V KRÁTKOSTI
1.) Sme veľmi malá krajina
aby sme si mohli vyberať „priateľské“ štáty, musíme dobre vychádzať so všetkými. Tieto múdre slová žiaľbohu neprišli z úst slovenského politika. Takého múdreho a prezieravého politika zatiaľ nemáme. Toto povedal prezident Hondurasu, keď mu vytýkali z USA, že sa veľmi priatelí s venezuelským prezidentom Chavezom. Honduraský prezident sa ukázal ako rozumný politik, lebo neskôr, keď stúpla cena ropy, Honduras dostal lacnú ropu z Venezuely. Tento príklad mi napadol teraz, keď počúvam, že náš prezident sa ešte nerozhodol, či bude bojkotovať stretnutie politikov na Ukrajine. Dôvod bojkotu je uväznenie Timošenkovej. Zarazilo ma, že v rádiu povedal náš židovský „politológ“, že náš prezident by sa mal riadiť tým, ako sa zachovajú naše okolité krajiny, alebo aspoň politici štátov V4. Natíska sa otázka, kto je vlastne banánová republika. Je to Honduras, kde síce banány pestujú, alebo Slovensko, kde síce máme banány len v obchodoch, ale politikov na úrovni opíc. Platí to aj o ich poradcoch, či politológoch.
2.) Šetriť!
Treba, len sa pýtam, prečo naši politici nechcú šetriť efektívne. Naši vojaci bojujú za naše peniaze pre iných. Máme niečo aj my z toho, že v Afganistane sa od príchodu USA do tejto oblasti vyrába v súčasnosti 90 % svetovej produkcie ópia? Keď bol Taliban pri moci (proti ktorému bojuje USA a naši vojaci) bola v Afganistane nulová výroby ópia. Keďže z toho majú osoh len USA, nech si bojujú sami. Mimochodom, Američania minú ročne na nelegálne drogy približne 63 miliárd dolárov. Tak je jasné, že aj Afganistan je dôležitý pre nich!
3.) EU a Kosovo
Všimli ste si, že sa už o Kosove nerozpráva? Prečo aj? V Kosove majú USA najväčšiu základňu.(myslím, že je to najväčšia vojenská základňa USA vo svete, akú teda oni vo svete majú). Asi východisková báza proti Rusku. Veľa za ňu nepotrebujú platiť, lebo Kosovo financuje EU. Európsku Úniu stojí Kosovo obrovské peniaze, ale to netreba pri ekonomickej kríze v EU vyťahovať na svetlo. Ale zvládne Slovensko okrem toho, že ho EU vydiera, vlastne zdiera rozličnou formou, ešte aj prispievať na rôzne podporné akcie ako sú Grécko, banky a podobné? Neverím, že dlho!
4.) Teroristi na Slovensku
Neveríte? Ale sú tu. Už ste zabudli, že sme si zobrali od USA (slovenská vláda) teroristov od USA, ktorí boli na Guantaname. Tam zhromaždili 680 pochytaných zloduchov, medzi nimi aj 3 deti vo veku od 13 do 16 rokov. Nijaké obvinenie, nijakí právnici, nijaký rozsudok. (Haló, bojovníci za ľudské práva na Slovensku, spíte?) Že pár z týchto teroristov žije na Slovensku a určite lepšie ako väčšina z nás, by mi nevadilo, pokiaľ by to nebolo zo slovenských peňazí.
5.) ?
V roku 2001 boli USA najväčším obchodným partnerom Iraku. USA spotrebovali 40% irackého exportu ropy. Bol to obchod za 6 miliárd dolárov. Bolo by zaujímavé dostať do rúk štatistiku USA – Irak za rok 2011, či 2012. Čo myslíte, ako by vyzeralo porovnanie? Videli by sme, čo znamená „export“ demokracie, či „oslobodenie národa“ v praxi.
Komentáre
Prehľad komentárov
Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.