Rozhodol som sa podnikať. Chcem začať, napriek dobrým výsledkom, ktoré dosiahli naše známe osobnosti z politiky a médií, kde ich je vidieť ako známe, bohaté a vplyvné osobnosti, len v malom a poctivo. To bude tým, že nechcem byť ako oni v médiách. Nie som totiž fotogenický typ a keby ma mali ľudia vidieť ako úspešného v časopisoch, asi by ich prestali kupovať. Moje výroky by tiež asi nezabrali, lebo sa snažím rozmýšľať nad tým čo poviem. Keby so rozprával pre novinárov také veci, ako to robia naše známe tvare a musel by som si to potom precitať, asi by som sa hanbou prepadol. A dole, ako vieme je peklo. To by mi vadilo, lebo sa učím hrať na harfu a bolo by škoda investovaného času.
No ale k podnikaniu.
Do automobilového priemyslu sa nevrhnem, to je veľké riziko. Niežeby mi mohli robiť konkurenciu európski výrobcovia áut, ale už sa začínajú objavovať čínske autá. Aj s tými by som si poradil, ale tá ich pracovná doba ma odradzuje. Kým ja by som v sobotu a v nedeľu odpočíval, oni, keďže pracujú 7 dní v týždni, by ma predbehli. Okrem toho, ale to všetci vedia, keď pôjde ropa hore, benzín tiež, jedine čo pôjde dole, bude kúpa nových aut a tým pádom aj ich výroba. Radšej niečo iné.
Nechcem sa stať tak závislým na trende. Chcem vyrábať niečo, čo bude dobre aj v krízových dobách. Hneď ma napadlo, že by som mohol tlačiť doláre. Ale aj to musím zamietnuť. Tých už toľko tlačia v USA, že nemajú skoro žiadnu hodnotu a na podpaľovanie ohníka v krízovej dobe, sa ten papier nehodí. Nehorí dobre a vyjde veľmi draho. Viac ako to, čo tam je vytlačené.
Ťažiť ropu by sa oplatilo, ale to by som mohol prísť do konfliktu s armádou USA a to nestojí za to. Keby sa to aj nestalo, určite by mi všetci chceli platiť v dolároch za ropu a ako som už uviedol, tie nemajú hodnotu.
Je všeobecne známe, že jedlo je dobrý kšeft. Teda výroba jedla, nie kupovanie. Ale problém je v tom, že to vedia všetci. Veď v USA končí 50 percent vyrobených potravín a jedla na smetisku a aj tak na tom zarábajú. Nie, to mi nedovolí charakter. Tak isto ako vyrábať zbrane. Na to je síce výhodná doba, lebo zase sa začína všade zbrojiť pre provokácie zo strany USA a NATO. Oni tvrdia iné, ale tvrdiť sa dá všetko. Mám rád Putina a páči sa mi, že sa chce brániť a z Ruska zase urobiť veľmoc, ale mám dojem, že zbrane by odo mňa nekupoval. Takže niečo iné.
Výroba železa? To asi nebude dobré, veď sme mali voľakedy dobré, veľké železiarne v Košiciach, ale sme ich za bakšiš dali preč. Keby vynášali, určite by sme si ich nechali, veď nie sme sprostí, alebo..? Ale mali sme aj Slovnaft, elektrárne, ale mali sme aj veľmi sprostých politikov ako protiváhu. Boli, ako to dopadlo ľahší, ako ľahké ženy a preto už nemáme nič. Okrem tých, čo majú, samozrejme. Ale zase keď majú tie košické železiarne v rukách Američania, tak iste vynášajú, možno by predsa stalo za úvahu začať s novými železiarňami. Musím si to zvážiť.
Problém s pozemkom by dnes nebol. Voľakedy za zlých a bezohľadných komunistov to bolo horšie. Vtedy presadiť vyňatie aj len pár metrov štvorcových pôdy z poľnohospodárskeho fondu trvalo roky. Dnes? Dnes aj na najlepšej poľnohospodárskej pôde, nad najlepšou podzemnou vodou si môže u nás zahraničná firma postaviť fabriku na autobatérie. Olovo bolo zlé pre Rimanov, Slovákom neuškodí. Ako dobre, že máme kapitalizmus a potraviny z dovozu.
Nie, žiadne železiarne. Teraz ma napadlo, že Čína sa za 5 rokov stala z importéra železa exportérom. To by bola veľká konkurencia.
Niečo lepšie, bez rizika, so stálym príjmom. Niečo trvalé. Niečo dobré pre ľudí a pre mňa. Niečo nenápadné. Jasné, už to mam. Založím si cirkev. Za symbolickú korunu dostanem pozemky, školské areály v strede miest. Urobím cirkevné školy, kde platy prídu od štátu a vedľajšie peniaze od uvedomelých rodičov mojich žiakov, čo chápu, že dnes nič nie je zadarmo. Nebudem musieť platiť dane, ani na úradoch, keď bude treba, prenajmem časť školy firmám, čo mi to dobre zaplatia. Načo by mali žiaci veľa pohodlia. Treba ich vychovávať k skromnosti a poslušnosti. Veď máme porekadlo: „dobrých ľudí sa veľa zmestí!“
Alebo si založím hneď viac cirkví. Veď k nám budú teraz prichádzať, namiesto našich ľudí, čo odchádzajú do zahraničia, mohamedáni, budhisti a veľa iných. Veď keď už existuje niekoľko desiatok tisíc cirkví a siekt na svete – samozrejme, každá z nich je tá pravá, tie moje 2-3 cirkvi sa tam ešte zmestia. Medzi nami, obyvateľstvo Zeme stále pribúda. Dôležitejšie je to, že nie sú múdrejší ako v stredoveku a to bude pre moje podnikanie to najlepšie. Česť mojej podnikateľskej práci.
A nebojte sa, keď aj veľmi zbohatnem, do politiky nepôjdem. Ja to budem dirigovať z úzadia. Veď kúpiť politikov, aby pre mňa pracovali, to je to najľahšie. Tí pracujú pre toho, kto platí viac. Nepripomína to niečo?
Ešte ma napadlo, či by som nemal písať maďarsky. Veď naša vláda, dodajme pre istotu, že slovenská vláda, dáva na tento rok na slovenskú literatúru dotáciu vo výške 30 miliónov a pre maďarskú menšinu dáva dvakrát toľko, teda 60 miliónov. Takže jasné, kde kvapne niečo viac. Okrem toho sa pripravuje do vydania, nejaká kniha, skoro ako učebnica, ale bude nezáväzná pre maďarské školy u nás, kde bude vysvetľovaná skutočná história okolo Uhorska a maďarizácie na Slovensku. Divné nie? Normálne by malo platiť, aby sa - keď už, tak za peniaze Budapešti, nanajvýš preložili naše slovenské učebnice do maďarčiny a len tieto by sa na Slovensku mohli používať v maďarských školách. U nás to funguje opačne, slovenská vláda platila učebnice dejepisu pre maďarónov, kde je vyslovene jasné protislovenské poňatie histórie. Teda aj tu by sa dalo hodne zarobiť. Stačí, že je to v maďarčine a vláda platí, jak sprostá. Skutočne, ani neviem pochopiť, prečo to robia, veď slovenskí politici a strany, aj tak pri voľbách nedostanú od maďarónov ani hlas.
Komentáre
Prehľad komentárov
Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.