Choď na obsah Choď na menu
 


  Je to síce trošku staršie, ale myslím, že aktuálne stále.

       Nechcem tu písať o americkom prezidentovi Bushovi, ktorý mal veľké právomoci, bol zvolený len podvodom  o pár stovák hlasov za pomoci brata na Floride a svet ho bral ako demokratického prezidenta. Nechcem hovoriť ani o Putinovi, ktorého Rusku závideli aj inteligentní Američania, za ktorým stálo skoro celé Rusko, ktorý nemal ani toľko právomoci ako Bush, ktorý neviedol agresívne vojny a predsa sa ho Západ snažil ukazovať ako diktátora. Politika? Uhol pohľadu? Alebo len sprostá závisť západných prezidentov voči Putinovi, či Medvedevovi  že ho jednoznačne chce jeho národ? Zo všetkého veľa a závisti asi najviac. Ale aj závisť, že je národ, čo je natoľko inteligentný a chce mať prezidenta, čo chce dobro pre svoj ľud. Väčšinou je národ sprostý a nechá sa oblbnúť hocijakým kreténom, ako je to napríklad v USA. Rusi vedia, že potrebujú tvrdého a múdreho prezidenta a za tým idú a pôjdu. Je to už tradícia. Tam si prezidentov odstreľovať nemusia.
       Nie o tom nechcem písať. Chcem písať o prezidentovi na Slovensku. K tomuto ma doviedla informácia, ktorá preletela v médiách že u nás nepochopiteľne evidovaná a činná nepriateľská strana susedného štátu, presne SMK, navrhuje, alebo chce navrhnúť svojho člena za prezidenta Slovenskej republiky. Našťastie toto ďalej neprešlo, ale už takáto správa v novinách s touto úvahou je priveľa. Toto už nepovažujem za sprostú provokáciu maďarónov, ako sme už na Slovensku zvyknutí, či je to už v parlamente, v médiách, alebo sprosté provokácie ,,slovenských“ politikov proti Slovensku v Bruseli.
 Nie, toto už je urážka nás Slovákov. Veľká urážka, hoci na druhej strane, urážajú len  maďaróni. Ale všetko ma svoje hranice. Mal by sa presadiť bojkot novín, ktoré by na túto tému písali. Veď skutočne nepotrebujeme takéto …......čítať od našich novinároch, v našich novinách. To iste platí aj o TV.
       Skúsme sa pozrieť, čo sa deje vo svete, že ,,naši „ maďaróni, dostali slinu, aj keď to už neopakovali na funkciu prezidenta Slovenska. Vzor im  bude Francúzsko. Francúzi si zvolili židovského prezidenta, pôvodom z Maďarska. Teda jeho rodiny. On ale ako sa zdá, je oproti našim maďarónom natoľko inteligentným že sa  asimiloval vo Francúzsku. Celkom možné, že hovorí aj maďarsky, ale rozmýšľa a robí ako Francúz. S vyhláseniami, že je Maďar a časť Francúzska pomaďarčí, by sa bál vychádzať na ulicu a nie kandidovať na prezidenta. Určite chce a bude robiť pre francúzsky štát a všetko najlepšie, lebo inač Francúzsko malo už veľa pokusov o odstránenie svojich vodcov nedemokratickým spôsobom. Už to, že Sarkozi žije a vyrastal vo Francúzsku, teda dosť ďaleko od Maďarska, mu umožnilo, že nezostal tupým, ako je to vidieť u našich maďarónov. Je to jasné, lebo ináč by sa prezidentom nestal. Naši maďaróni, chudáci sú zaťažení závisťou k Maďarsku a aj to nevedia prečo, zožieraní tým že sa im v Maďarsku smejú a tým, že si na Slovensku vyrábajú stále viac a viac nepriateľov. Ale to je každému pochopiteľné a je to demokratické. Keď ideš proti väčšine a chceš žiť na ich úkor, väčšina si to raz prestane nechať páčiť. Predstava Bugára ako prezidenta na Slovensku, mi pripomína Heydricha v Prahe za protektorátu. Veď ani Bugár by určite inač nedopadol, možno len skôr. Ale s tým sa neoplatí zaoberať, lebo ani teoreticky by sa Bugár do prezidentského paláca nedostal.
