Choď na obsah Choď na menu
 


V AKEJ KRAJINE TO ŽIJEME, KÁMOŠ?

     Nemám na to, aby som mohol niečo napísať v zmysle  knihy  Michaela  Moora „Kde je moja krajina, kámoš ?“, ale mám najmenej toľko kritických pripomienok k tejto našej krajine, ako on má ku svojim  spojeným štátom. Okrem toho majú aj naše krajiny už veľa spoločného, ale nechcem písať o tých podobnostiach, len o  nepochopiteľnostiach  v „našom“ štáte. Že nám padol most, to nepovažujem za nič mimoriadneho, to sa stáva a bude sa ďalej stávať, nech je ministrom dopravy kto chce. Je to nešťastný súhrn veľa okolností. Len ma prekvapilo, čo sa stalo potom. Okamžite sa začali k veci vyjadrovať politici. Čo to tu máme za pomery, že sa očakáva, že tam pobeží minister dopravy, či iný minister? Čo je to, že sa k stavu zranených vyjadruje ministerka zdravotníctva? To sme skutočne taká banánová republika, že u nás nemáme žiadne zodpovedné inštitúcie, ktoré  si automaticky majú  začať plniť svoju povinnosť? To sú skutočne naši politici, či bývalí politici tak málo vyťažení prácou, aby čakali ako hyeny na takéto nešťastia a chceli z toho ťažiť, či  sa osočovať, alebo  sa aspoň prezentovať v televízii? To nemáme žiadne zákony, či predpisy, ktoré automaticky stanovujú aj také veci, ako je odškodnenie obetí pracovného úrazu? O tom sa musí diskutovať a jednať ako na trhu a to za účasti médií?  Na druhej strane, kde sú všetci zodpovední, keď nám mesačne zahynie vraždami viac ľudí ako pri tejto nehode? Tým sa nikto nezaoberá a to je trvale, nie jednorazové,  ako s tým mostom. Mám dojem, že kvôli kradnutiu politikov a hádania sa medzi sebou skutočne u nás nič nefunguje. Myslím, že sme na tom ako republika horšie, ako môže byť začínajúca banánová  republika pri súčasnom bombardovaní lietadlami USA.
     Zoberme si súčasné problémy so školstvom. Je určite v katastrofálnom stave, ale prečo? Veď máme už školstvo najmenej od doby prvej republiky a školstvo pred revolúciou bolo vynikajúce a absolventi našli prácu. Ako to, že dnes niekto dovolil, že  máme  niekde školy maďarské,  keď  slovenské deti musia dochádzať do inej dediny do slovenskej školy? Ako to že máme cirkevné školy a nevzdelávajú sa tam len budúci farári ? Čo  sa   chce s cirkevnými  školami dokázať okrem toho, že na tom zarábajú? Že sa modlením dosiahnu lepšie známky, alebo neskôr božia sila nájde dobre pracovné miesto? Alebo išlo len o to, aby sa cirkev za korunu dostala k  ďalšiemu  majetku - škôl a pozemkov pod nimi? Toto treba riešiť, ako sa mohlo stať, že školstvo takto dopadlo? Že niekto dovolil už toľko  univerzít, že ich máme viac ako dedín? Alebo je to pre neschopnosť politikov, čo radšej plytvajú peniaze na školstvo, len aby sme nemali predčasne nezamestnanú  mládež a by nám nestúpla nezamestnanosť? Veď mi aj tak nemáme 14 %-nú  nezamestnanosť, ako nás politici klamú, ale najmenej 37 %-nú, keď pripočítame našich nezamestnaných, čo si museli ísť hľadať prácu do zahraničia.
     Naše zdravotníctvo je zrkadlom skutočne banánovej republiky, vlastne ani to nie, tam máte nemocnice, kde ošetrujú zadarmo chudobných a máte nemocnice, kde si zaplatíte a máte všetko. V banánovej republike si môžete v každej lekárni vypýtať knihy liekov a v kľude si prečítať o všetkých liekoch, čo vás zaujíma. Áno sú to hrubé knihy, dva diely, ale majú ich. Keď sa vám nepáčia vedľajšie účinky predpísaného lieku, vyberiete si iný, predtým než si ho kúpite.
