Choď na obsah Choď na menu
 


TYPICKY - SLOVENSKO

 

 

      Na začiatok sem skopírujem už trochu starší text z internetu týkajúceho sa Slovenska.
 
Cirkvám patrí asi tretina Slovenska.
2012-09-13(23:51)www.dolezite.sk/cirkvam_patri_asi_tretina_krajiny_63.html#ixzz2FgY9EXCk
    
     V uplynulých šiestich rokoch získali podľa informácií od Slovenského pozemkového fondu pozemky s rozlohou vyše 13-tisíc štvorcových kilometrov. Celé Slovensko má len niečo viac ako 49-tisíc. Najväčším reštituentom je katolícka cirkev. Ako informovali Hospodárske noviny, nedávno jej na základe rozsudku Najvyššieho súdu pribudla farma pri Šali, o čosi väčšia ako Vatikán.
 
Toľko z článku z internetu. Poviete si no a čo?. Že je to aj trochu ináč zaujímavé, skúsim
 vysvetliť nasledovne.                                 
     Mníchovská dohoda pripravila Československo o 28 680 štvorcových kilometrov. (Údaje z: Válka special Boj o Ceskoslovensko str.68) Cirkev - Vatikán vlastní na Slovensku vyše 13 000 štvorcových kilometrov. Neviem, či to niekoho bude zaujímať, ako to vidím ja, ale keď aj nie, možno to niekoho podnieti k tomu, aby sa zamyslel. V každom prípade ide o takú maličkosť, že Hitler sa tou dohodou, čo nazývame aj zradou našich spojencov dostal k tým pohraničným oblastiam, síce strategického významu, ale koniec koncom len o niečo 2x väčšiemu územiu, ako sme sa my, bez vonkajšej zrady (teda viditeľnej) zbavili v zmysle zákonov. Aby sme si uvedomili ešte raz tie plochy, zdôrazňujem, že o plochu tých 28 680 kilometrov štvorcových prišlo v širšom zmysle cele vtedajšie cele Československo, teda percentuálne sa jednalo o neporovnateľne oveľa menej, ako sme my zo Slovenska odovzdali. Píšem odovzdali, ale myslím si, že to slovo si zaslúži trochu pozornosti, lebo väčšinou v detailoch a v drobnom písme sú tie komplikované veci, ako sme sa už aj na Slovensku poučili na vlastnej koži.
     Slovensko ma medzinárodnú zmluvu s Vatikánom a Vatikán je uznaný aj medzinárodne za štát. Nechcem diskutovať o tom prečo, začo a ako, ale je. Je nepopierateľné, že celá kresťanská cirkev - teda hovorím o cirkevnom aparáte na Slovensku, napriek tomu, že je platená slovenským štátom, podlieha Vatikánu. Slovensko ako štát nemá žiadne právo zasahovať do toho ich aparátu. Ani toľko, aby si vymohol na Vatikáne slúžiť omše na Slovensku v slovenčine a nie aj v maďarčine, na čo by sme za tie peniaze mohli mať aspoň morálny nárok. Dokonca nemá ani právo diskutovať o počte cirkevných pracovníkov, jednoducho, čo cirkev nahlási, Slovensko zaplatí. Aby som to zhrnul, vo vzťahu Vatikán –Slovensko má Slovensko len povinnosti. (Kedysi som čítal zaujímavú knihu na túto tému a kto netrpí depresiami, či samovražednými chúťkami z dôvodov nespravodlivosti tohto sveta odporúčam k prečítaniu. Kniha sa volá Čierna má zelenú autor Marián Baťala – Pohľad na zatvorené dvere cirkvi svätej na Slovensku.)
