Choď na obsah Choď na menu
 


   Boli sme ozbrojení. Ani sme si nevšimli a už nie sme. A pritom sme sa odzbrojili sami, len na niečiu radu. Samozrejme tí, čo radili mali v záujme svoje dobro, nie naše. Tak to bolo ,je a asi aj zostane. Rovnako dopadli aj ostatné štáty bývalej Varšavskej zmluvy. ,Naša,  predtým bojaschopná a na svoju dobu vždy dosť moderná armáda bola schopná ako útočných, tak aj obranných akcií. Dnes by sa naša armáda v porovnaní s inými nevedela presadiť ani pri prestretom bufetovom stole. A pritom nikde nie je vidieť usporené peniaze. Dnes máme síce pár odborníkov, ktorí robia dobré meno armáde, ale to je len nálepka. Dnes sme odberateľmi starej výzbroje z USA a spol. A o čo sme prišli, to si málokto uvedomuje, prišli sme o svoje územie. Nie, tým to nekončí. Zároveň sme sa stali aj terčom pre nepriateľa, ktorý je dnes podstatne bližšie, ako ten čo sme mali predtým. Tento pre svoju ochranu pred agresorom, ktorý má už naše územie, sa musí zamerať aj na naše územie. A to zameranie bude smrteľné, lebo je tlačený do kúta. Obkľučovaný NATO, kde sme my slovenskí obyvatelia to najposlednejšie. Čo tam zohrá rolu, ,jedine to naše územie.
 USA ako vedúca sila v NATO má silnú armádu. Zaujímavé je to, že má okolo pol milióna svojich vojakov mimo územia USA. NATO takto v rozpore so svojou zakladajúcou zmluvou,  ako predlžená ruka USA, pôsobí ako okupačná armáda v štátoch, čo nie sú členmi NATO. O rastúcej agresivite USA nehovoria len nove vojny, ale aj neuveriteľné sumy, čo dostáva americká armáda. Nezabudnime, že USA má 20 x (teraz aj nepomerne viac) vyšší rozpočet pre ministerstvo obrany, ako by skutočne potrebovali na svoju obranu. To uz niečo hovorí.
 No a tie dodatočné sumy, čo teraz uvoľňuje kongres pre vojnu proti terorizmu, ani nespomínam. Už nám niekto vysvetlil, čo je to terorizmus? Nie, nevysvetlil. Ale podľa toho, čo sa deje to vyzerá tak, že keď sa niekto bráni silnejšiemu agresorovi prostriedkami, aké má k dispozícii, je terorista. Veď keď chcú USA viest regulárnu vojnu, určite by tu možnosť dostali, keby vyhlásil  štátom, ktoré napadá pod všelijakými smiešnymi zámienkami normálne vojnu. Dnes je USA najväčším svetovým teroristom - bojuje totiž bez vyhlásenia vojny. Samozrejme, že tí čo potom bránia svoju zem proti nim, sú tiež teroristi. V očiach USA. Pre mňa nie. V takomto prípade sa štát bráni ako to ide. Keby dostali z USA tie peniaze, čo idú proti nim, tak by dokázali bojovať rovnakými prostriedkami, ale takto si vypomáhajú, ako to ide. Určite by každý jeden Afganec, alebo Iračan radšej z bezpečnej vzdialenosti odpálil raketu, proti americkým vojakom, ako sa opásať výbušninami a vyhodiť sa s nimi do vzduchu. Účel svati prostriedky. Vieme, že aj na Slovensku bojovali partizáni ako sa dalo proti agresorovi. Dnes sa doba zmenila a dnes, keď sa dá cestovať po svete, napriek vojnám sa priam ponúka prenikať do USA a tam sa odplácať, za svoju vlasť. Divím sa, že USA nemá na svojom území viac problémov so skutočnými teroristami. Ale ešte to asi príde, napriek policajnému režimu a šikanovaniu v USA nielen cudzincov, ale aj vlastného obyvateľstva.
