Choď na obsah Choď na menu
 


     Samozrejme, je veľa nepochopiteľných vecí a preto stačí väčšinou nad nimi mávnuť rukou. Pre mňa je momentálne nepochopiteľná jedna bežná skutočnosť. Ale pre lepšie priblíženie, tejto veci asi niečo takéto. Viete si predstaviť napríklad náš nový, pekný slovenský pas bez fotografie? Jasne, blbosť, veď doteraz stačila v pase fotografia, teraz idú odtlačky prstov a ďalšie údaje, teda tendencia čo najviac skomplikovať falšovanie pasu. Vlastne, to nemá s falšovaním nič spoločné, pas s veľa údajmi sa rovnako nedá, či dá  falšovať  ako s menej údajmi. Nie, to je len preto, aby sa v USA dozvedeli o vás čo najviac, keď sa už nemôžu nič dozvedieť o tých okolo 15 miliónov ilegálov, čo tam u nich žijú a o ktorých len vedia že sú tam. A nič viac.
     Okrem toho, v USA  chcú aspoň navonok ukázať, ako to dokážu všetko kontrolovať, teda vytvoriť dojem, že majú takú kontrolu nad všetkým, ako to radi ukazujú vo svojich filmoch. Majú síce veľa policajtov, je to asi celosvetovo najviac na obyvateľov, ale podľa tej kriminality a nevypátraných zločinov, by tam potrebovali niekoho, kto by im tam vytvoril nejaký kontrolný systém. Nie, nemajú takú kontrolu a nemajú ani Rambov, ako to chceli ukázať svetu. Presnejšie, tiež ich majú len vo filmoch, ako aj tú kontrolu. Samozrejme, že nedokážu nič kontrolovať , čo dokážu, to tak akurát rozširovať nákazlivé choroby, keď si musia tisíce ľudí na letiskách u nich nechať oskenovať ruky na sklenenej podložke, bez toho, aby to niekto niekedy aj dezinfikoval. No ale čo sa dá čakať, keď za migračným pultom sedí nejaký černoch, čo možno nemá doma tečúcu vodu. Veď si pozrite, že všetci nakazení prasacou, dovolil by som si ju preto aj premenovať na obamovu chrípku, prídu z USA.
     Ale aby som neodbočil. Ten pas bez fotografie. Predstavte si boli by tam normálne všetky údaje, len fotka nie. Bol by tam ale váš podpis, aby ste sa na hranici podpísali, čim by sa overila vaša totožnosť. Zase môžeme konštatovať, že je to blbosť. Ale nezabudnime, že na hraniciach by kontrola mohla požiadať majiteľa pasu, aby prehovoril jazykom štátu, ktorého je pas a teda by osoba mala ten jazyk ovládať. Nie, nechcem zase útočiť na to, že by veľa našich občanov maďarónov, cez hranice neprešli, lebo hoci majú náš pas, neovládajú slovenčinu. To je všeobecne známe, tak takým  by sa dalo do pasu potvrdenie, že na to nemajú, aby sa naučili štátny jazyk. Nie, o tom som nechcel písať. O tom pase bez fotky. Veď načo fotka v pase? Veď tu ide len o prechod z  jedného štátu do druhého, alebo z jedného kontinentu na druhy. Nič dôležité. Zo Zeme sa predsa ani s pasom a ani bez pasu dostať nedá, tak čo toľko starosti a fotka v pase? Je už iná vec a tu sa dostávame k veci, čo je mi nepochopiteľná.
     Konštatoval som, že pas bez fotky by som akceptoval, ale čo neviem akceptovať  je  to, že na kreditných kartách banky nie sú fotografie. Pre spresnenie uvádzam, že nemyslím fotografiu banky, ale majiteľa. Tu predsa ide o niečo dôležité o vaše, naše peniaze. Dokonca je na karte aj pre tých najsprostejších ľudí, ktorí vôbec nemusia kartu ukradnúť, stačí ju nájsť, vzor podpisu, ktorý sa dá za 5 minút nacvičiť. Takže mi to pripadá, ako dobre pripravená akcia, na ktorých banky dokážu zarobiť.  Pravdepodobne to bude nejaká dohoda s poisťovňou, ale o tom sa dá len predpokladať. Niečo tam bude, keď zo seba urobili takých idiotov a dávajú takéto karty, čo sa dajú tak jednoducho zneužiť. Nie všetky, lebo v USA sú už dávno banky, kde sa na karte už fotka majiteľa dáva. Neviem presne, ako na tom banky zarábajú, alebo či im stačí, že takto pomáhajú chudákom zlodejom a šikovným ľuďom zarobiť si na úkor iných. Samozrejme nie na úkor banky, tú to predsa nezaujíma, že vám dá primitívnu kartu, z ktorej vám aj menej chytrý môže vyprázdniť vaše konto. Oni o nič neprídu. Možno banke stačí aj tento pohyb konta, aby vám to zaúčtovali a takto zarobili, neviem. Všetko je možné, keď berieme, ako tí múdri bankoví manažéri priviedli ku krachu stovky bánk, dá sa od nich hocičo očakávať. Či budú natoľko múdri, aby okukali od tých bank, čo majú kreditky s fotografiami, to sa ukáže, ale to už vlastne mohli dávno. Zaujímavé, že sa nezapojí do tohto problému nejaká ochrana spotrebiteľa, veď banky musia zaručiť, aby sa iný, neoprávnený nedostal ľahko na vaše peniaze. A karta s podpisom, bez fotky,  to nielen umožňuje, ale k tomu vyzýva. Jednoducho nepochopiteľné.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.