     Čo je toto za republiku, kde máme dva druhy peňazí. Jedny normálne a druhé, na ktorých si zarába nejaká akciová spoločnosť, kde si privyrábajú aj „naši“ politici. O čom hovorím? O stravných lístkoch. Normálne sa za peniaze nakupuje aj v obchode a platí sa peniazmi aj v reštauráciách. Len v USA dávajú podpory v lístkoch to preto, lebo za to sa nedá kúpiť alkohol. Padli sme už tak hlboko, ako sprostý americký národ? Načo má niekto zarábať na stravných lístkoch? Viete o koľko sú takto okradnutí zamestnanci? A viete, že to uráža, dávať v reštauráciách lístky, ako by bol človek nesvojprávny, alebo čo nevie čo sú peniaze?
     Nielenže nás tu oblbujú „naše“ média, čo majú v rukách cudzinci, psychicky ničia národ hudbou nadrogovaných afro-Američanov, čím vznikajú ochorenia, ale ešte z nás robia sprostých a „naši „politici. Máme toľko poslancov, že by ich kvôli zdôvodneniu počtu mali rozdeliť na poslancov pre bohatých a chudobných, aby to nevyzeralo tak sprosto,  keď sa pozriete do parlamentu a vidíte tú masu ľudí a tie „minimálne produkty“ ich práce. V banánových republikách majú poslanci svojho „ľudového“ zástupcu, ktorý jedná len s chudobnými analfabetmi, aby to neurážalo normálneho poslanca. Zdá sa ,že u nás je to asi to isté, ináč sa to množstvo nedá vysvetliť. No ešte máme stále čo okukávať z rozvojovej cudziny. Ako je možné že do škôl chodia zástupcovia bánk „učiť“ školákov, ako majú šetriť a poučovať ich, aké karty si môžu vybaviť a čo im banka môže pridať. Ktorý kretén to dovolí? Prečo rovno nepúšťať do školy obchodníkov s drogami, aby tam robili tiež nábor. Ešte ste neprišli na to, že jedine ušetríte, keď si hneď po výplate vyberiete všetky peniaze z banky a dáte doma do obálok na jednotlivé účely? Zničiť bankové karty, iná cesta k sporeniu neexistuje. Kúpiť si len to, na čo mám, ináč to nejde. Prečo by na vašich peniazoch v banke mala zarábať banka a dá vám menšie úroky ako je inflácia a ešte platíte aj poplatky. A toto treba naučiť aj deti. Banky tu nie sú na to, aby vám niečo dali, oni žijú z vás, a toto stačí pochopiť. Je ekonomická kríza a to ešte len začína.
     Štát by mal šetriť, ale rýchlo a reálne. Mal by šetriť aj naše lesy formou, že zakážu tie letáky, čo terorizujú ľudí doma. Je to papier z našich lesov, a treba si uvedomiť ,že  prospektový materiál a reklamy nie sú tu pre nás ľudí. Zamyslite sa, to je pre zisky obchodníkov. Tým vás klamú, veď aj na tých zlacnených cenách ešte zarábajú a zo zliav vidíte, koľko tam majú zisky.
     Máme tu príživníkov vo veľkom a to je cirkev. Viete, koľko zarábajú len na prenájme „svojich“ majetkov a z príjmov neplatia žiadnu daň? Pokrylo by to určite zvýšenie platov učiteľom. Na čo sa čaká? Platí cirkev za reklamný čas, keď vysielajú omšu na Slovensku 1? Pritom po celom svete všade najlepšie, najsilnejšie chytíte  práve cirkevné  rádiové stanice, tak načo ešte prístup na štátne stanice? Keď chcú cirkevné vysielania, nech to platia, ako reklamný čas. Krátiť peniaze rádiu a televízie, nech im platí ten, čo nás terorizuje tým nekultúrnym programom, tou nekultúrnou hudbou a tými večnými problémami Židov, čo musíme stále počúvať. Nech im platia telekomunikácie z tých ziskov, čo národ pretelefonuje do rádia v súťažiach, či podobne. Nech športové kluby platia nasadenie policajtov pri zápasoch, veď zarábajú dosť a futbalisti tiež. Prečo by to mali platiť daňoví poplatníci?
     Odbočím trochu na ukľudnenie. Minule som išiel po lese a našiel som v horách novú cestu, perfektne urobenú aj pre osobné auto. Vysvahované boky, betónové mostíky a so závorami na jednej aj druhej strane. Označenie len pre vozidla ML (asi ministerstvo lesov, ale máme nejaké ML?) Pri ceste hneď aj nové krmítka pre zver, takže sa bude dať strieľať rovno z mercedesu. Pýtal som sa, čo je to za cestu a že je to z fondov EU. Súkromná cesta a určite sa tam začnú stavať prepychové chaty. Nemal by sa zodpovedný za toto, vytiahnuť na pekný strom? Za tie peniaze sa mohli prejsť buldozérom desiatky, stovky kilometrov lesných ciest a zlepšiť ich.
