Choď na obsah Choď na menu
 


     Samozrejme, že sa nebudeme zaujímať o predpovede Nostradama, ten akosi pri svojej vizionárskej činnosti zabudol predpovedať niečo aj pre svetovú veľmoc - Slovensko. No, ale poznáme, aj majster kat, si uhne. Či utne? No niečo si urobí a  tak nejako to je aj s budúcnosťou. Nejako bude.

   Ale nezanechali nám, naši predkovia tiež nejaké zašifrované predpovede, čo sa tykajú Slovenska? Veď zoberme si Nostradama, lekár, ale my sme mali už profesionálnych básnikov. Tí by to určite lepšie vedeli zaonačiť do svojich básní. No, trochu mám problém, že nemám tu ich básničky, aby som ich rozobral, rozšifroval, tak začnem aspoň tým, čo mi ešte zostalo v hlave.
     A hneď v prvej básničke „Turčin Poničan“ som odhalil tajomstvo predpovede tak dômyselne zamaskované, že sa to oplatí hneď napísať. Človek nestačí žasnúť, aký geniálny bol v tomto prípade básnik a aké dôležité predpovede nám zanechal. Najprv sloha básničky a potom rozšifrovanie. Aby ste si to neplietli.
               Jajže, Bože, strach veliký:
               padli Turci na Poniky;
               padli, padli o polnoci,
               jajže, Bože, niet pomoci.
     Básnik volil historickú udalosť, aby na podobnosti mohol nechať pre nás svoju víziu budúcnosti.
     Tu si musíme jasne uvedomiť, že básnik nemyslel  doslovne na Turkov, ale musel to tak napísať, aby sa zavďačil Maďarom ( aby mohol svoju báseň zverejniť ), lebo predsa to boli tureckí velitelia, čo voľakedy doviedli predtým neorganizované hordy Staro uhrov do Európy. Básnik tým  jasne myslel moslimov. Tak z toho jasne vyplýva, že na Poniky padnú moslimovia. Teda napadnú Poniky a nie na poníkoch, ako by si to niektorí odborníci mohli zle vysvetliť. Jasné, že sa bude jednať o teroristicky útok, aj keď je to už zmenenou formou. Nie cez deň, aby to mohli brať všetky TV stanice, ale poriadne po tme o pol noci, aby bola ďaleko väčšia panika ako v NY a tiež väčšia pravdepodobnosť úspechu. Ale to nie je všetko. Poniky, Poniky, prečo Poniky? Čo tým chcel básnik povedať? Rozšifrovanie je zložité, ale jasné. Poniky včera nič, dnes nič, zajtra svetové mesto. Pravdepodobne tam budú postavené také mrakodrapy, ako dvojičky v NY. Nie z prestíže, ale aby bolo vidieť z údolia. A tieto dvojičky budú moslimom akosi vadiť. Možno to urobia preto, že už s nimi majú skúsenosti. Jasné je, že Boh v tomto prípade nepomôže, asi bude inde viac potrebný, dobre vedieť.       Pokračujeme.
                   Ľudia boží utekajte,
                   zajať Turkom sa nedajte.
                   A čo mladé -  zutekalo
                   a čo staré -  nevládalo.
     Tu už je jasné uvedené, že to budú dvojičky, ako v NY. „Mladé a staré.“ Jasné 1+ 1 = 2 teda dve budovy, dvojičky. 
     Znovu a znovu básnik upozorňuje, že je aj  to náboženský konflikt, kde boží ľudia, teda kresťania majú utekať. Moslimovia si budú chcieť zobrať otrokov na ich ropné polia a budú sa snažiť zajať aj nejakých mladých. Pravdepodobne už nebudú tak dobre platiť, ako v súčasnosti. Alebo, iné vysvetlenie, že u Arabov bude tak prekvitať turizmus, že si budú musieť takto naháňať personál. Jedno je isté, najprv bude ten teroristicky útok, lebo to bolo v prvej slohe. Rafinovane, ako to básnik zašifroval. A až potom príde problém s pracovnými silami pre moslimov. Mladé zutekalo, asi už predtým niekde  do sveta za zárobkom, ale moslimovia sa prepočítali, zostali už len starí. Moslimovia asi budú rozmýšľať, či zobrať aj starých a platiť im nemocenské poistenie, ale to tak jasné  z básničky zatiaľ nie je. Možno ďalej.
