Choď na obsah Choď na menu
 


     Je spoločnosť, ktorá má v čele svojho najskúsenejšieho a najmúdrejšieho a aj najsilnejšieho člena. Nie, u ľudí to nie je, je to u paviánov. Žiaľbohu, ľudia majú viac rozumu ako paviání, čo teda zaručuje, že do čela sa dostavajú nie tí najmúdrejší, ani nie najschopnejší, ale tí, čo majú alebo najviac komplexov, alebo ambícii. To ale zase nezaručuje, že tie ambície nevznikli na základe nejakého komplexu. Takže je to akosi divné v ľudskej spoločnosti. Vlastne aj s tým rozumom. Je vidieť, podľa paviánov, že keď je spoločnosť na nižšom stupni, potrebuje múdreho vodcu. Má teda platiť, že múdrym ľuďom stačí aj sprostý vodca? Je ľudstvo už tak múdre, aby im stačili za vodcov hlúpi, či zakomplexovaní politici - riadené babky, ktorých špagátikmi poťahujú tí s peniazmi? Zatiaľ sa zdá, že hej.        
     História to dokázala a tam je vidieť, že v takomto prípade to nedopadlo dobre. Skutočnými vodcami, osobnosťami sa stali tí, čo dokázali  vyvolať vo svojom okolí strach a na základe toho vytvoriť fungujúci systém, ktorý začal fungovať aj sám za účelom ovládania spoločnosti a zároveň glorifikovať vodcu. Nemusíme ísť ďaleko do histórie, ale také mená ako Napoleon, Lenin, Stalin, Hitler hovoria sami za seba. Pokiaľ sa niekto zaoberal viac s týmito vodcami, tak z toho, čo bolo o nich a ich chorobách popísane, boli hocičím iným ako ľuďmi predurčeným na to, aby sa stali vodcami v pravom slova zmysle. No vypracovali sa k tomu, či už snahou, okolnosťami, ale hlavne preto, že okolití ľudia boli asi na nižšej úrovni, ako tí ostatní členovia čriedy paviánov, ktorí by také niečo nezniesli. Ako som na začiatku spomenul, paviáni  chcú mať a dovolia byť vodcom najlepšiemu z nich, u ľudí to zvykom nie je.
     Ale situácia sa pomaly mení, no žiaľbohu sa nedá povedať, že to ide k lepšiemu. Teraz sa dostavajú do popredia osoby, čo ani zďaleka neoplývajú vysokým IQ, ale za chrbtom s takými, čo majú vysoké bankové kontá a cez ne aj veľký vplyv. Hlavne je to vidieť v USA a na to dopláca dnes už celý svet. Už za Hitlera sa ukázalo, aká dôležitá je propaganda a Göbels bol nielen dobrým vo svojom obore a snaživým. Dnešné média už vzhľadom na široký rozsah a možnosti dokážu dnes ešte viac. Nám stačí, keď si uvedomíme, že za socializmu sa u nás dokázalo za pár rokov urobiť z Lenina skoro malého Boha a to u nás neboli takí profesionáli z oblasti propagandy, reklamy ako na kapitalistickom Západe. No a aké svinstvo dokážu oni, to už máme všetci skúsenosti.
     Zoberte si, ako nám dnes diktujú, či ide o vytváranie našej mienky, podľa ich informácii, teda v ich smere, až po propagáciu nepotrebných výrobkov, či služieb. Človek sa musí zasmiať, že voľakedy bolo u nás 4-5 novín a všetky písali v jednom smere, oslavovali socializmus. Dnes síce máme oveľa viac druhov novín, ale tiež píšu len v jednom smere a oslavujú kapitalizmus, vojny a propagujú osobnosti, ktoré osobnosťami teda vôbec nie sú.
     Máme tu cenzúru a záujmy, ktoré nie sú totožné s našimi záujmami. Tá cenzúra samozrejme nefunguje ako voľakedy, ale dnes sa to zdôvodňuje tým, že sa nesmie útočiť na menšiny, musia sa dodržiavať ľudské práva. Pritom máme zákon o informáciách, ktorým by malo byť zaručené, že sa k informáciám a dovolím si poznamenať, k dôležitým a nezmanipulovaným dostaneme.    
     Môžete si dnes slobodne niekde v novinách prečítať niečo o tom, čo nás trápi či otravuje život? Sme informovaní o tom, čo skutočne vyvádzajú cigáni u nás? Koľko stoja štát, teda nás? Ako sa bude vyvíjať budúcnosť? Za socializmu mali už možnosť vzdelania, dobrého bývania a čo sa za tých 40 rokov udialo s nimi? A čo pozitívneho z nich urobil kapitalizmus a demokratická sloboda za 20 rokov? Nie, to sa nedočítame. A toto sa nás týka viac, ako klimatické zmeny. Zato sa dočítame toľko o našich maďarónoch, o vyjadrovaní maďarských politikoch z Maďarska k Slovensku, relácii a informácii o Maďarsku a ľubozvučnej maďarčine vo svete, že skutočne je dojem, že Slovensko je časťou Maďarska. Dozvedáme sa denne o problémoch Židov, o Izraeli, o agresívnych vojnách USA, že máme dojem, ako by to boli naše problémy a nám to skutočne môže byť ukradnuté. O našej dobrej situácii a ružovej budúcnosti, pokiaľ sa do vlády dostane aj SMK, sa dozvedáme od samozvaných židovských politológov. Títo nás vedú tam, kde nás chcú mať a my sa nechávame viesť ako tupci. O vodcoch štátov, ktorí sú po svete, ale samozrejme nie v USA a spol. píšu ako o diktátoroch. Hlavne, vlastne len keď sa jedná o vedúce osobnosti v štátoch, čo sú momentálne vykresľované ako nepriateľské. Nepriateľské k USA. Preto sa tam USA snaží podplácaním politikov, vyvolávaním nepokojov cez organizácie mieru, platených z USA vyvolať prevrat, nepokoje či vojnu.    