       Možno je toto písane trochu surovo proti maďarónom, ale keď oni vychádzajú už s takýmito urážkami, tak sa im kľudne môže ukázať, že sa za 1000 rokov v Európe ešte stále nestali akceptovateľnými susedmi. Zvlášť, keď aj politici z Maďarska začínajú provokovať na Slovensku a proti Slovensku. Možno počítajú teraz pre zmenu s podporou Busha, možno aj Francúzska, aby zase začali robiť problémy v Európe ako za Hitlera. A Slovensko nepochopiteľne, napriek nedodržaným zmluvám, napriek nevráteným kultúrnym pamiatkam ukradnutými Maďarskom, sa dáva s nimi do spolkov, ako je Vyšegrádska 4, ako by nestačilo, že ich máme za problematických susedov .
      Ale k slovenským prezidentom. Funkcia prezidenta u nás nie je spojená s mocou ako v USA, ani ako v Rusku, je to viac menej reprezentačná funkcia. Žiaľbohu sa stala figúrkou. Prvý prezident, napriek veľavravnému menu sa ukázal dosť slabým. Druhý mal tú smolu, že sa nedržal svojho kopyta a celkom sa dezorientoval. Terajší prezident, jazdí tak rýchlo, že sa až zneviditeľnil. Škoda, má jednoznačne na viac. Určite si svoje povinnosti plní, ale to, čo by malo zastrešovať jeho činnosť pre Slovensko mi chýba. Prezident u nás musí byť osoba, ktorá bude mať toľko rešpektu,  osobného šarmu s dávkou surovosti, aby dokázal našim politikom, že sa bude robiť pre blaho Slovenska a Slovákov. Ostatné je nezaujímavé. Stranícke nezhody, problémy sa môžu zase riešiť v krčmách mimo  pracovnú dobu a ráno sa nastupuje do práce pracovať pre Slovensko. Všetky aféry automaticky postupovať súdu a nerobiť z toho stranícke záležitosti. Opačne, strana by sa mala okamžite dištancovať od toho, ktorého práca alebo chovanie sa nezlučuje s morálnymi požiadavkami na politika. V tomto by si mohli zobrať príklad od komunistov, čo člena hodili cez palubu tým, že ho zbavili členstva a potom išiel pred súd, už ako nestraník.
      Ale k prezidentovi. Tomu by malo byť jasné, že na Slovensku musí fungovať politika väčšiny, volá sa to aj demokracia a keďže väčšina je Slovákov, tak sa musia riešiť ich problémy a záujmy. V prípade problémov v koalícii, pozvať si zúčastnených na koberec a vysvetliť našim politikom, že čo sú, kto sú, na čo sú, na čo prisahali a čo majú robiť. Áno prezident môže len reprezentovať, ako je jeho funkcia. Na verejnosti a navonok. Mimo toho, musí fungovať ako spojivo politikov a riešiť komplikované veci nadstranícky. Toto presadzovať aj medzi politikmi. Samozrejme  stranou, ktorá chce zvýhodniť len maďarónov a je piatou kolónou Maďarska u nás, by sa mal tiež zaoberať. Mal by dať podnet na Ústavný súd, na prehodnotenie   evidovania a činnosti tejto protislovenskej strane v našej republike. Veď takáto strana je protiústavná, aj keď nie svojím oficiálnym programom, ale svojou dokázateľnou činnosťou na rôznych úrovniach . Pre pochopenie sa stačí opýtať, či by v Nemecku mohla existovať Strana Tureckej Koalície, alebo v USA Strana Čínskej Koalície, s nárokmi na používanie ich reči úradne a s perspektívou na osamostatnenie. By ste videli tú reakciu a prečo by to malo byť u nás ináč? Veď sme tiež kapitalisticko- demokratický a dokonca samostatný štát a dokonca nie v strede Afriky.
 HN 12,7
 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Jaguár,USA

(Muž, 27. 5. 2009 20:12)

No ako som tu čital máš to tu pekne spravené, ako vlastný sloh zo svojho života.To o Jaguárovi sa mi páčilo, preto:1.Je to moje oblubene zviera zo všetkých,2.kde si to bol? V Karibiku?Som nevedel že tam žijú jaguáre.A to o USA ma zarazilo.Lebo sa mi USA veľmi páči.A Stalin je hajzel.(Zničiť Rusov)