Choď na obsah Choď na menu
 


GORILA

      Chudinka malá, takéto voľačo jej urobili, toľko pozornosti, až sa musí hanbiť a cítiť zle keď vie, že ona je malé nič proti tej Godzile, ktorá by sa mala ukázať. Lenže na Godzilu nie sme pripravení. Tušíme ju, ale to je už veľká vec. S takou si vo filme neporadilo ani japonské vojsko a to už niečo je, proti hŕstke slušných ľudí u nás. Na druhej strane je otázne, čo sleduje tá skupina slušných ľudí. Je v tom závisť tým „zbohatlíkom – politikom“, či len snaha o zmenu, aby sa dostali oni k moci? Samozrejme, že väčšina ľudí je nahnevaná, že to čo sa 40 rokov budovalo za komunistov (a keď si to porovnáme, čo štát vybudoval za 20 rokov kapitalizmu, je to veľmi veľa) si rozkradla skupina pár ľudí. Ale všetko sa to dialo verejne a so súhlasom vlády, či politikov. Dobre bolo, ale čo bude ďalej? Nič! Prečo?
      Totiž od doby Mečiara kradli všetci politici so svojimi „spojencami“, či to boli mafiáni, biele kone, zahraniční „odborníci“ z Albánska, či okolia, alebo len obyčajní Cigáni, čo si zmenili meno, alebo vyučení čašníci. Jednoducho, všetko bolo dobré, čo sa dalo použiť na rozkrádanie. Toto samozrejme viedlo k tomu, že sa zlodeji medzi sebou poznali a stretli pri svojej „činnosti“. Inými slovami museli si rozdeľovať a určiť čo komu a koľko. Veď sa predsa nemohli medzi sebou strieľať, čo sa síce okrajovo stalo, ale čo sa už dá 100% zorganizovať, teda u nás. Okrem toho zostali aj nejaké dokumenty, čo pri zmene vlády zostali k nahliadnutiu v archívoch novým „pokračovateľom“.
      No a išlo to asi v tomto zmysle: „Keď si nakradol Mečiar a nebál sa, tak si nakradnem aj ja,“ povedal si Dzurinda. „Má to ukradnúť nejaký sprostý Slovák, to si radšej zachránim pre seba,“ povedal si Maďar Bugár. „Aj tak by sa to minulo na podporu Cigánov, tak radšej zoberieme my,“ povedali si ostatní „politici“. Samozrejme, všetko toto dianie bolo sledované „konkurentmi“, ktorí si samozrejme odkladali dôkazy pre prípad „keby niečo“. Keďže sa nám vlády menili, politici tiež, tak sa nazbieralo kopu kompromitujúceho materiálu. A tak sa nám stalo, že dnes má u nás každý „zbohatlík“ dôkazy na iných. Tí iní majú zase ďalšie dôkazy na tých iných. Teda kruh sa nám uzatvára. Je otázka, čo teda ďalej.
      Momentálne ma napádajú tieto možnosti. Nájde sa jeden spoločný menovateľ, na ktorom sa všetci „politici“ dohodnú a tento jeden vinník si všetko odskáče. Ale keďže tento vinník je už mŕtvy, nič sa nedeje. Takže zahralo by sa to do autu, u nás normálne. Je tu ale iná možnosť. Možno sa niektorá skupina „nepolitikov“, typoval by som to buď na skupinu analfabetov z Kosova, či Albánska so spojením na Najvyšší súd, kde majú svojho človeka na rovnakej morálnej úrovni a budú spolupracovať. Ako? „Vytypovaných“ ľudí táto skupina unesie a potom dokáže „presvedčiť“ napríklad topením, čo je schválený, legálny spôsob z USA na „presvedčovanie“, aby vydali dôkazy na iných „politikov“, teda nepriateľských. Potom sa bude vydierať, vyťahovať argumenty – inými slovami bude sa z toho robiť politika „slovenská“, aká už bude potrebná. Výhodná pre Židov, Maďarov, USA. Samozrejme, bude potrebné sem tam dôkazy upraviť, reťaz pretrhnúť, ináč spojiť a podobne. Ale na to je dnes dosť odborníkov všetkého typu. Za peniaze aj v Prahe dom, ako sa hovorí. A tí, o ktorých tu píšem peniaze majú a dosť, ako je to vidieť.
      Lenže podľa mňa je tu aj riziko. Keď sa to bude všetko „potichu“ riešiť a výsledok síce bude, ale len medzi „zbohatlíkmi – politikmi“ a „zbohatlíkmi“ a pre verejnosť nie, hrozí tu nebezpečenstvo typicky slovenské. Môže prísť nejaký „Jánošík“, možno náš špecialista z armády, čo má skúsenosti z Afganistanu, alebo bývalý príslušník Cudzineckej légie, alebo len náš člen „špeciálnych“ jednotiek, vycvičených Mosadom, či odborníkmi z USA a tento Jánošík bude bohatým brať. Nie peniaze, to by bolo proti jeho morálnym zásadám. Nie, bude im zo zlosti brať nič iné, len život. Bude zabíjať, ako to vidieť z USA, či ich filmoch (USA náš vzor). Buď tých „bohatých – čistých“, alebo ich rodinných príslušníkov. Je to možné, veď od Jánošíka ubehlo už 300 rokov a história sa opakuje, ako sa hovorí. A medzi nami, už aj s Gorilou by sa ťažko bojovalo a na Godzilu treba „špecialistov“, inými slovami, politici sa tiež musia báť, keď neuznávajú zákony a nemajú charakter.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.