                  Skočil Turčin bystrým krokom
                  do jelšiny nad potokom.
                  Našiel on tam starú ženu,
                  Medzi krovím učupenú.
     Toto je veľmi dôležitá časť. Prosím, sústreďte sa. Tu nám jasne básnik ukazuje, že to nebude len taký jednoduchý teroristicky útok ako v NY, ale na Ponikách to už bude spojené aj s inváziou moslimov. Tak, ako to urobili USA v Iraku. Nie ako v Juhoslávii. V Juhoslávii tiež USA len teroristicky bombardovalo. Preto táto dôležitosť. Bude tam asi nejaký starý moslim, asi Arab, čo dokrivká do jelšiny nad potokom. Vysvetlenie: samozrejme nemohol byť mladý a skočiť bystrým skokom, keď sa jedná o zašifrovaný význam. Keby to nemal byť zašifrovaný význam, tak jednoducho básnik napíše.
                   O palici Arab starý,
                   k potoku sa dôjsť snaží
     Ale, keďže to takto básnik nenapísal, je jasné, že to bol starý Arab. Ale to najdôležitejšie. Jelšina nad potokom. Tu nám dáva básnik priam jedinečnú informáciu. Tu nám doslova napísal, že tam by sa ten starý Arab Bin Ladin, dal chytiť a hneď za to zhrabnúť 50 miliónov dolárov. Taká šanca. A my to už teraz vieme. Síce dolár padá, ale ešte vždy lepší ako koruna. No a v tomto spočíva, ďalšia zašifrovaná predpoveď, čo z toho vyplýva. Teda zhrňme to. Treba chytiť Araba v jelšine, vydať ho za doláre, ale doláre rýchlo vymeniť za niečo iné. Za čo, to nám zatiaľ majster neprezradil. Možno nám radí, za tie doláre si urobiť v kríkoch nejakú skrýšu, kde by sa aj so „starou“ dalo prežiť. Na každý pád, tým myslel, že rodina by mala držať ďalej pohromade. No možno sa dozvieme viac ďalej.                 
                   Také jej on robil muky,
                   do železa dal jej ruky,
                   povraz hodil jej na šiju
                   a o koňa pripol si ju.
     Takže tu nám je jasné, že Arabom pôjde o železo. Z toho vyplýva, že akcie Východoslovenských železiarní budú na výške, teda sa bude na Slovensku produkovať veľa dobrého železa, na ktoré budú mať Arabi, záujem. Na druhej strane, nám básnik jasne ukazuje, že na Slovensku to s výrobou áut dopadne zle, že sa už nebudú vyrábať. Je to jasne tým, že sa zo železa nebude vyrábať plech na autá, lebo jasne hovorí, že jej dal železo do rúk a nie plech. On síce písal: „do železa dal jej ruky, ale keď to odšifrujem, vyjde, že jej dal do ruky železo. Tak. Čo je dôležite si všimnúť, že moslimom pôjde aj o pomstu za obeseného Sadama, čo tu už básnik jasne naznačil s tým povrazom na šiji. Takže  táto schopnosť vidieť budúcnosť básnika je skutočne neuveriteľná a je vidieť, že niektoré jeho predpovede sa už aj splnili. No, ale to najhoršie z tejto slohy na koniec. Básnik nám tu jasne vystrkuje do popredia koňa. Uvedomujete si Arab s koňom. Určite nám básnik nechcel povedať, že sa máme na Slovensku venovať chovu arabských koní, to nie. On nás vystríha. Nebude ropa. Ani Arabi nebudú mať pre seba a budú musieť miesto áut vytiahnuť zase kone. No a keď nebudú mať Arabi, kto môže mať? Nikto. Uhádli ste. Bude kríza, nebude ropa. No a to sme len na začiatku básničky.
                   Vláči Turčin starkú vláči,
                   po hrobli a po bodliači.