     Nemali by si už sadnúť odborníci - preboha len nie politici a bankoví poradcovia - a pripraviť koncept na prežitie a znovu obnovu Slovenska? Potrebujeme pracovné miesta, potrebujeme zaistiť sebestačnosť v potravinách. Máme nerastné suroviny, baníkov, množstvá zlata, čo nám kradne pár súkromníkov. Máme ešte dosť pozemkov pre poľnohospodárstvo. Na čo sa čaká? Mimo iné, voľakedy sme mali vybudované a udržiavané civilne kryty. Dnes ešte nemáme za dvadsať rokov zmodernizovaný poplašný systém pre mestá a obce. Dnes nielenže nikto nespustí sirény, ale veď ani ľudia nevedia kam ísť, tak vlastne načo sirény? Myslí si u nás niekto, že už nebude vojna? Teraz, keď sme sa aj my ako štát, stáli okupantmi v rôznych zemiach? Preberme sa! Vojna beží stále a bola dokonca aj v Európe pred nedávnom (Juhoslávia). My tiež prispievame k agresívnej vojnovej politike USA a Izraelu a to sa nám vráti. Aj na to sa treba pripraviť, keď chce prežiť aspoň niečo z národa. Choďte sa pozrieť na Západ, ako tam majú perfektne pripravené a udržiavané kryty pre civilov a pritom agresívny je Západ, nie Východ, ako to teraz cez NATO musel už pochopiť aj ten najsprostejší idiot.
     Nie je načase, aby sa rušili komisie, za ktoré sa najskorej dá zakryť rozkrádanie a podvody? Vidíte že ani kontrolné komisie nič nezvládajú. Treba zaviesť jedného zodpovedného človeka, ktorý bude ručiť svojím majetkom a svojou hlavou. Ten sa bude brániť tlakom a rozmyslí si do čoho pôjde. Komisia sa dohodne a zvádza všetko jeden na druhého a nič sa nestane. Presne ako v politike. Nebolo by načase urobiť silnú daňovú políciu, čo by urobila v tomto podvodnom systéme u nás poriadok?  Veď nezaplatené dane by nás postavili znovu ako národ na nohy, aj keď by bolo treba, aby niektorí skončili s nohami nad zemou. Nemali by sa už konečne vymáhať ale drasticky peniaze, ktoré ešte stále neboli zaplatené, ani za tú rozkrádaciu cenu za veľké firmy? Keď si vy omylom kúpite ukradnuté auto a príde sa na to, auto vám zoberú, tak asi máme zákony, čo sa tu dajú tiež takto použiť pre nasledovníka bývalej firmy, čo ešte nie je zaplatená. Keď si zoberiete za tých vyše 20 rokov úroky a úroky z úrokov, tak by sa štát dostal zadarmo naspäť k veľa podnikom. Keď sme u toho, musí sa stať zase záujmom štátu dostať sa naspäť k strategickým podnikom, veď je nenormálne, aby nám Taliani mohli vypnúť prúd, Francúzi zastaviť vodu, Maďari diktovali cez Slovnaft a Židia rozbíjali národ cez média.  
     Nemala by sa naša zapredaná armáda vrátiť k tomu, na čo armáda má byť? Alebo brániť národ, alebo prinášať vojnové koristi. Nemal by som nič proti tomu, keby naši rambovia v Afganistane strhli do svojich rúk od Američanov obchod s ópiom a tak by náš štát získal možno pozíciu ako Kosovo, ktoré aj my financujeme a stojí ročne miliardu Euro, ktoré platí EU, ale zisky z drog zostávajú v Kosove. Kým to nedokážu, naša armáda by mala vytvoriť vojenské pracovné tábory, kde by pracovali mladí nezamestnaní ako to robili v USA. Keď to išlo tam, môže ísť aj u nás. Ako druhá alternatíva by mohli byť pre Cigánov pracovné gulagy na Sibíri a s Rusmi by sme sa delili o zisky. Keď sme pri tomto, viete že USA má niekoľko násobne viac väzňov na milión obyvateľov, ako je najhorší svetový priemer? Viete prečo? Lebo tam sú pracovné sily vo väzení surovo využívane. Väzni sú doslova zlatá baňa. U nás stojí štát ročne jeden väzeň okolo 13 tisíc teda 13 000 Euro. Prečo sa nesprivatizujú u nás väzenia? Zato, že tam máme väčšinou Cigánov? Aj to sa dá vyriešiť, väzenia môžu sprivatizovať Nemci, keď už tu máme toľko „cudzincov“. Tí by aspoň poctivo platili dane zo zisku a svet by nám nemohol vyčítať, že sme zaujatí proti Cigánom.
