Choď na obsah Choď na menu
 


     Ľavičiari, pravičiari, demokrati, komunisti, fašisti, socialisti, kresťanskí demokrati, sociálni demokrati, nacionalisti, republikáni, zelení, červení, čierni, demokrati na ľavo od stredu, na pravo od stredu, oportunisti, separatisti, liberáli, radikáli, umiernení, a ešte ….ešte. Názvy od výmyslu sveta a ešte vždy sa to bude dať dopĺňať.

      Viete čo sa za tým všetkým skrýva? Nič iné ako ľudia. Ale pozor, pár ľudí -menšina vodcov, čo prišli na to, ako sa zviditeľniť, obohatiť, dostať k moci, zbaviť svojich komplexov  a oveľa viac obyčajných ľudí, čo sa nechali oblbnúť a nechajú sa manipulovať. Nechajú sa presvedčiť, že je pre nich dobré to, čo im povie politický líder. Darmo sa niekto nazýva demokrat a je v demokratickej strane šéfom, keď v strane je vytvorená nedemokratický, ba diktátorský poriadok, kde väčšina len robí kulisy. Darmo je niekto komunista, keď okráda druhých, aby mal viac. Všetko blbosť. Pokiaľ je za niečím človek, je všetko nespravodlivé a neobjektívne. Ten istý politik, čo je charakterný a verí tomu čo hlasá, bude dobrý či ako komunista, či ako demokrat, alebo nacionalista. Opačne, jeden kretén  s bočnými úmyslami, nebude dobrý ani ako pápež a ani ako socialista, či demokrat. Ľudský faktor, je ten najväčší problém. Stroj dokáže bez chyby pracovať, človek nie. Začne premýšľať a tu je koniec. Väčšinou človek rozmýšľa vo svoj prospech v zmysle: „Každý sa stará o seba, len ja sa starám o mňa.“ Aj tí politici, zoberme si históriu, alebo prítomnosť, sú ešte odkázaní na iných. Na tých čo majú moc, čo hrajú s politikmi len svoju hru, čo  vynáša, ale aj politikom. So svojimi posluhovačmi, príživníkmi ako sú novinári, sudcovia a spol., zahmlievajú skutočnosti a manipulujú s ľuďmi. Nemusíte sa usmievať, neobjavil som nič nové. Toto bolo a bude asi kým budú ľudia takí primitívni, ako boli a sú. Ale...

     Voľby prezidenta v Rusku dopadli, ako sa očakávalo. Putin ukázal, že taký chaos ako bol za Gorbačova a Jeľcina neprinesie Rusko ďalej. Svojou prácou to dokázal a národ ho pochopil. Bol natoľko charakterný, že nezmenil ústavu v Rusku, aby mohol byt ďalej prezidentom. A bol by to mohol urobiť bez problémov a aj iné veci. Neurobil. Ľud to zobral ako ukážku jeho charakteru. Áno, on chce dobre pre Rusko. Preto volili ním doporučeného Medvedeva za prezidenta a vedia, že ten bude s Putinom ďalej spolupracovať.

     Tak to má aj byť. Dobrí by nemali jednoducho zmiznúť a stratiť sa, kým sa raz neobjavia v dejepise. Putin vie, že od Západu nič dobre nepríde, vie, že Západ keď niečo ponúkne, je to dobre len pre nich a Putin nie je slepý, aby nevidel, že NATO vedené s USA stále sťahuje kruh okolo Ruska. A národ  pochopil, že jedine Putin je budúcnosť Ruska. Rusi vždy potrebujú silného vodcu a za toho dajú život. Jedno, či to bol niektorý z cárov, alebo neskoršie osobnosti. Oni nepotrebujú vodcu so svätožiarou nad hlavou. Rusi vedia, že ani oni nemajú takú svätožiaru a preto ju neočakávajú od svojho vodcu. Od neho sa čaká iné. Im bol dobrý aj Stalin, čo nerobil všetko kóšer, ale v podstate dostal Rusko ďalej a urobil z neho veľmoc. Rusi ako národ, by rozhodli aj dnes, že mafiánov, všelijakých podvodníkov a zločincov by mali bez súdu postaviť k múru a zastreliť. Nie, ten národ je ešte zdravý a vie, že sú veci, kde súdne procesy trvajúce roky je zbytočne vyhadzovanie peňazí a prináša len viacej zla. Ruský národ vie, že je medzi nimi dosť hlúpych a dosť špekulantov. Národ ako väčšina je za Putina, je jedno či by  Medvedev svojimi stúpencami získal 51%.Ked odpočítame iných kandidátov, tak aj to by stačilo. Že tá rozumná väčšina mala tú guráž, aby nejako ,jedno ako, „presvedčila“ ešte aj ďalších, aby volili Medvedeva, to je v poriadku. Zdravé sily národa sa musia vedieť presadiť.