                   Starkej krv sa z nôžok leje
                   A Turčin sa iba smeje.
     Zase veľmi smutné predpovede do budúcna. Nebudú peniaze na diaľnice, ani na údržbu ciest na Slovensku. Cesty budú zničené a zase si to odskáču chudobní. Ani so zdravotníctvom to nebude najlepšie, lebo sa nebudú lekári starať o pacientov. Chudáci pacienti budú môcť aj vykrvácať.
     No a čo nám básnik odkazuje, že sa nám Arabi budú smiať. Oni budú mať vždy svoj jemný piesoček, po ktorom sa dobre chodí, hlavne na ťavách. Ich, problémy so zdravotníctvom, trápiť nebudú. Zase z toho všetkého vyjdú dobre ako vždy v histórii. Raz predávali  voňavé látky, potom otrokov, potom ropu, potom terorizmus, jednoducho, môžu sa nám vysmievať, ako sa budeme snažiť robiť. Ale nie je koniec.
                  Hučia, hučia Turkov čaty,
                  poháňajú ľud zajatý,
                  tri razy mesiac omladol
                  a oni vždy tiahnu nadol.
     Tu už básnik odbočuje od Slovenska, ale to len naoko. Po rozšifrovaní je nám jasné, že plavba po Stredozemnom mori, bude nemožná. Aj letecké spojenia na blízky Východ nebude fungovať. Takže toto je jasná výzva Slovákom, pokiaľ chcete ísť ako turisti k Arabom, využite poslednú možnosť. To všetko, pre tú ropu, terorizmus a USA. Prečo USA? Na to priamo odpoveď v básničke nie je, ale určite preto, lebo USA je vždy tam kde sa robí zle a opačne, kde sa robí zle, tam je USA. Je tu ale niečo vyslovene pozitívneho pre Slovensko, na čo majster jasne upozorňuje a čomu sa môžeme tešiť. Mesiac zostane tak, ako je. Aj fungovať  bude ako doteraz. Uz počujem ten kameň, čo vám spadol so srdca. Nie, mesiac bude fungovať, hoci  ako sa zdá, niekto ho bude chcieť ťahať nadol.
     Myslím, že ďalej do ďalekej budúcnosti zatiaľ nebudeme musieť pozerať, tak je škoda sa aj zaoberať ďalším rozšifrovaním. To nech si urobia ďalšie generácie.
Čo ma ale napadlo z iných prameňov, kde nám iný básnik zase jasne ukazuje, ktorým smerom sa máme uberať. Veď doba je ťažká, NATO máme nad sebou, EU v žalúdku, Euro na krku, tak je každá predpoveď dôležitá. Spomínate si?         
            A ty, mor ho! - hoj mor ho! detvo môjho rodu,
            kto kradmou rukou siahne na tvoju slobodu,
            a čo i tam dušu dáš v tom boji divokom:
            Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom.
     Asi tak nejako, neručím za bezchybnosť, ale dôležité je to, čo je tam zašifrované pre nás do budúcna. A tu sa hovorí o boji, o taktike v boji. Takže bude treba bojovať, musíme sa pripraviť. Ale ten odkaz. Pozorný čitateľ si všimol, že tu nikde básnik nespomína  Mig 29, ani F 16, ani T72, ani žiadne rakety. Nič podobné. Ani ochranný raketový dáždnik, nič. On vedel, akým smerom sa máme pripraviť. Básnik nám to dal priamo do nadpisu, aby sme to ľahko rozlúštili.  M O R ho. Áno, básnik nám naznačil, ze  miesto nakupovania drahých zbraní, máme sa venovať  chemickým a biologickým bojovým latkám. Áno, niečo účinné, ako mor. Ten fungoval voľakedy, treba ho vylepšiť, vyriešiť protilátky - samozrejme len pre Slovákov a máme to. Tí naši básnici boli lepší, ako Nostradamus, vďaka im. Netreba len študovať Leninove  spisy, Maovú červenú knižku a Kamasutru. Nie, pre nás sú odkazy v dielach našich klasikov. Len ich treba rozlúštiť.
J