Choď na obsah Choď na menu
 


      Stále sa niečo mení, či sú to trendy, móda, zahraničná politika, alebo len peniaze. U nás sa zmenili peniaze a teraz by bolo zaujímavé zistiť, komu to prinieslo. Kto stratil, to už sa ukazuje. Pri každej mene peňazí, to niekomu veľa a veľa prinesie. Určite ten spokojný výherca ale nesedí na Slovensku, to sa nemusíme ani staviť. Ale nejde mi o túto zmenu.

       Že s terajšou krízou prídu ďalšie zmeny je tiež viac ako isté, ale my v tom máme aspoň prax. Teraz sa bude opakovať to, čo sa zažilo, keď sa prestala vyrábať ťažká vojenská technika. Teraz len ľahšie autá, ale vzhľadom na iné, bude to ťažšie ako s tými tankami vtedy. Ale ani o toto mi nejde.
       Bude sa musieť šetriť. Nemyslím tým, že treba u nás viac šetriť, aby sme mohli vyhadzovať naše peniaze, pre našich žoldnierov, nami platenými ale v službách iných a pre záujmy iných. Mám na mysli iné šetrenie.
      Ako prenikli prvé neoficiálne správy z Vatikánu, -treba pripomenúť, že normálne to funguje opačne, ale asi šetria a neplatia toľko, tak sa prúd otáča- bude šetriť aj Vatikán. Nevie sa oficiálne kde, lebo oni výdavky žiadne nemajú, oni žobrú a dostavajú všade, tak je to ťažko predvídať, ale zase je to dobrá možnosť nad tým porozmýšľať. Kde budú asi šetriť.
      Ako som uviedol vyššie, vo svetskom svete problémy nemajú. Povinné dane z Nemecka, čo im zariadil Hitler prúdia stále. Ba čo viac narástli, keď sa DDR pridalo k Nemecku. Že to zavážilo, dá sa vidieť, že konečne sa do Vatikánu dostal Nemec a ešte aj s nadväzujúcou minulosťou na Hitlera. Nemôžeme ani nespomenúť tie maličkosti, čo im boli vrátené a opravované aj u nás, z daní všetkých. Ale čo, veď kostoly sú postavené na mestskom pozemku a nikdy neboli zaplatené, kostoly postavili domáci, taktiež zadarmo, farári majú štátne platy, no a teraz sa opravuje za štátne, takže toto zmena nie je, len som chcel zdôrazniť, že tu, v tomto sa šetriť nemusí. Tu je to v poriadku, teda pre Vatikán. Pre ostatných asi tiež, keď sú ticho, ale v cirkvi vždy rozmýšľajú tí, čo kážu a nie tí, čo tam len počúvajú a prispievajú.
      Nie, Vatikán musí šetriť inde. A mám dojem aj kde. Nebo, nebeské kráľovstvo je to, čo veľa spotrebuje. Veď si zoberme len to, že je už vlastne zbytočne veľké. Vlastne aj zbytočné, dnes sa do neba už nechodí. Veľa ľudí by aj chcelo, ale na to, ako žijú, kradnú a celkove...už treba podľa mňa aj uvažovať o tom, či aj očistec, by sa nemal zavrieť. Dnešné obyvateľstvo ide rovno do pekla a tendencia je stúpajúca. Možno je to aj z praktického dôvodu, lebo keďže sa robili v poslednej dobe výlučne podzemne, atómové výbuchy, priestory dole sa podstatne zväčšili, čim sa tam predpokladá väčšie súkromie, zlepšenie služieb. A to v dnešnej dobe je pádny argument, týmto hocikde nalákajú ľudí a niekedy k horšiemu, ako je peklo. Ono odborníci vedia, že najväčšie peklo je tu na zemi, ale Vatikán niečím hroziť musí, veď ináč by sa robilo presne to isté, čo sa aj robí, ale by sa za to neplatilo do pokladničky a to oni nechcú. Teda chcú, aby sa do pokladničky platilo, to opakujem pre tých, čo to nevedia.
