Choď na obsah Choď na menu
 


     Nie všetkému sa dá veriť, čo sa objavuje v médiách, najmä pokiaľ ide o ekonomické výsledky. Darmo ma bude niekto presvedčovať, ako stúpol hrubý domáci produkt, keď si uvedomím, že zisky odchádzajú zo Slovenska, lebo najväčšiu produktivitu, ale aj objem výroby u nás robia firmy, ktoré sú zo zahraničia.  Nehovoriac o tom, že HDP je manipulovateľné, všelijakými skresľujúcimi údajmi. Presnejšie by sa mi zdalo sledovať hrubý národný produkt, kde je už odpočet prevodov do zahraničia. Voľakedy sme produkovali neporovnateľné menej, menši obrat, menšie zisky, ale tie zisky zostali u nás a tu sa znovu  investovali. Dnes ešte nás štát dáva veľké výhody zahraničným investorom, teda jasne povedané, dotuje ich všelijakými výhodami, čím prídu investície, teda nové pracovné príležitosti, zlepšia sa štatistické údaje, ale tie čísla neukážu všetko pravdivo.

     Jedno je ale isté, že situácia je o niečo prehľadnejšia, ako pred rokmi, keď sa predávali štátne podniky, čím si vtedajšie vlády veľmi rýchlo a aj s bočnými „zárobkami“ vylepšovali štátny rozpočet, teda aj ekonomické výsledky. Dnes už to nejde, nie je čo predávať. Štát už nič nemá. Asi podľa hesla: „Kto nič nemá, je slobodným“. Na druhej strane sa stali neslobodnými všetci naši terajší aj bývali politici, čo bojovali o našu slobodu. Chudáci, že sa tak obetovali, ale majú pravdu v tom, keby to neurobili oni, urobil by to druhý. Takých, čo by sa takto obetovali je veľa. A majú pravdu, bolo sa treba poponáhľať, lebo intenzita magnetického poľa Zeme sa začína približovať k nule  a už niekedy okolo roku 2030 sa jeho polarita obráti. To znamená, že potom  už nielen naše súdnictvo a niektoré zákony budú postavené na hlavu. Všetko bude dole hlavou a hore nohami. Teda zase jeden chaos, ako ten s tými kľúčmi, ale potom sa už nebude dať z toho ťažiť. Ale možno to bude zase akási  záchrana pre niekoho, pred výčitkami svedomia, pred platením daní a iných nepríjemností. Ale čo si vlastne treba robiť z nepríjemností? Osobné nepríjemnosti a problémy sú len také veľké, ako si ich človek pripustí. Toto všetko, je len  vec charakteru. Nie nadarmo sa hovorí, že charakter je naším osudom. O našom osude teda priamo rozhoduje štruktúra nášho charakteru. Asi v zmysle, čím tvrdší emocionálny pancier, tým horší charakter a tým horší osud. Alebo lepší? To si musí zodpovedať každý sám a keď nie, tak si to porovnať s  ľuďmi z okolia. Ono trochu mýli to, že ten väčší chrapúň je predsa len bohatším, ako ten menší, ale pozor, toto nehovorí nič o osude. Osud je niečo dlhšie, ako to krátke obdobie, kedy sa dá kradnúť a to nakradnuté využívať. Osud je beťár, ten to dokáže celé zamotať. Takže, nepliesť si to.