     Ako to, že tu štát dovolí pracovať všelijakým neziskovým organizáciám, čo sú financované zahraničím a zasahujú do našej republiky. To sú tie organizácie, čo pripravujú povstania, prevraty a toto u nás nepotrebujeme. Bojovníkov za ľudské práva potrebujeme, ale vlastných, čo budú bojovať o práva slušných ľudí, aby sa neopakovali prípady, že musia ľudia zo zúfalstva siahnuť po zbrani a riešiť problémy s Cigánmi, keď to nerobí štát. Toto je tiež ukážka v akom stave máme justíciu a políciu. Pri tej drzosti ešte chcú sudcovia zvýšenie platov. Ako je možné, že dnes je už polícia natoľko neschopná, pre tlaky z hora, že keď ide lesník nahlásiť krádeže dreva na políciu, tak tam s ním spíšu protokol, ale povedia mu, že to robia tí Cigáni, čo sú sociálne slabí a tak čo s nimi. Keď som toto konkrétne počul od lesníka, tak som mal chuť ísť stĺcť  a okradnúť nejakého politika, veď aj ja som sociálne slabý. Zdá sa, že sociálne slabí a neprispôsobiví, sú pre svoj volebný hlas u nás tými skutočnými pánmi. Politici len figúrkami v rukách silných a podľa toho, ako sa boja Cigánov, tak asi aj v ich rukách. Keď ale raz národ zoberie zákon do svojich rúk, nedoplatia na to len Cigáni, ale aj politici.
     Nie, nepotrebujeme ďalšie revolúcie, tie by zase vyplavili navrch spodinu, ako aj teraz. Nie, kľudne môžu zostať všetci tam, len musia dostať strach. Strach o svoj život, strach o svoje rodiny, o nakradnutý majetok, keď nebudú robiť poctivo a pre národ. Nie pre Cigánov, nie pre nadnárodné monopoly, nie pre maďaronov, nie pre Židov z USA, len pre slovenský národ. Musia si uvedomiť, že ich nikto nenútil ísť do politiky, ale keď nebudú robiť pre národ, ponesú následky. Tak ako by mal niesť následky Cigán, keď ide kradnúť. Nikto ho k tomu nenúti, ale musí vedieť, že pritom môže byť beztrestne zabitý. Potom sa začne rozmýšľať, ako u politikov, aj u Cigánov. A to aj bez EU, bez neziskových organizácii. Musíme dostať zase do rúk súdnictvo a nespoliehať sa na nejakých bezcharakterných židáckych sudcov, nech aj sedí na najvyššom súde. Nepotrebujeme, aby si oni nahrabali stykmi s mafiánmi, peniazmi za prepustenie, alebo dlhoročným naťahovaním súdnych procesov, kým národ zabudne o čo vlastne išlo a potom prominentný „odsúdený“ si to odsedí v pohodlí ako doma a ešte mu aj odpustia pokuty, lebo sa medzičasom darovaním svojho majetku stane chudákom. Toto nepotrebujeme. Naopak potrebujeme znovu vytvoriť čisto slovenskú štátnu banku a sporiteľňu. Bez akcionárov, ale so ziskom pre slovenský národ a tento zisk aj použiť na rozvoj slovenského národa. Funguje to, fungovalo to, plánované hospodárstvo je jediná cesta z tohto kapitalistického marazmu, kde sa bezohľadne ženie za ziskom v prospech pár ľudí. Len potrebujeme pritlačiť na tých našich hore. Oni musia pochopiť, že ich neochráni ani ich mafiánsky kamarát, ani silná zahraničná firma. Oni sú nahraditeľnými, ale treba skúsiť, im ukázať na pár príkladoch , ako môžu skončiť. Tí po nich už prídu s vedomím, že treba robiť poctivo pre národ a o to ide.
     Situácia je strašná, a myslím si že je už toľko problémov, že si každý vydýchne, keď začne vojna. Potom sa to všetko zjednoduší len na jeden problém, na prežitie. Len než k tomu príde, ako k tomu dochádzalo vždy, treba sa  však pokúsiť aj zatiaľ urobiť z toho všetkého to najlepšie, čo sa dá. Môže to slúžiť tým ďalším ako vzor, hoci ľudia sú nepoučiteľní. A tak nám asi treba.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.