 Vráťme sa k nám. Ľudstvo vždy vynakladalo na svoju obranu, či to boli kmene, kráľovstvá, alebo štáty veľa peňazí. Na druhej strane sa vynakladalo ešte viac na agresiu, lebo ta vždy dobre vynášala. Samozrejme, pokiaľ sa agresor sám neprecenil. Ako vidieť z USA, agresia sa opláca stále.Za znovu nastolenie demokracie v Kuvajte -kde nikdy nebola a ani dnes nie je, dostalo USA vyše 100 miliárd dolárov od Saudskej Arábie, Kuvajtu a Japonska. Nezabúdajme, že USA zarobila uz aj na svetových vojnách, lebo na rozdiel od ostatných štátov, vo vojne v USA nebolo nič zničené. Som presvedčený, že studenú vojnu jednoznačne vyprovokovalo USA, lebo potrebovalo aby ďalej bežal vojenský priemysel, kdežto SSSR potrebovalo viac obnovovať. Dnes je situácia rovnaká. USA provokujú Rusko novými základňami stále viac na východ k zbrojeniu, hoci Rusko by dnes určite vedelo lepšie využiť tieto peniaze. Teda inač povedané, USA nanúteným terajším zbrojením bráni ekonomickému rozvoju Ruska, - asi aby zostal obdiv k USA, kde podľa odborníkov 50 PERCENT potravín, ktoré sa tam vyprodukujú, končia na smetisku- a tým aj rozvoju demokracie.  
Ako sa hovorí v Rusku „Keď nemáš peniaze na uživenie vlastnej armády, budeš musieť živiť cudziu!“ Čo je z toho platné pre nás? Boli sme ozbrojení......ako píšem hore. Dnes sme s malou „profesionálnou“ armádou nič a nikto.
Odbočme trochu.
  Zostaňme na chvíľu pri tom slove „profesionálna.“ Táto armáda by teoreticky mala byť schopná za peniaze urobiť všetko. To všetko sa v mojej predstave spája s francúzskou cudzineckou légiou. To sú podľa mňa profesionáli. Môžme to kľudne porovnať, lebo Francúzsko je ako my v NATO, EU a dokonca má demokraciu. Prečo by potom naša profesionálna armáda nemala byť rovnaká ako francúzski profesionáli? Počítam, že to tak nechcú tí, čo nám nabulíkali terajší stav. Ďalšia zaujímavosť. Nakoľko som bol aspoň voľakedy vojakom základnej služby, viem si predstaviť, ze normálni vojaci by privítali v armáde pekné roztlieskávačky. A čo pribudlo u nás v armáde?
Farári. A platení štátom. Načo sú tam? Pre vojakov kresťanov? A čo robí vojak kresťan v profesionálnej armáde? Veď jedno z prvých božích prikázaní je -nezabiješ. Kresťan a profesionálny zabijak? A ešte s požehnaním Vatikánu? To je čo za blbá realita? Čo je to za cirkev, čo sa nedrží božích prikázaní. Čo sú to za politici a veliteľstvo armády, keď trpia takéto voloviny. Alebo v prípade vojny, budú sluhovia Vatikánu prehovárať našich vojakov, aby nebojovali a išli domov? Alebo budú podávať Vatikánu vojenské špionážne informácie a Vatikán ich bude predávať tomu, kto zaplatí viac? Nezabudnime, že by sme na tom boli veľmi zle, lebo Vatikán je napríklad len Nemecku viac zaviazaný ako nám. Veď za požehnávanie Hitlerových tankov a diel im Hitler vybavil v Nemecku cirkevnú daň, ktorú dostáva Vatikán ešte dnes. A ako vieme, aj terajší pápež bol v radoch Hitlerových fanúšikov. Teda naše informácie by sa určite z Vatikánu dostali skôr do Nemecka ako informácie o nemeckej armáde ku nám. Teda, keby som mal brániť vlasť v armáde, kde by účinkoval aj takýto eventuálny zradca, ktorý prisahal raz Vatikánu, raz Slovensku a vyššieho šéfa má vo Vatikáne, určite by som sa ho zbavil ako prvého. Aby nešpiónoval a nekazil morálku. Inač krátka ukážka kázne pre vojakov v 2 svetovej vojne.
