Choď na obsah Choď na menu
 


     Napadlo ma v prvom okamžiku, keď som čítal noviny Trnavský hlas 7/2009. Prečo? Stálo tam toto: “TRNAVA. Americká FBI zadržala v sobotu vo Filadelfii skupinu mužov, ktorí chceli predávať zbrane a protilietadlové strely do Sýrie.“ Viem, nič zvláštne ale nad tým bol v novinách veľký nadpis „RAZIA agentov FBI a kukláčov v Trnave.“ No a toto ma zarazilo. Nezaspal som niečo? Patrime už Slovensko ako ďalší štát do USA? Bez toho, aby nás niekto aspoň informoval? Nič som sa nedozvedel v novinách, ani na internete, veď vlastne, čo  sa tam dá  hľadať pravdivé o USA, ale pre istotu som počítal hviezdičky na vlajke USA, ale nebolo ich viac. Tak sme sa stali banánovou republikou, ale keďže poznám trópy, banánom sa na Slovensku dariť nebude.
     Takže o čo ide? Teda  tí traja muži obvinení z terorizmu, berme to tak, že to je teraz v móde, mimochodom Libanončania sú, dá sa povedať Trnavčania. Podľa mena nie rodení, veď meno Yahfoufi, alebo Tarraf, neznejú celkom trnavsky, ale v Trnave sa dá počuť hocičo. Títo páni neboli momentálne doma, lebo už teda bezpečne  sedeli v USA, čo teda využila FBI a prišla im skontrolovať v Trnave viaceré objekty a keďže boli neozbrojení, veď v žiadnom suverénom štáte by im zbrane nepovolili, zaplatila si FBI našich kukláčov. Teda počítam, veď na takýchto službách sa dá dobre zarobiť. Naša polícia asistuje aj na štadiónoch zadarmo, čiže kluby to nič nestojí, len dane na to idú a tak verím, že teraz vystavili FBI taký mastný účet, že si vyrovnáme štátny deficit. Už aj z toho dôvodu, že sa nič nenašlo. V novinách pod obrázkom usmiatych ľudí bol komentár: „Američania nič v skladoch nenašli, zato sa dobre bavili.“ Ako som povedal, určite ich smiech prešiel, keď dostali faktúru od našej polície.
     Ale ďalej, čo zase chcú Američania so Sýriou, keď nechcú, aby sa tam vyvážali, aj keď načierno, ich zbrane? Veď ich politika je iná, najprv dodávajú zbrane a potom tam idú riešiť konflikt. Veď keby tam už boli ich rakety, už ako by tam bola aj armáda USA. Spomínate Irak, kde Husejnovi dali aj otravné látky proti Iránu, Afganistan, kde podporovali miliónmi a miliónmi Taliban proti Rusom. No a zaujímavé je, že aj tie protilietadlové strely, čo naši milí spoluobčania chceli predávať, sú také, aké USA dávalo zadarmo Talibanu, tak neviem čo sa im teraz nepáči. Neskôr sa to ale v samotnom článku zmenilo a uviedli tam, že do Sýrie išli len ukradnuté telefóny, počítače a auta z USA, ale zbrane mali ísť na pomoc Libanonu, teda pre Hizballah. Tak teraz mi už bolo jasné, aj keď agenti FBI nemali židovské čiapočky, ale pracujú pre takých. Jasné, keď ide o Izrael, tak sa dá všetko, Slovensko zaplatí FBI, na prokuratúre v Trnave nemajú čo robiť, lebo s cigánmi sa babrať nebudú a „idú robiť úkony, vedúce k zabezpečovaniu dôkazov, ktoré budú môcť byť použité v trestnom konaní v USA“, ako bolo v novinách. Takže sa u nás nerieši naša kriminalita, ale sa pomáha chudákom v Izraeli a to cez boháčov v USA, ale za naše peniaze.
     Škoda, že sa ma FBI neprišla opýtať, ako to, že tu máme obyvateľov, ktorí sa nápadne líšia od Detvancov, vysvetlil by som im, že keď sú to teroristi, tí prišli k nám z území, kde už terorizuje USA, keď sú to kriminálnici, tak tí sú tu zo súhlasom našich sudcov a politikov, ktorí sú profesionálmi a pracujú za peniaze. Teda tam, kde je viac peňazí ako ich platy. Ale naproti tejto smutnej skutočnosti, že u nás už okato pracuje FBI, hoci za Rusov tu KGB pracovalo veľmi decentne a neviditeľne, som počul z rádia dobrú správu.
     Náš prezident, (beťár, tvári sa že je proamerický, ale prekukol som ho) vyhlásil, že teraz zdvojnásobíme počet našich vojakov v Afganistane. Najprv ma to zarazilo, spomínal finančné problémy, ale povedal, že je to dôležitá úloha. Presne viem, čo tým sleduje. Pošleme našich vojakov do Afganistanu bez zbraní. Veď keď niekto chce, aby sme za neho bojovali, tak zbrane dá. Tak to bolo vždy a určite aj teraz. Keďže USA je v problémoch, najskôr asi našim vojakom dá zbrane a vystroj Taliban, ktorý je podporovaný Čínou a Čína, ako vieme, problémy s financiami nemá. No a tak naši vojaci budú bojovať za Taliban, čo má veľa výhod. Okrem iného, budeme mať aj nejakých priateľov Afganistane, nebude nám nikto vyhrážať, nevyhodí nám nikto do vzduchu námestie v Blave, kde sa usadili Američania so svojim vyslanectvom, naši vojaci sa naučia bojovať partizánsky boj, čo sa u nás určite neskôr zíde a zase sa dostaneme na stranu víťazov, lebo USA a spojenci nemajú šancu. Takže súhlasme s našim prezidentom, aj keď sa nás nikto na súhlas nepýta, ale pokiaľ rozmýšľa ako ja, je to náš človek.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.