Choď na obsah Choď na menu
 


      Poznáš to: ,,čo sa babe chcelo, to sa babe prisnilo.“ Podľa tohto to vyzerá, že treba si želať a už to máš v sne. Napriek tomu si dovolím tvrdiť, že sú sny a sú SNY. Prečo ma to napadlo? Dnes sa mi sníval zaujímavý sen, ale rýchlo som ho zabudol. Akurát sa ma nejaká žena pýtala, či som stále taký bledý. Odpovedal som, že sa viem opáliť, že som potom čierny ako čert. Takže sen odtrhnutý od reality, lebo bledý nie som, som stále opálený. Nie síce tak, ako keby som bol v Karibiku, ale tak akurát.

      Takže k tým snom. Ja mám rád sny, ktoré majú podobný priebeh. Najprv bežím, potom robím väčšie skoky a potom dokonca začnem lietať. Nie také dlhé štreky, ale tak z jedného konca ulice na druhý. Možno by to potrebovalo viac tréningu a ušetril by som na letenke. Také sny mávam často.

      Rád  si spomínam na sen, keď som štartoval s motorovým paraglaidingom a  zrazu som prudko stúpol do výšky a zatočil sa okolo vysokého stromu. Normálne som prežíval to stúpanie ako ťah do hora. No ten pán Rampa, vo svojich knihách (napr. Tretie oko) píše, že cestovanie v noci, teda astrálne cestovanie, je to najprirodzenejšie, len si to nepamätáme ráno. Škoda. Niekto  tvrdí, že si stačí pred zaspaním 3x povedať, že si chceš pamätať ráno, čo sa ti snívalo a že ráno si to budeš pamätať. Treba vyskúšať.

      Jeden druh snov, čo sa mi tiež často opakujú, už tak veľmi rád nemám. Tu ide zase o to, že sa zapletiem, alebo zúčastním pri nejakej prestrelke. Vždy to dopadne rovnako, alebo mi nevystrelí zbraň, alebo keď vystrelí, tak doslovne vidím, ako guľka vypadne z hlavne. Jednoducho tá zbraň tú guľku len vypľuje. V konečnom efekte o nič nejde, môžem sa zobudiť. Ale beriem to asi tak, že by som nemal na nikoho strieľať.

      Potom som mal raz jeden SEN, kde som dával hlavu na drevený klát a išli mi ju zoťať. Aj zoťali. Ráno som to síce nezbadal, ale viem, že sa to niekedy stalo. Ale už som sa v snách motal po takých stavbách a s takými detailmi, že sa tiež musím sám seba opýtať, kde som  to vo sne mohol byť. Jednoducho presvedčivé.

      Takže keby si to človek všetko pamätal zo snov, určite by mal bohatší život. V Afrike platí, že spánok, bez dobrého sna sa neráta. Lenže tí ľudia tam žijú ešte s prírodou a jednoduchšie, možno že si  všetko dokážu vynahradiť snami. Tiež alternatíva.

      Keď si v noci zajazdíš na Porsche, koľko vládzeš, bola by hlúposť si ho kupovať a ešte platiť aj benzín. Mali by sme sa naučiť viac snívať a nestali by sme sa otrokmi vecí, čo sa dajú síce kúpiť, ale na ktoré sa musí zarábať.

      A nezabudni preto, keď snívať tak v 1 A triede, nie je to o nič drahšie.

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.