Choď na obsah Choď na menu
 


BOJ PROTI ......

      Veľakrát je cesta k cieľu zaujímavejšia, ako je cieľ. To poznáte. Upravil by som túto múdrosť takto. Cesta k cieľu je finančne omnoho výhodnejšia, ako sám cieľ, pokiaľ sa týka o boj za niečo. Niekde je tu aj môj článok „Boj proti drogám“, kde som to opísal v súvislosti s drogami. A platí to aj v inom, špeciálne v boji za demokraciu, v boji proti terorizmu. Samozrejme, že najlepšie je pri takýchto „bojoch“, keď vlastníte nejakú fabriku na výrobu zbraní, alebo aspoň nejaké média, ktoré ťažia z reportáži o potrebe toho, alebo onoho boja. Okrem zárobku zo zbraní sa v bojoch proti hocičomu dajú presadiť všelijaké záujmy. Je jedno, či to slúži k obmedzeniu slobody občanov až po „zhabanie“, teda najprv zmrazenia majetku štátu, či vlády, ktorá nepasuje USA, či Židom. Potom, pri ďalšom boji proti tomu štátu, sa za „zhabané“ peniaze dajú do tej, či onej krajiny zbrane pre „opozíciu“, či povstalcov a zase sa vedie boj proti, teraz už konkrétnemu nepriateľovi a obchod fičí.
      Zoberte si, ako výhodné je bojovať Američanom proti Talibanu v Afganistane. Samozrejme, že to štát – teda USA stojí veľa peňazí, ale to je fakticky pranie peňazí, ktoré sa síce zašpinia krvou, ale presunú sa od vlády USA k spoluobčanom, čo na tom zarábajú. A potom ďalšia etapa boja je už naplánovaná. V Afganistane má byť vytvorená 300 tisícová armáda z Afgancov. Samozrejme výzbroj, výstroj príde z USA a to už niečo prinesie finančne. Že afganská armáda nikdy nefungovala, jedno či mala bojovať proti Rusom, či proti Američanom, to vie každý a rovnako je pochopiteľné, že nová afganská armáda nebude fungovať ani v budúcnosti. Jedno, či ju budú chcieť Američania použiť proti Talibanu, či proti Iránu. Takže pokiaľ chcete zarábať, dajte sa na boj proti niečomu.
      Že nie je proti čomu? Len sa pozrite okolo seba. Potom si vyberte „sponzora“, ktorý bude mať z vášho boja výhodu a už to ide. Môžete začať boj proti neľudským pomerom v územiach okupovaných Izraelom. Samozrejme vám to Izrael financovať nebude, ale pokiaľ prežijete, nejakých arabských sponzorov nájdete. Zato Izrael by vám dobre zaplatil keby ste vraždili iránskych atómových vedcov  (čo musia zabíjať teraz sami Židia), v rámci boja proti atómovým zbraniam. Ale tiež si viem dobre predstaviť, že by sa finančne veľmi oplatilo bojovať proti Izraelu, hlavne keby ste v rámci tohto boja robili zbierku po celom svete na atómové bomby, či nálože.
      Ale nemusí to byť len v tomto obore. Založte si nejakú stranu a začnite boj proti vládam, ktoré nepasujú USA a plánujú ich v najbližšej dobe odstrániť. Do úvahy pripadá boj proti Putinovi, proti bieloruskej, ukrajinskej vláde. Je síce pravda, že USA do toho boja vrazilo a vráža veľa peňazí, ale ešte bude pokračovať. Takýto boj o „územia“ vyjde USA lacnejšie touto formou, ako je podplácanie politikov, platenie nepokojov a podobne, ako tam vtrhnúť s armádou, čo skúšal aj Hitler riadnym bojom. V týchto krajinách to USA nemá s „bojom“ také ľahké, aké to bolo u nás, v bývalej ČSSR, lebo tam takí korupční ľudia, ako bol náš Havel, nie sú. Totiž taká výhodná kombinácia, korupcia a motivácia (získať naspäť rodinný majetok) sa všade nevyskytuje a potom tam boj proti ...... je dlhší a trvalejší. Ale čím dlhší boj proti ...... je presne to, o čom píšem. Dá sa na tom zarobiť. Ale zase len niekto, niekto prerobí, ale čo to koho zaujíma.
      Aj boj za demokraciu vyhovuje niekomu, prerába na tom väčšina, čo je protidemokratické, ale víťaz je víťaz. Momentálne vládne víťazná demokracia, ktorá sa vyznačuje tým, že víťaz berie všetko. No čo, toto pravidlo platilo v dobe kamennej, v stredoveku a funguje aj dnes. Zdá sa, že ten boj proti ...... iným bol vždy výhodný.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.