Choď na obsah Choď na menu
 


      Prečo brať všetko tak komplikovane, ako to na prvý pohľad vyzerá? Treba si to zjednodušiť. Tak ako s autom. To je v princípe komplikovaný výrobok, ale keď si človek z toho urobí, že to je len dopravný prostriedok, vec je napriek tomu jasná. Nemáme všetci na to, aby sme sa vedecky zaoberali Univerzom a záležitosťami okolo, ale napriek tomu je to záležitosť, nad ktorou sa dá pozastaviť. Vôbec ma netrápi, kedy a ako Univerzum vzniklo. Či to už bolo s veľkým treskom, alebo malým, neviem. Pre mňa, ako spotrebiteľa - užívateľa, je dôležité, že raz vzniklo. A že je, na tom sa zhodneme. Aké je veľké, ma tiež až  tak netrápi. Kúpiť ho nekúpim, nemám ho kde skladovať, tak čo už s nim. Či je tam, či už len v Mliečnej dráhe, 1 alebo až 9 x 10 na  číslo s 1000  alebo s tisícami  nulami planét, mi tiež žiadne problémy nerobí. Treba pochopiť, že 0 ako taká je nula, nemá hodnotu. Tak isto ako tie odhady vedcov. Ja mám svoju teóriu a to mi stačí.

      Všetko je násobkom všetkého. Tak jednoduché. Príklad. Pozrieš sa niekde večer na nočnú oblohu a vidíš vesmír. Teda časť. Keď sa pozrieš človeku do oka, vidíš tam to isté - svojim spôsobom vesmír. Ináč, ľudia majú svoje parazity a ľudstvo je tiež parazit Zeme. Nás dokážu zabiť naše parazity aj my to dokážeme so Zemou. Náš čas a naše miery sú závažné len pre nás. (aj to nie, máme blbcov v USA,  teda aj inde, čo ani svetovo uznávané miery neuznávajú a držia sa svojich) Čas, ako taký a aj meter a kilo už napríklad pre môjho psa Nandyho, sú  ukradnuté. Takže, by bolo hlúpe si myslieť, že by niečo mohli znamenať v Univerze. V každom ľudskom organizme je miliarda ďalších svetov, ďalších univerzum  a tak dookola.  

      Naša Slnečná sústava je fakticky len atómová sústava nejakého prvku a z tohto prvku je niečo poskladané a z toho potom niečo urobené. Napríklad zápalka - teda hlavička zápalky. Milióny rokov sa u nás nič nedeje, zatiaľ u tých vyššie, prešiel možno týždeň od výroby k použitiu zápalky. Ten si ju škrtne a po miliónoch rokov stability, sa naše univerzum zrúti, zničí, premení a čo ja viem čo. U nich sa pritom len zapáli zápalka. No a keď my zapálime zápalku, pre iné svety v hlavičke  zápalky, po ich miliónoch rokoch kľudu príde pohroma. Ale nebojte sa zapáliť si preto zápalku. Než škrtnete a než zhorí, prejdú im ďalšie milióny rokov. Pokiaľ budú šikovní, tak za tú dobu už majú rakety a presídlia sa do iných istejších a vzdialenejších svetov, teda galaxií atd. Nami povedané do iných hlavičiek na susedných zápalkách  v krabičke. Zasmejete sa, že si veľa  nepomôžu. Prečo? Než si zase niekto škrtne druhú zápalku na druhú cigaretu, tým v nových svetoch v druhej zápalke ubehne niekoľko miliárd rokov, tak z ich hľadiska akcia prebehla úspešne.

      Raz som pozeral nejakú veľkú hviezdu ďalekohľadom. Potom som si otočil ďalekohľad a pozeral zase na tu hviezdu. Tá normálne pulzovala ako živá. Prečo by hviezda, aj keď na povrchu vyzerá mŕtvo nemohla žiť? Prečo by aj Zem nemohla byť živá? Veď aké rozličné formy života poznáme len tu na Zemi. A všetko nadväzuje na všetko. Takže, to je moja teória. Jednoduchá, ale som s ňou spokojný. Ako ten čo tvrdí: ,,Čo si zješ, to už ti nikto neukradne. Tiež má svojim spôsobom pravdu.:-)

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Nobelovku za to nechcem

(autor, 22. 2. 2010 20:32)

na nobelovku to neni,inač by som tam ešte pripisal tie chybajuce dva riadky. :-)

Zaujímavá teória

(R.Pellionis, 20. 2. 2010 9:51)

To hádam ani nepotrebuje komentár, ale je to zaujímavá teória :-)