Choď na obsah Choď na menu
 


     „Wer soll das bezahlen, wer hat so viel Geld ?“ - kto to zaplatí, kto má toľko peňazí ?, spieva sa v jednej veselej nemeckej pesničke. Tam je myslené na účet v krčme, mne ide ale o niečo iné.
Máme tu prezidentské voľby. Pozrite sa okolo seba a musíte sami konštatovať, že je to vidieť skoro na každom kroku, počuť zo všadiaľ a aj čítať to môžete všade. Ale preboha, veď to musí stáť obrovské peniaze! Sme už slovenský národ skutočne tak sprostý, ako sú tí “tiež ľudia“ v USA?
      Potrebujeme aj my všelijaké plagáty, vystúpenia? Veď je to skutočne tragédia, keď sa na kandidáta na prezidentský úrad hlasí osoba, ktorá nie je známa v malom Slovensku už svojou pracou a ako osobnosť a musí sa nechať vycapiť na všelijaké veľké plagáty. Ešte horšie, že to robí aj terajší prezident, čo znovu kandiduje. On, čo mal svojou prácou a svojimi činmi ako prezident dokázať svoju schopnosť. Toto je skutočne chorobné a ako národ sme sprostý. Prezident, čo ide znovu kandidovať a musí sa predstavovať a viesť diskusie, ten človek nemá ani kúsok charakteru. Pokiaľ nedokáže po jednom funkčnom období vyhlásiť verejne, “Poznáte moju prácu a to hovorí za všetko“, tak tam nepatrí. Nemal by kandidovať.
      Druhý kandidát, teda žena, sa vyberie na predvolebný cirkus ako v USA. Ale keď nie je schopná rozoznať ten rozdiel, medzi tými primitívmi v USA (samozrejme len väčšina, nie všetci) a obyvateľmi Slovenska a robí to všetko podľa vzoru z USA nie je osoba, čo by mala niečo hľadať v prezidentskom kresle. Čo je tam zaujímavé na populárnych spevákoch a podobných osobách, aby spolu s nimi vystupovala na pódiu? Nech ide s nimi spievať, tancovať, ale do ich programu, do ich skupín, v prípade volieb prezidenta ide predsa o niečo iné. Zato, že sa s ňou v Košiciach na pódiu objaví známy Žid, neurobí z nej nič viac a nič menej ako je. Skôr naopak, ľudia by mali spozornieť. Keď sa jej páči nejaký známy spevák, nech s nim spieva, ale on jej ako prezidentke v ničom nepomôže a ani neporadí, tak načo ten teáter?
      A potom u nás na Slovensku máme percentuálne nepomerne menej analfabetov, ako v USA, u nás netreba cirkus, aby ľudia pochopili o koho ide, u nás stačí aj rozumne napísaný program pre budúcu prácu ako prezidenta, aby sa ľudia rozhodli. Iné je, či to bude dodržané, ale to asi s drahým cirkusom a plagátmi vec nezmení.
      Poďme však ďalej. Kto to bude platiť? Samozrejme, na prezidentské voľby sú vyčlenené nejaké peniaze, ale máme toľko peňazí na takéto vyhadzovanie? Viem, poviete si, tam je veľa peňazí od sponzorov. A tu sme pri koreni veci! V USA sú za víťazným prezidentom dve zložky, čo to financujú, americký vojenský priemysel a židovské banky. Tam je hneď jasné, ako sa nový prezident odvďačí svojim sponzorom, budú vojny, aby sa zarábalo na zbraniach a banky dostanú podpory.
      Ale čo na Slovensku? Ako a komu bude budúci prezident splácať za takto zbytočne vyhodené peniaze na predvolebný cirkus? Budeme mať ešte prezidenta, čo je schopný sám a bez nátlaku rozhodovať? Neverím. Mala by sa dať každému kandidátovi rovnaká možnosť, porozprávať polhodinu v TV a jednu stranu v novinách. Basta. Všetko navyše je hlúposť, lebo takto dostaneme už podplateného prezidenta, čo bude možno splácať mafiánom, alebo cudzincom, čo určite nebudú mať záujem na peniazoch v hotovosti, ale cez všelijaké výhody a samozrejme v neprospech Slovenska. Neviem, možno aj katastrofálna ekonomická situácia v Maďarsku je možno preto, lebo sa dalo spustu forintov našej kandidátke. Nie, toto nebolo vážne, len som si z toho urobil srandu, ale vo voľbách o prezidenta o srandu nejde aj keď sa z toho robí doslovne cirkus, ako pre deti.
      Takže ešte raz: „Kto má toľko peňazí a kto to zaplatí?“ Vieme, že voľakedy prezident Havel za svoju voľbu nechal zničiť náš vojenský priemysel, o čo ide teraz?                                                              HN 3.9
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.