-Časopis Filmag special c.5 červenec 2007    
„Boh vás vidí a je mu z vás na zvracanie“ hlásal z provizórneho oltára na okraji zabudnutého poľa prekliatej ruskej zeme kaplán Ružek. „A čo viac,“ pokračoval Ružek so zapáleným pohľadom, ktorý prepichoval skupinu vojakov v neupravených rovnošatách stojacích pred nim. ,,Miera zhovädilosti, konkrétne vás všetkých ,čo tu stojíte, dospela do takej fázy, že sa Boh už povracal. Ale to neznamená, že ste definitívne zatratení. Áno, aj také hoväda, taký ľudský dobytok, ako ste vy, majú nárok na odpustenie. Na svoju očistu. “ Musím poznamenať, že to bola kázeň k nemeckým vojakom (slovenský farár by to ešte asi našim viac prikorenil, pokiaľ by mu Vatikán nenakázal hlásať maďarsky a spievať maďarskú hymnu) a kaplán skončil pohodený na mínovom poli, kde šliapol na mínu, ktorú pre svoju ožratosť nevidel. Neboli by tie roztlieskávačky predsa len viac na osoh? To bol pohľad z jednej strany, ale pozrime sa čo urobili nemeckí vojaci, hoci mali farárov, vo Francúzsku v meste Oradour 10.6.1944, teda dva roky po Lidiciach.
Okolo 350 žien a detí, včítane chlapcov do 14 rokov nahnali vojaci do oradourskeho kostola. Keď nevybuchla nálož v kostole, začali strieľať dávkami cez okna sakristie. Keď dávky skončili, vošli Nemci do kostola a postavili hranicu na ktorú zniesli slamu, nahádzali tam lavice a zapálili oheň. Prežila to jedna žena. Takže k čomu farári v armáde? Dokonca v profesionálnej armáde !
Ale vráťme sa späť .
Dnes už nemáme ani to zázemie, tie rezervy, čo mali aspoň základný vojenský výcvik, alebo sa zúčastňovali výcviku cez Zväzarm. V iných štátoch, je to ináč. Štáty z ktorých ma strach agresor, napríklad Kuba, Severná Kórea, Izrael, majú dobre vycvičené na obranu cele obyvateľstvo. To by v prípade potreby bránilo svoj štát. U nás kto? Že nemáme nepriateľov? Nebuďme naivní, máme nepriateľa hneď na juhu Maďarsko, čo nás už veľa krát napadlo, aby si to uvedomili aj naši politici. No a ďalších nepriateľov po celom svete, za to, že sme sa nechali presvedčiť do NATO. Veď zoberme si len USA.O ich armáde sme hovorili. Okrem toho majú svoju národnú gardu, čo je fakticky ďalšia armáda a potom ešte domobranu. Okrem toho milióny kusov rozličných zbrani doma. Pre niečo im to zákon dovoľuje, hoci to stoji okolo 15 tisíc zastrelených ročne. Teda to všetko sa dá použiť vo vojne. U nás čo? Hasiči? Vždy platilo, že na obranu je každý dobrý, len v časoch, keď sa bránilo aj vidlami, to bolo jednoduchšie, lebo s vidlami vedel každý narábať.
 Dnes je zaobchádzanie so zbraňami komplikované, ale tiež aj ako sa ochraňovať proti nasadenej modernej technike. To sa nedá naučiť za jedno poobede. Preto je divné, že u nás nie je nič a nikto, kto by sa venoval výcviku, pre prípad obrany. Na druhej strane je jasné, že tí, čo nás prehovorili, aby sme sa sami odzbrojili, aby sme fakticky zrušili armádu, nemajú záujem, aby u nás bolo nejaké zázemie, z ktorého by raz mohol vzniknúť ozbrojený odpor, voči nim. Alebo aby sme sa nestali niekedy ako predtým v SNP, „nepriateľom“ v zázemí. Majme na mysli, že aj vlády štátov, ktoré boli demokraticky volene, majú najväčší strach z vlastného ozbrojeného národa. Jedno s druhým, vláda, ktorá sa pridala na stranu toho, čo vedie agresívne vojny, skutočne môže mať strach a je odkázaná spolupracovať v tomto prípade s NATO, lebo to jej zaručí stabilitu vo vlastnej krajine. Ale za akú cenu?
 Pokiaľ sa nespamätáme za krátku dobu, budeme v situácii, že sa staneme krajinou, kde nám všetko nadiktujú, tí, ktorým na nás bude najmenej záležať. A potom bude môcť naše obyvateľstvo brániť vlasť akurát tak hádzaním hamburgerov, jediné čo asi budú ovládať a armáda profesionálov sa niekde bude modliť na púti.
 Myslime na to ruské porekadlo...,,Keď nemáš peniaze na uživenie svojej armády,
budeš musieť živiť cudziu „
  Iná taktika na prežitie je - nebrániť sa, ale v tom prípade je tragickým omylom, že sme v NATO. Vyfasujeme a j za druhých, aj keď sa nemáme čím brániť.
HN11-7
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.