Choď na obsah Choď na menu
 


 

CÍTITE  SA  ZLE?

     Verím, ale nie ste sami. Ani toto konštatovanie však neuspokojuje a nepomôže. Ale ako niekto múdry už napísal, že najviac škodí to, čo dostávame do seba. Väčšinou si hneď predstavíme jedlo a pitie. Určite to platí, ale nielen to. Pre tento život sme vyfasovali toto naše telo a každý si ho ničí po svojom a väčšinou úspešne. Ale podľa tohto teda sme niečo viac, ako toto naše telo. Niečo ako duch s telom, teda nie telo s duchom. Aký je v tom rozdiel? Veľký, lebo telo sa podriaďuje duchu. Nie nadarmo sa dnes tvrdí, že väčšina chorôb je psychického, teda duševného pôvodu. Preto sa treba starať aby bol duch spokojný a telo bude tiež. Také jednoduché? Určite nie, ale stretol som sa s prípadom, kde sa spomína jedna zaujímavosť. Zistilo sa pri jednom prípade „rozdvojeného človeka“, teda osoby, ktorá mala raz jedného ducha, raz iného (podľa toho sa osoba správala), že aj to jedno telo malo s jedným duchom príznaky cukrovky a s druhým duchom nie. To by už hovorilo samo za seba. Takže sa treba viac venovať duchu a telo sa prispôsobí.
     Niekto toto vie lepšie, ako všeobecne obyvateľstvo a to zneužíva. Ako a kto? Presne neviem, ale napadá ma, že napríklad farmaceutický priemysel – za tým si treba predstaviť obrovský kapitál s obrovským vplyvom – má výhody z chorôb. Veď oni sa ani nesnažia človeka vyliečiť, len liekmi potláčať syndrómy choroby. Je logické, že potrebujú aby človek čo najdlhšie konzumoval ich lieky a zdravý človek by ich nepotreboval. Ale oni pracujú iným štýlom. Im stačí, aby ste začali užívať jeden liek a potom na problémy z vedľajších účinkov dostanete iné lieky, ktoré majú zase vedľajšie účinky a tak ďalej. Preto sa dnes hovorí, že dnešné lieky môžu užívať len zdraví ľudia, lebo chorých by to zabilo. Ale nie o tom.
      Teda treba zaútočiť na ducha a ten potom zničí telo. A toto je už iná cesta, iný plán, či program. A funguje to veľmi účinne a bez našej obrany. Mám na mysli mediálny teror, ktorý niekto úmyselne používa proti väčšine obyvateľstva. Teda neškodí len to, čo dostanete do tela cez ústa, ale aj to, čo príde cez mozog, oči a uši. Toto je určite viac škodlivé. Prečo to niekto robí? Aby sa dalo vami manipulovať, aby ste boli deprimovaní, bez energie, chorí, agresívni a podobne. A ako?
      Zoberte si dnešné noviny a pozrite sa na ne inými očami. Čo je v nich pozitívne? Nič! Všetko negatíva, plno krvi, kriminality, nešťastia. Nanajvýš nejaké sporo odeté pekné kočky, to aby ste boli nespokojní so svojimi ženami a rozbili si rodinu. Neodborné strašenie „odborníkov“ z oblasti ekonomiky vám nepridajú na duševnej pohode, keď si predstavíte vašu hypotéku a pomyslíte na budúcnosť vašich malých detí.
     Pozrite si televíziu! Čo je tam dobré, čo by vás zabavilo, čo by vám prinieslo uvoľnenie po celodennom strese? Nič! Len vás to viac znervózni. Je tam niečo výchovné pre vaše deti? Určite nie. Hodnoty, čo dnes platia v médiách, sú viac ako pochybné. Zameriavajú sa na nízke pudy u ľudí a zvýrazňujú agresivitu. Vyberajú za vzory osoby, ktoré sú viac chudáci, ako vzor.
    A zamysleli ste sa nad hlukom, čo pôsobí na vás cez rádio? Poviete, že nie, hudba vám nevadí, lebo ste si na ňu zvykli. Určite, zvyknúť sa dá na všetko, ale zaťažuje to. Voľakedy bola hudba zábavná, tanečná, ľudová, vážna, šansóny, atd. atd. Dnes máte počítačovú muziku, kde prevládajú bubny, s potrebnými decibelmi. Teda určite to nepatrí k vašej pohode, skôr nadrogovaným afroameričanom na ulici. Tie texty - podprsenka je už dole, revolver má päť nábojov, atd. skôr pripomínajú poožralecké ranné filozofovanie, alebo pomalé vytriezvenie po drogovej párty, ako niečo, čo by povzbudilo do nového dňa, alebo prinieslo len kľud pre nášho ducha.
     Hudba lieči, ale hudba aj zabíja. Teraz proti nám nasadili majitelia médií hudbu, ktorá je proti nám. Je to hudba s rytmom, čo je nám cudzí. Len sme si naň zvykli, ale škodí. Je to celkom iná vlnová dĺžka, ako naša kultúra. Čo na tom, že je to TOP hudba z USA? To je ich problém. Aj čínska kuchyňa má nejedlé jedlá, teda pre nás. Treba si vybrať a nie spoliehať sa, že to, čo sa vám naservíruje, je dobré pre vás.
     Nepočúvajte dnešnú hudbu a budete sa cítiť lepšie. Nečítajte noviny, nepozerajte TV. To nie je pre nás.
     V zmysle: „Každý chce tvoje dobro, nenechaj si ho zobrať.“      
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.