Choď na obsah Choď na menu
 


MÁ JU RÁD, ČI NEMÁ JU RÁD?

     V TV som videl správy a bol tam záber z nemocničnej izby. V posteli (čistej, bielej) ležala Cigánka so zlomenou nohou. Vedľa sedel a držal jej ruku jej partner, čo jej roxorovou rúčkou z metly nohu zlomil. Že vraj to z lásky. Celá správa sa točila okolo toho, či to bolo, alebo nebolo z lásky. Viacerí sa tam k tomu vyjadrovali a mám dojem, že to bolo brané, že to bolo z lásky
     Potiaľ dobré. Zarazilo ma iné, prečo ten Cigán nesedel už inde. Veď ublíženie na tele (v tom rozsahu, otvorená zlomenina), je trestný čin. Či už spáchaný úmyselne, či neúmyselne. Kto zaplatí tie náklady za ošetrenie, operáciu a pobyt v nemocnici? Sme taký bohatý štát? Alebo majú zdravotné poisťovne navyše peniaze?
     Ale aj ináč sa to dá vidieť. Zabíjajú snáď Cigáni bielych z lásky? Žeby to bola silná, cigánska láska k dôchodcom, ktorých Cigáni pozabíjali? Žeby tá cigánska mládež prepadávala a bila z lásky biele deti, či starých?
     Povedzme, že áno, je to cigánska láska, čo ich núti trápiť a zabíjať bielych. Potom sa treba zamyslieť, či ten pán z Dúbravky nestrieľal z ešte väčšej lásky. Či aj ten policajt v Hurbanove, ktorý musel vidieť, čo tí kriminálnici robia a čo sa mu určite vysmievali, že s nimi nič nemôže urobiť, lebo naši politici sú z Cigánov pos.raní a preto aj vysoká kriminalita na Slovensku je dielom slovenských „politikov“.
     Takže zabíjať sa dá z lásky a myslím si, že keď sa naši politici nespamätajú, keď nezačne justícia pracovať ako za socializmu, bude na Slovensku skôr ako neskôr ľud dokazovať svoju lásku k Cigánom. Veď ako by aj ináč mohli reagovať na toľkú starostlivosť zo strany štátu k cigánskym ľuďom. To, že oni verejne do televízie vyhlásia, že budú zabíjať, že chcú krv za krv nikomu nevadí a to ani vtedy keď je to vyhrážanie adresované priamo uniformovanému policajtovi, je niečo strašné. To si tu Cigáni už skutočne beztrestne môžu robiť čo chcú?
     Izrael vydáva zbrane svojim občanom, aby sa mohli brániť proti Palestínčanom a tí zabijú menej Židov, ako u nás Cigáni bielych. Aj my by sme mali od štátu dostať zbrane na ochranu proti Cigánom. Alebo žeby vláda už začala tušiť, žeby sme rýchlo ukázali našu lásku k Cigánom? Lenže prípady, že budú Cigáni strieľaní sa budú opakovať stále častejšie, keď sa justícia, polícia, vláda nedá správnym smerom. Rovnaké práva všetkým, nielen Cigánom. Ináč nenadávam na Cigánov ako na rasu (máme vlastne rasy?), len na Cigánov. Prečo sa vedú také urážlivé reči o Cigánoch? Lebo normálnych ľudí musí uraziť to, ako sa tento štát stará o ochranu a privilégia. Tie vulgarizmy na Internete na Cigánov by vlastne mali patriť našej vláde, polícii a justícii. 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.