Choď na obsah Choď na menu
 


       Telo, telo, to by chcelo. Hlavne všetko čo mu škodí. Jednoznačne sa niekde pri vývoji ľudského tela stala chyba. Podľa mňa to vyzerá tak, že niekto urobil podobnú chybu, akoby do Mercedesu namontoval motor z traktora. Alebo si tvorca urobil prototyp, na ktorom chcel niečo vyskúšať. Preto možno ten zhora, dal telu aj určitú schopnosť na samoliečbu. Takto chcel  zistiť, ako ďaleko sa ľudské telo dokáže samo opraviť, vyliečiť z tých škodlivín, ktoré si bude dopriavať.
      Vieme o čom hovoríme, sladké, mastné, údeniny, alkohol, cigarety. Doplňte si to o to, čo viete že vám škodí, ale napriek tomu to nevynecháte. Sakra dlhý zoznam, čo? Ale nejako na nás ten z hora zabudol. Voľakedy to fungovalo dobre. Ľudia žili bez lekárov a prežili, alebo nie. Telo si s chorobami poradilo, nie vždy, ale určite aspoň tak ako teraz s lekármi a liekmi. Potom sa začali objavovať lekári a to sa už situácia trochu skomplikovala začali objavovať nové choroby a nové lieky. Ľudia si začali zvykať na lieky a už nedali možnosť telu, aby si poradilo samo. Pritom to telo dokáže veľa, to vedia aj lekári, ale nie je to v ich záujme. Oni študovali, aby liečili. Je to ich práca, voľakedy to bolo skôr poslanie a oni pracovať chcú. Veď zarábať treba.
      Aby si telo pomohlo v chorobe, potrebovalo by viac energie a mobilizovať svoje rezervy. Len na to by potrebovalo, aby sa nemuselo venovať tomu čo najviac zaťažuje organizmus - trávením. U zvierat je to jasné, pri chorobe stratia čuch a nemajú záujem o stravu. Ľuďom by sa museli zaklapnúť oči a ústa a nie je isté, či by to stačilo. Takže ľudia sa radšej najedia a dajú si navrch aj predpísané lieky. Veď čo? Pritom si neuvedomujeme, že aj pred dva až tritisíc rokmi žili ľudia v podstate s tými istými chorobami ako dnes, akurát sa nevedelo meno. Príznaky a problémy boli rovnaké. A dôležité, že neboli ani lieky, nanajvýš nejaké rastliny. Veď aj dnes vyliečenie chrípky s lekárom a s liekmi trvá len týždeň a bez lekára až 7 dni. Takže je vidieť, že ešte aj dnes si telo s niečím vie poradiť.
      Horšie je, že ten pán hore asi nemal dosť predstavivosti a neuvedomil si technicky vývoj, čo prinieslo ľudstvu, mimo iné, aj moderné medicínske prístroje? Totiž s novými prístrojmi prídete na nové choroby a na nové choroby treba nové lieky a nové lieky majú nové vedľajšie účinky. A perspektíva je zlá, tie prístroje sú skutočne stále lepšie a lepšie. Už dnes vám objavia choroby, ktoré ani necítite a nič vám neurobia najbližších 100 rokov. Pozor, ale môžu, ako povie pán doktor, môžu. No tak si neber lieky, ktoré už náhodou aj na takúto chorobu existujú. Veď zdravotná poisťovňa zaplatí. Ale aj tehla vám môže padnúť na hlavu. Začarovaný kruh, ale dobrý zárobok, pre veľa zúčastnených.
      Ale kde je skutočný problém a cesta z neho? Ťažká odpoveď. Ale keďže telo je dosť kompaktné, nie je ďaleko k pochopeniu, že škodlivé veci sa do tela dostanú cez ústa. Je to cesta, čo vedie priamo  a tade prichádza to, čo nám najviac škodí. Tu sa treba pozastaviť  nad tým, kto nám dodáva tie škodliviny. Sú to dva veľké komplexy, ktoré na tom dokonca strašne zarábajú. Potravinársky a medicínsko - chemický priemysel. Potravinársky priemysel používa látky, čo sú škodlivé a na druhej strane sú tiež najmenej tak škodlivé vedľajšie účinky z liekov. Oba tieto komplexy majú záujem na svojich ziskoch a nie na zdraví ľudstva. Kto vie, možno že je to  plán, týmto spôsobom zarobiť aj na premyslenom znížení populácie na Zemi. Vyzerá to tak. Na každý pád, by bolo ekonomickejšie aj pre ľudstvo, keby sa vynakladalo menej na výskum liekov a viac na vylúčenie škodlivým z potravy, vody a vzduchu. No a ďalej by si človek mal dávať viacej pozor na svoje telo, čo do neho dáva. Veď je to vaše telo. Potom by ste nemuseli myslieť tak často na pána doktora a jeho lieky, ktoré vám rýchlo predpíše, ale nikdy v živote by ich nezjedol sám, alebo nedal nikomu z rodiny. A vie prečo !
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.