     Už iného charakteru  sú iné veci, ako napríklad to, že naša Zem sa denne hlbšie ponára do elektromagnetického žiarenie. Takého, ktoré vytvárajú napríklad aj mobilne telefóny. Samozrejme tomuto odboru vôbec nerozumiem, ako množstvu iných veci,  o ktorých píšem, ale jedno aj mňa na tomto zaráža.  Tak zarazilo ma najprv to, keď  som niekde čítal že bývať v blízkosti vysokého napätia, je škodlivé. Dnes je to viac menej dokázané a účinne potláčané. Potláčané koncernami, ktoré nás zásobujú elektrinou a lekárov pacientmi s leukémiou, keď žijú v blízkosti týchto vedení. Tiež ma zarazilo, keď mi niekto spomínal, že sú nebezpečné radary pre obsluhujúci personál. Bolo to myslené asi tak, že na tom personáli sa to sledovalo, ale na obyvateľstve okolo radarov nie. Možno budú mať túto možnosť si overiť obyvatelia Čiech, keď si tam nechajú postaviť americký radar a bude to len skutočne radar a nič horšie. Tiež ma nepríjemne prekvapilo, keď som počul, že úsporné žiarivky majú škodlivé žiarenie až do jedného metra. Takže mať takúto žiarivku v stolnej lampe, je nebezpečné. Ale na druhej strane, čo je bezpečné? To je ako s tým pánom, čo sa stále ochraňoval prezervatívom a nepomohol mu. Zrazilo ho auto.

     Ale aj to, že bývanie v blízkosti antény pre mobilné telefóny, teda menej ako v okruhu 500 m, má byť nebezpečné, nie je prekvapením. Veď už vieme svoje o mikrovlne a jej škodlivosti, čo  je podobné, ako u mobilných telefónov. Dobre, všetko teória. Jeden napísal, alebo jeden povedal, alebo jeden zistil a jeden to hneď dôkazom poprel. Treba to brať na ľahkú váhu, veď každý má dosť svojho, čo ho tlačí k zemi. Mimochodom, keby sa to žiarenie, všetko naraz položilo na vašu váhu, tak sa ani nepohne. Tak o čom rozprávame? Zo svojej skúsenosti môžem povedať len toľko, že je mi nepochopiteľné, že keď mi beží televízor, čo je zapnutý na anténu na streche, teda žiadny káblový program a zapnem rádio, čo beží na baterky, tak sa pri niektorých  staniciach podstatne zhorší obraz na televízore a dokonca pri niektorej stanici, myslím že niektorá stanica DW, vypadne celkom farba. Obraz zostane čierno-biely, kým neprepnem stanicu. Pritom, ako píšem, televízor je len prijímač, rádio tiež. Rádio je na baterky, televízor na elektriku. Televízor má anténu na streche a rádio krátku, teleskopickú. Už pochopiteľnejšie je mi to, že vysielania slovenského radia pre zahraničie tu počujem, ako by vysielali priamo tu, Nemecko už podstatne horšie,  z Viedne už nie je rozumieť skoro nič. To záleží na zariadení a vlnovej dĺžke,  frekvencii. Ale aj tak by človek neveril, ako sa mení kvalita príjmu, teda je tu veľa faktorov, ktoré nielen rušia vlny, ale nerobia dobre ani nám. Aby som to vedecky podložil, tak malý príklad.  Voľakedy, keď  tu neboli  mobily  som išiel do mesta a z ničoho nič, som kúpil nejakú vec, čo potom manželka doma privítala s radosťou, lebo mi to zabudla napísať a preto na to myslela. Dnes? Dnes keď idem do mesta niečo kúpiť, zabudnem aj polovicu toho, čo mám napísane na papieri. Alebo, že by to nezáležalo na telepatii, čo je rušená mobilnými telefónmi?“