     Nie, sú národy, ktoré potrebujú vodcu a nemusí to byť preto, aby boli agresívnymi, ale jednoducho preto, aby tam bol poriadok a aby štát fungoval. Napríklad v  Iraku, Iráne, Afganistane nikdy nebude demokracia, ani keby sa stali ďalšími štátmi USA. V Rusku je samozrejme, že Putin je pre nich vodca a určite ešte bude väčším, aj keď je snaha Západu to pod zámienkou demokracie aj tam rozbiť. A keď to nepôjde, je tu NATO, čo tu ale skutočne je a strašne blízko Ruska, čo by nám nemala dať spať.
     Ale späť k vodcovi v Rusku. Tam je tradícia mať vodcu, či to bol cár, Lenin, atd.  Veria jednoducho viac jednému človeku, ako by mali veriť celému rozvetvenému, skorumpovanému a neprehľadnému spolku úradníkov, či politikov, ktorí sa starajú o seba. Oni veria vo vodcu, v človeka, čo dokáže diktovať hlavne svojim úradníkom a držať ich na uzde, aby ťahali a to jedným potrebným smerom. Načo sú v politike jedného štátu traja, štyria predsedovia rozličných strán, ktorí bojujú proti sebe a potreby národa idú stranou? Nie je lepšie, keď je jeden vodca a ten sa dokáže obklopiť schopnými ľuďmi, odborníkmi a viesť štát a národ tak, ako je treba a tam, kam je treba.
     Poviete si to je diktatúra. Nech sa to volá ako chce, vždy to všetko záleží od človeka. Či je to dobré, či je to zlé, či to bude zneužité, alebo nie, je tu rozhodujúcim faktorom človek. Človek dokáže zneužiť všetko a každý systém, tak nezáleží na systéme, ale na človeku. Keby socializmus aj vo forme ako bol, mal lepších ľudí v čele, vzdelaných, inteligentných ľudí, so skúsenosťami zo sveta, s možnosťami kontaktov po svete by dokázali urobiť viac, ako máme dnes. Nie, nepomýlil som sa. Dnes nemáme to čo sme mali a čo máme nie je naše. Dnes nie sme samostatnými, dnes sme pod tlakom veľkej časti sveta, ktorá nás prinúti robiť to čo chcú oni. Akurát tomu dajú peknú nálepku na skrášlenie. A ten svet tiež nemá žiadneho vodcu, čo by mal na zreteli záujem ľudstva. Takže aj keď sa rozprava o demokracii, sú to rozprávky, lebo z hora je vidieť, že sa tu jedná o diktatúru aj keď chýba meno človeka, či skupiny, čo diktuje politicky, alebo podľa toho ako presúvajú peniaze, riadia svet. Takže celé to rozbíjanie národa na všelijaké strany, na všelijaké smery, čo sa volá demokracia, to je len preto, aby nevznikol jeden silný vodca v národe, čo by dokázal národ zjednotiť, aby takto silný mohol klásť odpor svetovej diktatúre.  Treba si uvedomiť a treba mať na zreteli, že to čo nám nadiktovali: dodržiavanie ľudských práv, zaručovanie demokratických vymožeností, dodržiavanie zákonov EU, potláčanie rasizmu a tak ďalej  .........všetko toto sa dá použiť aj v presne opačnom zmysle, ako to je hlásané. A ono sa to presne aj tak robí.
     Väčšina národa vie čo chce, ale je to tak zmanipulované, aby bola rozložená do strán. Jeden národ s jedným vodcom by bol silný národ a silný národ, to je dnes nepriateľ. To by bol nepriateľom silných medzinárodných firiem, nepriateľom svetových bánk, nepriateľom Židov, nepriateľom medzinárodných neziskových organizácií, vyvolávajúcich nepokoje a revolúcie. To by bol nepriateľom tých, čo chcú vojnu, lebo na vojne sa zarába viac. Nepriateľom tých silných, ktorí si z národov robia svojich otrokov. Preto vodcovia národov nie sú v móde. A asi ani rýchlo nebudú, okrem v tých štátoch, čo pochopia, že jeden vodca rozumný, charakterný je skutočne záchranou pre národ, ktorý chce prežiť. A nech si ho volajú aj diktátorom, pokiaľ diktuje dobre a v záujme svojho národa. Lenže národ si takého musí vyhľadať a potom ho podporovať a s týmto demokracia nie je kompatibilná.
 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

eu,nato

(maz, 11. 6. 2010 20:05)

europska unia,nato a euro je najvacsi podvod na obcanoch europy!!!tymto sa stali zajatci a posluhovaci usa.je to otrasne!!!