Choď na obsah Choď na menu
 


      Ja viem, poviete načo si vyberať, ale milé dámy spomeňte si, ako dlho a ťažko sa rozhodujete pri výbere topánok, či plaviek. A to sú veci na jednu sezónu a manžela by ste mali mať predsa len dlhšie. Nechcem vysvetľovať prečo, ale spomeniem aspoň jeden argument, ľahko pochopiteľný, prečo by manžel nemal byť len na jednu sezónu. Totiž u mužov sa trend nemení a modely tiež nie. No tak. Klasický model, bohatý, zostava stále už stáročia najzaujímavejší. Takže, alebo máte šťastie na toho bohatého, alebo sa po prehrabujte v tom čo zostalo a rozmýšľajte presne ako u topánok, keď z tých čo sa vám najviac páčia nemajú práve vaše číslo. Nájsť niečo najviac podobne a prižmúriť oči, keď už to nie je to, čo by to malo byť.

      Takže poďme na to. Hľadá sa muž pre manželstvo. Jasné, že pre manželstvo, takých iných je všade nadbytok. No, pokiaľ si myslíte, že nie, to je  iná kapitola. Je teda jasné, že by ste si ho zobrali, ale aj tak si položte otázku: „načo  potrebujem manžela?“ Má to byť len ako pomsta, že si vás nezobral váš posledný priateľ? Alebo pre závisť kamarátke? Alebo pre nižšie dane? Je vidieť, že vážnych dôvodov na vydaj je celá kopa a preto je to aj s výberom komplikovanejšie. Voľakedy stačil aj jeden pádny dôvod napríklad, že  sa nosilo uhlie aj do tretieho poschodia. Ale to bolo.

      Ale aj kritéria na mužov sa sprísnili. Voľakedy stačilo, aby bol trochu krajší od čerta, čo dnes už akosi neplatí. Nie žeby terajšie typy boli krajšími, ale stali sa bohatšími a to sa potom taký muž zdá celkom iným.

      Tak že ste si ujasnili, na čo toho manžela chcete a tým pádom môžeme prejsť ďalej. Ujasniť si, na ako dlho ho asi budete potrebovať. Pokiaľ si myslite, že ste zamilovaná, tak táto choroba trvá dva, až tri roky. Toľko sa dá vydržať aj s najväčším omylom. Ale berme viac komplikované veci.

      Napríklad potrebujete manžela na podnikové zábavy, lebo tam už nie je nikto viac, čo by sa vám ešte páčil, alebo koho by ste nepoznali. No tu si treba vybrať skutočne zodpovedne. Nesmie byť pekný, nesmie mať pekné auto a ani drahý mobil, lebo by vám ho prebrali kolegyne. Tu je lepší typ, čo už po polnoci nevie, ako sa volá, lebo potom sa už i o vás nestará, keby ste si niekoho všimli...

      Ak si myslite, že potrebujete manžela na dovolenky, tak zase uvažujte triezvo. Stačí, aby zaplatil dovolenku, ale potom nech sa na nej niečomu poriadnemu venuje, aby ste mali čas pre seba. Tu sa treba sústrediť na  nejakého  vedeckého pracovníka, pokiaľ k jeho vedeckým záujmom nepatrí štúdium žien. Ten by bol schopný aj z dovolenky ťahať vzorky na podrobnejší prieskum domov a pracovať nadčasy. Alebo je schopný sa  za vzorkami vracať k ďalšiemu výskumu a bez vás.

      Pokiaľ by ste chceli muža, aby s vami precvičoval nové cviky z oblasti posteľnej gymnastiky, tak si neberte športovca. Ten sa chudák našporuje cez deň toľko, že na večer už aktívny pohyb nepotrebuje a nemá oň ani záujem. Pasívny šport v TV a pozeranie.., to ešte hej. Športovci bývajú veľmi špecializovaní, na to nezabúdajte.

      Tak isto je zlý vyber nejaký perfekcionalista, hoci to pomenovanie znie lákavo. Než sa totiž všetko pripraví, aby to bolo perfektné, na ostatné už čas nezostane. Veľmi dôležité je si uvedomiť, aby váš budúci, bol nenáročný na obsluhu. Nepotrebujete sa predsa  o niekoho trvale a stále starať, to ste si mohli kúpiť psa. Musí zjesť čo dostane a keď je náročný, môže si uvariť a hneď aj vám. Tu si treba jasne uvedomiť, že  by  mal vedieť už z domu žehliť, lebo nedá sa predpokladať, že by ste ho to ešte dokázali naučiť vy. Ak má veľa kamarátov, mali by ste sa s nimi zoznámiť a vybrať mu z nich tých najlepších, čo vás budú môcť navštevovať, aj keď on ešte bude v práci. Ale ak má len zlých kamarátov, tak pozor...vrana k vrane sadá.

