Choď na obsah Choď na menu
 


      Nebude celosvetové oteplenie, ale malá doba ľadová. Takže nebude nič z pestovania paradajok na Sibíri. Nič podobné. Maximálne oteplenie bolo vlani a už to pôjde len dole z kopca, teda myslím tým ortuť v teplomeri. S touto myšlienkou, alebo tvrdením som sa stretol už skôr, ale pritom chaose s otepľovaním, mi nejako ušla.

      Takže začneme znovu. Žiadne sťahovanie národov z juhu na sever, ale so severu na juh. Chudáci Nemci, už toľko dali do výskumu rastlín, čo majú odolať tomu teplu, čo malo prísť do Nemecka. Ale tí majú peňazí dosť, aj keď im bočne unikajú miliardy do Lichtensteinska, Luxemburgu, Sweizu a začnú s novým výskumom. Možno teraz pre zmenu so zemiakmi, čo by v tom mraze vyrástli ako zmrazene zemiakové hranolky, ktoré by sa rovno dali dať smažiť v oleji. Už si viem prestaviť tie titulky v novinách. Neviem, určite sa bude rozprávať z toho titulu aj o Nobelovej cene. Veď len tá predstava. Zasadíte zemiaky a vyberať na jeseň, jar, v lete, alebo v zime, (veď je to vlastne jedno, keď bude stále zima podobne, ako aj teraz v trópoch je stále teplo a úroda sa tam zberá stále)  sa budú  vyberať krásne mrazene hranolky. Predstavte si tú úsporu na zber, čistenie, lúpanie, krájanie a ušetrenie na tých chemikáliách, čím sa dnešné mrazene hranolky „vylepšujú“. Nič z toho. Aspoň sa bedač dosýta naje hranolkov, treba podotknúť, že zdravších a nie ako dnes, keď stoja prehnane veľa a škodia.

      A ďalej predstavte si, ako sa ušetrí na mrazení mäsa. Takto sa míňa veľa námahy a energie, kým dostanete nejaké podivné zmrazení mäso do kuchyne. A to ešte stále tŕpnete, či to mäso nie je z USA, kde sa musia tisíce ton masa zničiť pre nehygienické spracovanie a pre podozrenie s infikovania známou chorobou šialených kráv. Nie, toto vám nebude potom hroziť. Sviňa, či krava sa vyženie pred dom a zostane tam hygienicky zmrazená  až kým po častiach nezmizne vo vašej kuchyni. Bez nákladov na chladenie, mrazenie  a pod.. No a keby ste aj na ňu zabudli, vaši potomkovia zase raz pri otepľovaní na ňu narazia, keď s začne vynárať zo snehu a budú na vás s vďačnosťou spomínať. Ale k praktickejším veciam. Predstavte si, koľko času budete mať navyše, keď nebudete musieť kosiť trávnik okolo domu. Žiadne problémy so strihaním stromov. Bude času a času. Tak ako ho majú už dnes Eskimáci. Slušne povedané Enuiti, veď nám nič zlého neurobili, aby sme im nadávali. Tí prišli až tak ďaleko s časom - neviem, či to bolo ich šporovlivosťou, ale dokonca aj deň u nich trvá skoro pol roka. Pokiaľ máte pracovníkov, tak si predstavte ako na nich zarobíte. Dostanú ten istý denný plat ako dnes, ale len raz za pol roka. Myslím, že to bude zase zlatá doba. Jasné, pre niektorých, ako vždy. No a keď sme pri dni, nezabudnime ani na noc. Človek sa usalaší v posteli  a máte polroka na …..no na sny.

      Čo sa bude dať ešte očakávať? No, môže sa stať, že niekomu sa zmrazia kontá, že niekomu zamrzne úsmev na tvári, niektorí si zase budú prihrievať ešte viac polievočku, čo je v takej zime pochopiteľné. Nebudú sa predávať plavky, ale bude záujem o medvedie kožušiny. Myslím, že na Slovensku s touto dobou ľadovou už dávno počítajú a preto tam už je vyše 600 medveďov. Čo dnes Arabi s ropou

Vianočná nálada každý deň v roku, rok za rokom. Vianočné pesničky od rána do večera, deň za dňom, rok za rokom. Krásna perspektíva no nie?

       Tak preto, pokiaľ vám bude toho roku moc teplo, zapotíte sa v práci, v škole, pri skúškach a podobne, nevešajte hlavu. Vydržte, vydržte dokonca aj to teplo niekde, do zajtra, Slováci s medvedími kožušinami. A nielen to. Čo bolo raritou, ako lyžovačka v Kremnici na námestí, bude štandard v Bratislave.. Predstavte si tých chudákov Arabov, čo prídu z toho tepla si zalyžovať do Blavy. To ich šťastie, tie ich veselé zabijácke tváre, keď pochopia, že stačí dopravovať ropu na Slovensko a tam nalievať do kociek, aby tam stuhla. Už viac žiadny barel, ropa sa bude predávať na kocky a ušetrí sa na plechu. Krásne zmrazená ropa sa bude transportovať len tak voľne na autách. Verím, že Slovensko bude mať zase svoje krásne obdobie.  Na dovolenke v Taliansku pri mori. Zatnite zuby, aj pokiaľ budete tráviť dovolenku v Karibiku a tepla bude viac ako dosť. Nenadávajte, alebo len málo a potichu, pokiaľ vám bude toho roku tráva akosi viac rásť pri dome a budete musieť veľa kosiť. Len vydržať. Veď doba ľadová je už pred dverami. Potom sa vystrčí fľaša piva pred dvere a .............................

HN 18/2/08

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.