prežili a takto aj prežijeme. Boli sme okupovaní Turkami, Maďarmi, Rusmi a prežijeme okupáciu aj zo Západu. Len nesmieme s nimi spolupracovať, radšej prežiť doma na Slovensku na zemiakoch a haluškách, alebo pomáhať zarábať západným kapitalistom. Pomáhať našim kapitalistom znamená podporovať mafiu a zahraničie, ktoré majú našich „investorov“ pod palcom. Nepodporovať terajších našich „politikov“, čo akceptujú spoluprácu s Maďarmi. Predsa nemôže fungovať to, čo tisíc rokov nefungovalo. Nepoučili sme sa? Sme až takí sprostí?

     Súčasná kríza, ktorá ešte neprepukla, ale sa ukazuje svojimi príznakmi (ako prvé príznaky chrípka), nie je v podstate kríza ekonomická, ale v prvom rade kríza morálna. A keď si predstavíte, že toto všetko ide pod taktovkou USA, kde morálka nikdy nič neznamenala, je jasné, kam všetko povedie.

     Ako prežiť? Sústrediť sa na Slovensko a slovenské. „Veď sa oni stratia“, by mali byť tie slová, čo by nás mali motivovať a byť nám nápomocné. Nebojme sa a držme spolu. Bližšia košeľa ako kabát. A kto je proti? Zákon džungle! Odstrániť! Žiaľbohu až k tomu sme boli dotlačení, ale chceme prežiť.  

 

24.8.2011

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.