      Nezabudnite si všimnúť, aký má vzťah ku svojej matke. Pokiaľ pekný, bude mať aj k vám. Uvedomte si jasne, že v tomto prípade, sa tu hneď otvárajú zadné vrátka k rozvodu. Keď sa budete chcieť rozviesť, postavte sa jasne medzi neho a jeho matku a ste rozvedená. Dobre si zapamätať. Ale funguje to aj opačne, že sa od jeho matky naučíte variť čo on má rád a nebude už toľko postrádať matku. Ale toto je otázka čo chcete a nakoľko ste inteligentná.

      Keď máte rada voľnosť a zábavu, zoberte si pracovitého muža. Nielen z dôvodu finančného. Kým on bude pracovať, máte na všetko čas. On je spokojný a vy tiež. Ak si rada vypijete, neberte si alkoholika, aj keď sa hovorí „ve dvou se to lépe táhne“, ale to v tomto prípade nefunguje. Jednoznačne by  sa prejavil v domácnosti nedostatok alkoholu a v boji o posledné kvapky sú muži silnejší. Takže radšej abstinenta a zostane vám viac.

      Veľa žien sníva o pekne oblečenom a elegantnom manželovi. Ale to sú tie sny tých nepraktických žien. Vy predsa nechcete aby sa ľudia dívali po ňom, ale po vás, nie? A má to aj ďalší presvedčivý argument, keď sa bude draho obliekať on, zostane menej na vašu garderóbu. Takže u neho nedbalú eleganciu, rifle a tričko, ktorá roky nevyjde z módy a máte vyhraté.

      Veľa nepraktických žien sa sťažuje, že manžel nechodí nakupovať. Takúto chybu dúfam neurobíte. Keď nebude chodiť nakupovať, aspoň nič neminie. Doslova mu zakážte na nákup čo len pomyslieť.

      Určite sa nebudete chcieť vydať len preto, aby manžel umýval riad. To sa vám neoplatí a keď ste dvaja, bude dva razy toľko špinavého riadu. Tak ho s tým neotravujte a naopak, povedzte, že vy budete umývať riad, keď on bude upratovať byt. Veď neporiadok bude robiť, tak či tak len on. Ak nepristane na túto dohodu, dajte si na neho pozor, lebo asi to bude lenivý špekulant .

      Nezabudnite si ho vyskúšať, veď nebudete si brať kocúra vo vreci. Máte kamarátku, no veď nech vám tiež povie svoju mienku... Je tu riziko, ale keď zostane u nej, môžete si vydýchnuť, mali ste šťastie, že to bolo ešte pred svadbou.

       Keď by vás vaši rodičia od neho odrádzali, samozrejme nepočúvnite. Veď keby oni vedeli rozoznať dobrého človeka, nikdy by sa spolu nemohli zobrať.

      A ešte dôležité, choďte si s nim zatancovať a keď vás bude suverénne viesť po parkete, zabudnite na neho. Takto by vás chcel viesť aj denne životom. Ale potrebujete to? Nie, veď ide o váš život, tak nech si ide suverénne ďalej sám. Vy potrebujete predsa niekoho, koho budete chcieť vy viesť a keď nie, tak aspoň dirigovať.

      Vy nechcete nikoho dokonalého, vy chcete niekoho, z koho dokážete urobiť dokonalého muža. Niekoho, kto bude od rána do večera a večer ešte viac počúvať vaše poučovanie a rady, čo ho raz dovedú k dokonalosti. Vy chcete niekoho, koho budete môcť zmeniť a potom povedať „toto je moje dielo“. Plne vás chápem, má to len jeden háčik. V praxi sa ukázalo, že ženy toľko a tak usilovne pracujú na zmene svojho partnera, až sa im podarí ho zmeniť. Potom však zistia k svojmu zármutku, že to už nie je ten muž, ktorého si zobrali a už sa im nepáči..  O partnerovi životom platí, že lepšie je nemať toho čo chcete, ako mať toho čo nechcete.  

HN 2-9

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

bezwa komentár

(Boba, 11. 8. 2020 14:58)

Ahoj Jurky, super postreh, dosť výsťižné...
píš ďalej...
do skorého,, zbadania,,