     Iná kapitola je aj hluk. Je nás stále viac a sme stále viac hlučnejší. Nemyslím to len tým, že sa stále viac a viac vyrevujú hlúposti z TV a rádia. To bolo aj predtým. Možno to bolo lepšie voľakedy, že sa revalo jednotne a rovnaké sprostosti. Dnes sa jedna stanica snaží prekričať tú druhú a ešte to majú aj časove posunuté. Z jednej počujete niečo dnes a z  druhej to isté, len hlasnejšie, ďalší deň. Verím, že keď už teraz vlastní naše média, len malá skupina zo zahraničia, tak to dokáže doviesť rýchlo na tú dokonalosť, čo sme mali v období diktatúry. Teda jednotnosť.  Darmo, niektoré veci, ako sa zdá neboli až také zlé, keď sa teraz zase napodobňujú. Veď, keď sa to zoberie, je to neekonomické, mať toľko programov v televízií, toľko staníc v rádiu. Som zvedavý, kedy nám to už niekto takto naservíruje a poskupuje všetky tieto média. Teraz už samozrejme, pre uskutočňovanie globalizácie a nie diktatúry. Určite by to viedlo k menej hluku, lebo  by sme si mali pripomenúť sumérský mýtus, kde sa hovorí o tom, že Annunaki prikázal Delugemu zničiť ľudstvo - teda jednu z predchádzajúcich civilizácii, - lebo robí priveľký hluk. Bohovia pre hluk už nemohli ani odpočívať, tak aby sa to neopakovalo.  

     Tak isto, keď si predstavíte, že jedna tretina papiera ide na reklamu tovaru, (väčšinou zlého, lebo dobrý tovar sa chváli sám) tak sa priam ponúka, že aby sa ušetril tento papier, bude zase sortiment k nákupu ako za socializmu. Pár veci, žiadny výber a alebo budú, alebo nie. A keď budú, tak v rámci globalizácie, len výrobky zo Západu. Jasné, že ich nebude treba veľa, lebo keď u nás nebude výroba, nebudú ani peniaze. A tým, čo budú mať na nákup, stačí produkcia zo Západu, jasné, nie?  Tak v tom zmysle.

     Ale k ľahším veciam. Minule som čítal, že dávni predstavitelia svetových kultúr bežne využívali rotačný cyklus jarnej rovnodennosti pozdĺž zvieratníka, trvajúci

 26 tisíc rokov, na označovanie „času“ v určitom období, teda veku. Toto nazývanie skutočne neviem, ako to overiť, ale že hviezdy sú súčasťou pomalého kruhového cyklu trvajúceho 26 tisíc rokov, známeho ako precesia okolo pólu ekliptiky a pripomínajúceho ciferník na hodinách, sa overiť dá. Potrebujete len výkonný počítač a variabilný softvérový program Skyglobe 3.6. Tak a týmto sa dostanete na úroveň  tých, čo sa týmto zaoberali, napríklad v dobe pri stavaní pyramíd, lebo tam sú údaje, ktoré si môžete zistiť pomocou hore uvedeného. Načo je to dobré? Napríklad si overiť, že obe južné šachty pyramídy, jedna mierila na pás Orióna a druha na Sírius. Tým mali  tvoriť „spojenie“ medzi týmito hviezdami a komorou kráľa a kráľovnej v Cheopsovej pyramíde. A načo toto? No tie šachty sa mali využívať pri rozmnožovacom a oplodňovacom rituáli súvisiacim s pohlavným spojením  Usireho a Eset. Také jednoduché a praktické. Samozrejme je to len vybraté z textu  a bez ďalších pár stovák strán, je to nepresné, ale v princípe sa na toto stavala pyramída. Mne by bolo len treba len vysvetliť, prečo stavali ďalšie pyramídy. Že by už vtedy vedeli, čo je to len jednorazové použitie, tak ako dnes napríklad injekčne stieračky? No nech sa nehnevajú tí v minulosti, ale tá injekčná striekačka sa vyrobí o niečo rýchlejšie a trochu lacnejšie ako pyramída? Alebo sa mýlim?

     Takže vidíte, s takýmito problémami sa museli boriť predošlé civilizácie. Naše problémy sú proti tomu nič. Tak hlavu hore. A netrápte sa ani nad tým, že  mayský kalendár končí 22. decembra 2012.Potom začnú používať náš, alebo nebude už žiadny treba? Ale s  ohlasovaním blížiaceho sa konca sveta, behal po svete už Ježiš. Keď sa on pomýlil, tak sa to môže stať aj druhým, nie?

Hn1/8

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.