     Položme si otázku ako je možné, že sa cudzí štát, teda Vatikán dostáva na Slovensku k týmto pozemkom. Zatiaľ je oficiálne zakázaný predaj pôdy cudzincom, predpokladám, že je protizákonné aj dávať pôdu cudzincom, či cudzím štátom. Okrem toho tu platia aj Benešove zákony, kde mimo iné je zákonité zobratie pozemkom kolaborantom s Hitlerom. Cirkev, ako vieme požehnávala Hitlerovi jeho zbrane a usilovne kolaborovala. Nielen to, ale cirkev, ako je známe, organizovala útek nemeckých vojnových zločincov, cez ich kláštory do Južnej Ameriky. Plán ODESSA. (Takže podľa mňa by cirkvi mali byť zhabané ich pozemky na Slovensku a o nejakej reštitúcii, by nemala byť ani reč. Problém bude v tom, že je známe a aj cirkev to vie, že dnes majú peniaze väčšiu moc, ako sám pán Boh. Ako ste si v nadpise všimli, posledné veľké plochy dostala cirkev cez najvyšší súd a kto nám tam sedí, netreba spomínať. Keď je človek bezcharakterný mafián a Žid, tam majú peniaze špeciálne veľkú moc). 
     Neviem si predstaviť, čo by povedali naši predkovia, ktorí dali na dedine a v mestách najlepšie pozemky na výstavbu kostola. Lenže oni ten kostol stavali pre seba, pre svoju dedinu, pre svoje mesto. Nie pre farára, či pápeža a o to menej pre nejaký Vatikán. Výstavbu tak isto nefinancovala cirkev, tá nanajvýš povedala „Pán Boh zaplať“ za prácu, či materiál. Kostoly si stavali ľudia pre seba, prípadne aby mali krajší kostol, ako susedná dedina, ale nie pre farára. Určite by naši predkovia povedali “Hop, tak toto nebolo tak myslené“. Bolo to pre faru, robili na cirkevnom ako na pánskom, ale vždy to bolo pre ich dedinu a krajší kostol, nie pre Vatikán. Chcem tým povedať len toľko, že ma trápi, čo keď Vatikán začne predávať “svoje“ pozemky, teda naše (naše?) územie, napríklad Maďarom, alebo kosovskej mafii? Vedeli by sme sa ubrániť, že platí zákaz predaja našej pôdy cudzincom? Čo keď Vatikán povie, to nie je slovenská pôda, to je územie Vatikánu? Veď sme Vatikán uznali a máme s ním medzinárodnú dohodu.
     Možno sa to bude zdať niekomu pritiahnuté za vlasy takáto otázka, ale uvedomujete si kde žijeme v súčasnosti a už nerozhodujú len slovenské súdy, ale nás EU prehlasuje v každom bode, to len preto, že sme ako Slovensko nula. Lepšie povedané dve nuly. Zase sme v područí tých, ktorí nám boli spojencami a nakoniec pre ich zradu dopadlo Československo ako dopadlo. Hore som uviedol, koľko sme stratili len na pozemku a o dôsledkoch vojny nehovorím. A znovu sa spoliehať na takýchto? Nepoučili sme sa! Teraz máme u nás viaceré piate kolóny. Vatikán, maďaronov, mafiánov a pro EU orientovaných politikov. Čo z toho bude a ako dopadne Slovensko, môžeme len hádať, ale dobre to nebude, na to si nemusíme ani vykladať karty. Okrem toho, že Vatikán nám vlastní tretinu Slovenska je už veľa pôdy predanej zahraničným občanom či firmám, aj keď tam ešte figurujú slovenské mená ako majitelia, kým sa to nebude môcť oficiálne zaregistrovať. Minule som išiel po horách a lúkach okolo Kremnice a dozvedel som sa že veľa pozemkov tam má nejaký mafián z Kosova. Analfabet, ale na Slovákov stačí.
     Na zrekapitulovanie len toľko. Mníchovskú dohodu dodnes spomíname, ako čiernu etapu v Československu. Stratu tretiny Slovenska berieme tak, ako by sa nič nestalo, skoro to nestojí za zamyslenie ako sa zdá. To sme to dopadli! Pritom Mníchovská dohoda zobrala okraje Československa, ale Vatikán má plochy po celom území Slovenska tak, že by sme zo zvyšku neurobili ani okresy. A keby si ohradila spoje pozemky, tak by sme sa nedostali ani z mesta do mesta. Zostalo na Slovensku niečo slovenské? Je vlastne ešte nejaké Slovensko? Najhoršie, že to nevieme všetko a možno je to aj lepšie. Len o to horšie bude prekvapenie.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.