Choď na obsah Choď na menu
 


SÚČASNOSŤ

     Spomínate na roky 1967, 1968? Určite vás napadne Pražská jar, Dubček a okupácia ČSSR. Ale tieto udalosti neboli jediné v tomto období. Aby sme nezabudli na nepokoje vo svete, boli to protivojnové demonštrácie, černošské revolty, študentské nepokoje a demonštrácie. Spomeňme si v tú dobu na dianie v USA, Francúzsku, NSR a podobne. Áno, bola to doba nervozity a diania s násilím. Obsadenie ČSSR, dá sa povedať, bolo vyvrcholením a schladením. Veľa ľudí si vtedy uvedomilo, že to môže byť ešte horšie a nálada sa začala vo svete upokojovať. Dopadlo to pre svet pomerne dobre.
     Zoberme si terajšiu situáciu. Arabské nepokoje, ekonomická kríza, predvolebná atmosféra vo viacerých štátoch, podvodné zasahovanie  z vonku do suverénnych štátov. Ďalej vyslovené provokácie USA, či už proti Iránu, Sýrii. Nebezpečenstvo zo strany Izraela s napadnutím iránskeho územia. Ešte váhajú, lebo vedia, že zo Sýrie majú z tam nainštalovaných rakiet behom pár minút zrovnaný Izrael so zemou a nikto nezistí, kto to urobil. Ale už pracujú aj na zlomení Sýrie a keby sa podarila táto „akcia“,  teda zabráneniu „civilných“ obetí  v Sýrii, potom by nebezpečenstvo zo Sýrie zaniklo a Židia začnú terorizovať svet. Arabi vedia, že u nich križiaci stroskotali, ale Američania si vďaka ich peniazom kúpili ich morálku, ich vieru, teda vďaka peniazom zvíťazili. Raz to USA spočítajú.
     Číňania im nevadia, môžu byť neveriaci, ale nerobili proti nim výpravy a neničia ich svojim vplyvom ako USA. Okrem toho je Čína treťou najväčšou nukleárnou veľmocou s najväčšou armádou na svete. Ale toto si dobre uvedomujú v USA a záujmy v Pacifiku sa prekrížia so záujmami Číny. Preto by bolo dobré vyradiť najprv Rusko, lebo v Európe to ide s podplácaním, vyvolávaním pokusov o prevrat a pod. Toto na Číňanov neplatí, tam sa bude musieť bojovať.
     Preto platené demonštrácie proti Putinovi, akcie proti Bielorusku. Tu používa USA svoje „bezcenné doláre“. Dobre, sledujme, ako sa to všetko vyvinie. Sú dve možnosti. Zase príde do terajšej nervóznej doby nejaký „šok“ (ČSSR 1968) a ľudia si uvedomia, že sa treba ukľudniť. Alebo sa tak zhorší ekonomická situácia, že začnú sociálne nepokoje, ktoré zničia USA a postavia na hlavu svet. Čo by to znamenalo? Neviem, ale nič dobré pre našu preľudnenú planétu. Svet dnes pripomína obdobie nástupu Hitlera k moci v Nemecku. Na druhej strane niekto tvrdí, že v tejto dobe globalizácie sa nemôže nič stať. Môže byť, ale uvedomte si, že v lete 1914 bola globalizácia väčšia ako dnes a mesiac pred 1. Svetovou vojnou nikto neveril, že v takej civilizovanej dobe by mohol vypuknúť vojnový konflikt. Napriek krásnemu letu, dovolenkám, pohode vojna vypukla. Za Hitlera to k vojne vyzeralo a aj bola.
     Je síce pravda, že doba je iná. USA napadli po 2. Svetovej vojne viac štátov ako Hitler vo vojne a USA to prešlo. Zase chce zachraňovať pár civilistov v Sýrii a sú ochotní pozabíjať desaťtisíce ľudí ako v Líbyi, Afganistane. V Iraku to boli státisíce a počty stúpajú. V chaose, čo tam USA zanechalo. Takže súčasnosť nie je dobrá, dobre už bolo. Zaplatí asi za chyby minulosti. Také boli napríklad, keď americký prezident Harry Truman oznámil kabinetu, že USA podporí rezolúciu OSN o založení štátu Izrael. Vtedy mu G. Marshall povedal, že to sa nemôže urobiť, lebo Arabi to USA nezabudnú a neodpustia. Truman ho zarazil s tým, že v USA Arabi nevolia, ale Židia áno.
     Podobnú „chybu“, alebo „najväčší zločin“ urobili naši komunisti, keď neudržali železnú oponu (dúfam, že je toto zapísané v Úrade pamäti národa, ako zločin komunistov). A tým sa u nás vytvorili pomery, aké sú. Čo z toho ešte bude, sa ukáže. Vidieť už je veľa, ale aj na národe. Dopracovali sme to. Voľby? Keď nepracuje polícia, súdnictvo, armáda? Tu by pomohol, bez urážky, niekto ako Napoleon, Stalin, Kadáfi. Jednoducho taký, čo zavedie strach. Keď sa nedodržujú zákony, pomôže len strach, aby bol poriadok. Na niekoho platí dobré slovo, na nás asi nie. Potom už je len bitka.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.