     Nech mi niekto z USA povie, že tie všelijaké prípady, kedy boli k voľbe Medvedeva   niektorí „dotlačení“ sú horšie, ako to kupovanie hlasov, čo beží v USA. Poviem mu, že je idiot a nech sa stará o voľby v USA, tam môže zistiť, čo je to podvodné financovanie kandidátov a všetko ostatné. Nech mi niekto povie, že Bush bol posledne čestne zvoleným, keď vyhral o pár stovák hlasov a práve na Floride, kde je guvernérom jeho brat. Čo vadí Nemcom, že väčšina po svojom pomohla pochopiť iným, čo je dobré pre Rusko. Ruský národ má guráž a prežije aj toto. Keby v čase Hitlera mal nemecký národ tú potrebnú civilnú guráž, boli by sa postavili proti Hitlerovi a jeho stúpencom. Veď sa vedelo, že väčšina Nemcov nebola v nacistickej strane. Im chýbala tá potrebná odvaha, tá prezieravosť a jednotnosť väčšiny, čo je ešte v Rusku. Opozícia a podobné nezmysly, to je už len fraška. V parlamente, ako je vidieť aj na Slovensku, sa veľa dobrého nevyrieši. Niekedy by stačilo dať niekomu pred parlamentom po hube, aby sa spamätal. Rusi to riešia komplexne a dopredu. Oni si zvolia vodcu, čo chce dobré pre ich národ. A Rusko je pre Rusa všetko. Nie ako Slovensko pre slovenských politikov, čo nie sú v stave ani demokraticky, teda podľa západu civilizovane, v parlamente najprv riešiť zásadnú vec a potom iné.

     Najprv sa zbaviť rozbíjača štátu SMK a potom riešiť naše záležitosti. Nie, ani na Slovensku nefunguje tento „demokratický“ spôsob, čo trvá dlho, čo robí len ďalšie problémy. Niekedy sa musia riešiť  veci ako v Rusku a niekedy ako v USA, keď to nejde ináč. To si uvedomuje niekedy aj americký národ, ako v dobe keď sa spojili proti vojne vo Vietname a donútili vládu stiahnuť ich armádu .Iný príklad je odstránenie nepohodlného politika. Stačí si pozrieť históriu, nebolo to u nich len raz.

     Rusi nepotrebujú predvolebnú kampaň ako cirkus podľa vzoru z USA. Oni majú dosť zábavy so svojím denným prežitím. Čím viac sa budú dostavať na spôsob života, ako predpisuje a odsúhlasuje Západ, (ako keby mal na to nejaké, aspoň len morálne pravo),tak budú musieť denne viac a viac bojovať o prežitie a ich národ bude strácať to, čo ich robí takých, akí sú. Takých, že keď treba „upozorniť“ ťažšie chápajúcich na potrebne a na to, čo chce väčšina, urobia to aj keď rukolapne, nezáleží, veď jedinec je v národe nič. Sprostý ešte menej. Nepotrebujú ani vysvetlenie z USA, ani rady z EU. Oni to cítia, že musia byť jednotní a len tak prežijú. To im dáva ich tradícia, ich poučenia z historických omylov a nie nakoniec aj to, čo ako národ pretrpeli. A to najhoršie pretrpeli pre Západ. Jedno v ktorom čase. Aj nedávno boli skoro okradnutí o svoju ropu a plyn. Zlodeji z USA sa maskovali ruskými Židmi a neboli ani natoľko čestní, aby hrali s otvorenými kartami a čestne. To Rusi nezabúdajú. Preto aj nejaké pobúrenia o nekorektných voľbách zo Západu, berú ako štekanie psov  za odchádzajúcou karavánou. Rusi zostanú Rusmi a nebudú sa klaňať Západu. Nepotrebujú  to, oni si vystačia sami. A pokračovaním Putinovej politiky s novým prezidentom, čo bude spolupracovať s Putinom, je tá najlepšia cesta. Tak to má byť, národ a politici, by sa mali voľbami zjednotiť. Chudáci sú v tých štátoch, kde po voľbách začne vnútorný boj a problémy štátu zostanú bokom. Ale ako vždy platilo aj dnes platí: „Kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva“ 

     A  toto platí aj o Slovensku. Blbosť, celé rozdelenie do strán, skupín, spolkov. Treba vidieť v prvom rade Slovensko a záujmy Slovákov. Nech sú nám Rusi vzorom. Vždy lepšie ako rady a tlaky z Maďarska, ktoré počuť medzi ich smiechom nad našimi kohútími bojmi medzi sebou.    

 HN438 .

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.