Choď na obsah Choď na menu
 


Prečítal som si článok v Pravde, z ktorého sem kúsok okopčím, aby ste si mohli presne vychutnať to isté, čo som čítal ja.
V novej studenej vojne Západ prehráva
Andrej Matišák | 16. decembra 2009  8:52
"Rusko si kupuje vplyv. Podpláca politikov, strany, dáva peniaze do PR agentúr,“ povedal pre pravdu Brit Edward Lucas, autor knihy Nová studená vojna. "Nie je to priamy konflikt, ale o to je nebezpečnejší,“ myslí si novinár z týždenníka The Economist.
     Ja by som sa na strane Ruska najprv k tomuto vyjadril v zmysle, že táto studená vojna je na vyváženie otepľovania. Veď nejako sa tomu otepľovaniu musíme brániť, nejaké kvóty, percentá emisií a podobné reči či čísla, ktoré nikto aj tak nebude nikdy kontrolovať, nemajú zmysel, ale studena vojna, to už niečo na váhe ako protiváha otepľovania klímy môže zavážiť.
     Ale žarty bokom. Rusko si kupuje vplyv - toto je skutočne vec, kde by ich bolo potrebné pochváliť, že už zistilo, že takto to robilo USA od vojny a takto skolonizovalo celý svet. Aj keď sa to nedá priamo nazvať kolonizácia, ale vojenské, politické a ekonomické ovládanie. Keď to bolo doteraz dobré pre USA, prečo by to nemalo byť dobré pre nich? Veď USA presadzuje svoju demokraciu, svoju politiku, tak nech sa nečudujú, že Rusko sa poučí a s rovnakým svinstvom, prípadne vylepšeným, sa pustia s chuťou do podobnej práce. Spomeňme si na povojnový svet a ako USA pôžičkami a všelijakými plánmi rozširovali svoj vplyv, získavali odbytištia a samozrejme možnosť z toho ťažiť. Rusko sa pomocou svojich boháčov dostáva do povedomia celého sveta a tým si aj získava okruh známosti a vplyv. Prečo nie? Rusi budú určite mať pre svoju povahu lepšie výsledky, ako namyslení Američania so svojimi intrigami.
     Bolo by asi aj dobre pripomenúť, že Sovietsky blok padol presne na podplácaní ich politikov zo strany USA. Takže čo na tom, že Rusko podpláca politikov a verím, že tých na Západe a nielen ich vlastných mafiou a podobne. Ale to všetko funguje desiatky rokov v USA, tam sa kupujú aj prezidenti, okrem iného. Samozrejme musia podplácať aj strany, keď už sú podľa západného vzoru. Keď mali v Rusku len jednu, Západu sa to nepáčilo. Teraz ich tam majú stovky a cez tie zase majú kontakt na podobné strany na Západe a cez ne sa už dá ľahko podplácať, či už za lobovanie, čo tiež nevymysleli Rusi, alebo na iné. Vieme, že USA podplácali politikov, robili prevraty, menili diktátorov a všetko bolo v poriadku. Netvrdím, že Moskva nerobila niečo podobné, ale na každý pád aj ekonomicky pomáhali štátom na ich strane, oproti USA, čo len ťažilo, alebo tam aspoň viedli vojny, aby zarábali na zbraniach. Koľko miliárd išlo na podvratné akcie cez neziskové medzinárodné organizácie financovanými z USA na destabilizáciu v krajinách, či k podpore revolúcií. Pozrime sa, ako USA cez NATO ovládlo európske štáty, hoci do Európy nepatria a NATO vzniklo v Európe, ako ochrana proti Nemecku. Dnes NATO slúži na expanznú politiku USA. Prečo by to nemali robiť teraz aj z Moskvy? Keď má byť na svete zaručený ako - taký mier, je potrebná rovnováha.
     Len je smiešne nazvať rovnakú činnosť Moskvy ako za nebezpečnú a pritom roky to bežalo ako pomerne úspešný model v USA. Ze Moskva cez Nemecko rozbíja západné štáty? A ako USA postupuje s Ukrajinou? Ako pracuje v štátoch čo boli súčasťou ZSSR? Nič nového od Moskvy, len robí čo už okukali. Že vraj Putinovi pomohli peniaze za drahú ropu. No a čo? Mali by snáď pomáhať tie peniaze tým americkým firmám a židom, ktoré už mali ropné a plynárske ruské firmy   fakticky v rukách a len v poslednej chvíli sa ich podarilo Rusku zachrániť pre seba? A ako sa ku nim dostali, to poznáme aj z našej histórie tunelovania a privatizovania. Konštatovanie, že teraz Západ v tejto novej studenej vojne prehráva je v poriadku. USA musí padnúť tak, ako padlo aj Rusko, keď príde tá doba. Keď mohlo USA zapríčiniť podplatením Gorbačova pád Ruska, môžu to isté opačne urobiť Rusi. My v Československu sme mohli na to doplatiť, že sme vyfasovali skorumpovaného a podplateného Havla? Prečo by dnes nemohli na organizovane akcie v podobnom duchu z Ruska doplatiť niekde na Západe?  
     Ale je to všetko pravda? Nerobí Západ zase Rusko viac nebezpečné ako je? Niečo na spôsob  ako bolo strašenia hromadnými zbraňami v Iraku, či terorizmom čo neexistuje, okrem terorizmu od USA? Veď NATO sa  stále rozširuje, stavia ďalšie a ďalšie základne smerom k Rusku a okolo Ruska. Nepripravuje sa niečo, na čom sme len hlúpymi účastníkmi? Darmo bude predstaviteľ NATO v Moskve vyzývať Moskvu, aby sa prestala báť Západu, keď Západ robí všetko, aby sa Moskva mala dôvod sa skutočne obávať toho najhoršieho. Darmo budú apelovať, aby Rusko radšej bojovala proti drogám a terorizmu, ten boj nezvládol ani Západ. Naopak, terorizmus, drogy sa rozširujú kvadraticky s činnosťou USA a NATO vo svete, Reálna hrozba pre Rusko je cez NATO   USA to je jasne každému a kto robí zase strašnú a nebezpečnú Moskvu, ten s tým sleduje špatne zámery. Vieme svoje. Tak to začínalo všade, kam vtrhlo USA s armádou, samozrejme aj s podporou NATO, ktoré majú v rukách a to bezcharakterne a bez vyhlásenia vojny.       
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.