      Ale k tomu Kráľovstvu nebeskému. Za prvé, utrpelo neuveriteľné škody, keď sa Američania prepočítali s tou vodíkovou bombou v Pacifiku. Rusi na ďalekom východe svojimi výbuchmi mu taktiež dali poriadne zabrať. Nehovorím o raketách, ktoré nielen sem a tam a tu a tam, ale stále a všade robia diery v uvedenom kráľovstve. A potom aj tá letecká doprava. Voľakedy si mohli v nebeskom kráľovstve polihovať na oblakoch, brnkať na.... nemyslím nervy... aha, na harfe. Dnes sa museli stiahnuť vyššie, ale aj tak im do súkromia čumia satelity. Myslím tie špionážne, tie, z ktorých si berú kanály do TV im pasujú. Ale aj tak. Takže náklady na trvale opravy, nedostatok ďalších kandidátov, ekologické problémy, jednoducho sa toho na to kráľovstvo navalilo veľa.
 A pozrime sa na osadenstvo tam hore, koho tam vlastne máme?. Tak jasné, šéf, o toho si starosti robiť nemusíme, keď si on nerobí starosti s nami. Tu svätú rodinu, čo mu tam Vatikán poslal, berie, aj keď sú to Židia a tí by mali do pekla, ale tých troch tam zo škrípaním zubov akceptuje. Zato tých ostatných svätých, čo tam ako sériové výrobky naposielal Vatikán, hneď vyhodil, lebo sa tam začali chovať presne ako na zemi. Ani Matku Terezu, ktorá okrádala svoj rád a teda ľudí, čo im rád mal pomáhať, hoci peniaze posielala do Vatikánu nezobral. “Keď im bola taká dobrá, mali si ju dole vypchať a postaviť vo Vatikáne, hoci do tej spoločnosti by bo lepší vypchaný muž,“ povedal svätému Petrovi, ktorého si nechal, ale vonku pred bránou, aby mu tam nekazil dojem, veď presa to bol len profi zabijak, aj keď sa rýchlo obrátil.
      Takže z tohto titulu je jasné, že pre šéfa a troch židov sa nebeské kráľovstvo financovať nebude. Šéf sa vie postarať o seba, veď je vlastne všade a tak tam, kde sa mu páči, môže kľudne aj zostať. Tí traja? No nech si niekde niečo postavia. Mali predsa dosť majetku od Troch Kráľov, čo neprišli s prázdnymi rukami a keď si to prešustrovali, vlastne sa ani nevie, kde ho dali, veď viete...židia...tak nech sa teraz starajú sami. No a celé je to voľné. Svätí, teda vatikánski svätí sa už dávno smažia, ďalší svätí neprídu, lebo sú nedostatkovým tovarom a normálni ľudia pri dnešnom živote, sa ani meter nad zem nedostanú. Ešte tak dva metre pod zem, aby hneď boli rýchlejšie v pekle. Preto prvé úsporné opatrenie Vatikánu bude, že zrušia nebo a nebeské kráľovstvo. Pokiaľ bude kríza trvať a z morálneho hľadiska budú chcieť ukázať ďalšie šetrenie, príde na rad očistec.
      Možno, pokiaľ by ho nechceli zavrieť, urobili by z neho s malými investíciami chemickú čistiareň. S chemikáliami sa proces očisťovania podstatne skráti a môže byť menší. Chemikálie by dostali lacno, veď majú veľké balíky akcií chemických a zvlášť farmaceutických firiem, čo svojou činnosťou usilovne rozširujú rady chorých a mŕtvych, kde cirkev ešte dodatočne zarába pri pohreboch. Akurát si Vatikán nedovolí škrtať z tých miliárd dolárov, čo platia obetiam sexuálneho zneužívania detí ich príslušníkmi, lebo to by sa mohlo prevaliť a verejne priznať. Ale aj na to už majú taktiku a keď by sa mal nejaký ten škandálik prevaliť, jedno či so zbraňami, bankami, drogami, bordelmi a iným, v čom majú prsty. Jednoducho si nejaký vatikánsky hodnostár vyhlási, že nebol žiadny holokaust a už sa zmení téma v médiách. Také jednoduché.
      Naproti tomu, keď povie nejaký významný žid, že Izrael dokáže zničiť všetky európske mestá, a že by to aj ako pomstu za holokaust mohli urobiť, to nikoho nezaujíma. Možno to bude tým, že tam hore mali doteraz tých troch, ale to bolo....Nie, pôjdu dole, do nejakej drevenej búdy, čo si urobia. Možno, že v rámci ekonomickej krízy budú nútené šetriť aj USA a hodia na Izrael dve, tri atómové bomby, aby tam už nemuseli toľko platiť a za nich bojovať. No ukáže sa. Veď kríza ešte len začala a než sa z tej jednej, dvoch bublín urobí veľká pena, to chvíľku potrvá.                             
HN 2,9
.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.