Choď na obsah Choď na menu
 


ÚSTAV PAMÄTI NÁRODA

 

     Zase som pri tejto téme. Len pozor, neopakujem sa len ja, to by bolo najmenej, opakujú sa aj naši politici a táto téma sa v tejto dnešnej chaotickej situácii u nich zase opakuje, ako by to mala byť záchrana štátu. Máme takýto nejaký ústav, ale mám dojem že len tá prvá časť názvu je korektná, teda slovo ústav, to iné by sa malo zmeniť a v takomto reálne potrebnom ústave by mali byť zaregistrovaní, pokiaľ nie aj zadržaní tí, čo tak presadzujú ten Ústav pamäti národa. Prečo? Čo si má kto pamätať, aby bol na to potrebný ústav, kde majú byť podchytené zločiny komunistov. V prvom rade o aké zločiny sa jedná, keď sme mali už dvoch prezidentov komunistov, všelijakí politológovia sú tiež bývalí komunisti a v neposlednej rade máme dodnes na funkciách toľko bývalých komunistov a nikomu to nevadí. Tak isto máme najbohatších ľudí u nás bývalých komunistov, alebo ich rodiny. Tak o čo sa tu kto snaží.? Nejakí cirkevno-politickí poslanci chcú pred cirkvou profitovať? Cirkev u nás ovláda toľko a má aj také majetky, že je to až protiústavné a tá skutočne potrebuje najmenej poukazovať na zločiny komunistov, čo podľa nich bolo hlavne v tom, že bola prenasledovaná cirkev. Bola, no a čo? Bola u nás prenasledovaná a sledovaná cirkev, môžem to potvrdiť, lebo aj môj otec bol vypočúvaný u ŠTB za to, že videli jeho auto pri jednej fare a to v noci. Lenže on tam bol s bývalým farárom, mimochodom v tom čase revízor v štátnom podniku, hrať karty, lebo na fare varila  výborná kuchárka a farár hral excelentne karty. Ale iné chcem povedať, poznám osobne bývalého politického väzňa, čo sedel aj v Ilave zato, že odmietal vziať do ruky zbraň a biblia je dodnes jediná kniha, ktorej sa dá veriť.  Lenže, viete čo by sa stalo s nejakým Židom dnes v Izraeli, keby nechcel bojovať? Viem sú tam aj takí ortodoxní, tí s bradami a vrkočmi, ale tí sú tam považovaní len za Židov tretej triedy a ja som myslel na normálneho Žida prvej triedy.
     Viete, že v tej dobe, keď u nás „prenasledovali“ farárov,  v USA boli za špionáž  popravené civilné osoby a medzi nimi aj žena? Tak kde je rozdiel, preboha? V tej dobe, keď pár provokatérov, alebo blbcov  nieslo následky za svoje „presvedčenie“, USA zabíjalo milióny Vietnamcov na ich území. Tak o čom to je? Boli prenasledovaní, ale nikto nebol vyhodený z bytu na ulicu. Bol možno vyhodený z práce, ale dostal inú prácu, aj keď podradnú. Mali sme 4O rokov komunistov, ale čo je to proti storočiam, čo cirkev prenasledovala  a pálila po svete pokrokových ľudí, či pálila čarodejnice. Čo je to  všetko proti tomu, čo napáchala cirkev v ríši Inkov a v celej Amerike? Čo je to za argument, že boli zastrelení nejakí ľudia pri pokuse prejsť  ilegálne cez hranice? Boli zastrelení, lebo boli sprostí, dalo sa utiecť aj ináč, ale málokto vie, že na hraniciach zahynulo viac pohraničiarov, čo ich zastrelili tieto „prenasledované“ živly, ako bolo zastrelených utečencov. Ako k tomu prišli rodičia tých padlých vojakov? Nie, režim za to zodpovedný nebol, ako by niekto povedal. Tie hranice tam boli potrebné. Veď sami vidíte, čo za svinstvo nám sem prišlo, keď železná opona a teda aj hranice zmizli. Toto by sme tu už mali dávno a kde by boli tie nemocnice, kultúrne domy, školy, sídliská? Od revolúcie sa tu nič také nepostavilo. V ríši Inkov bez kolesa a ťažných zvierat postavili za necelých 100 rokov 25 000 km ciest. U nás za 23 rokov od revolúcie nestačíme ani opravovať cesty čo tu boli a tých pár kilometrov diaľnic? Veď za ne poriadne platíme. Argument, že prišla sloboda? Akú slobodu máme, čo tu predtým nebola? Ísť do zahraničia? Dnes tam ide 95 % Slovákov za prácou, nútenou prácou a tých 5 % čo idú na dovolenku, na akú by nemohli ísť nestojí za reč. Takých bolo aj za komunistov, ja ako nekomunista, som bol na dovolenke za komunistov aj na Kube, aj v Západnom Nemecku, Rakúsku. Jediným rozdielom, za komunistov sme si na takú dovolenku museli zarobiť, dnes sa ide za nakradnuté.
     Ale späť k nášmu ústavu z nadpisu. Budú tam evidovať aj terajších bezdomovcov, mladých samovrahov čo nezniesli túto spoločnosť a neistotu? Budú tam evidovať aj našich skorumpovaných politikov a bezcharakterných sudcov a korupčných policajtov? Alebo našich mafiánov? To tu za komunistov nebolo a náš národ by si týchto dnešných „borcov“ mal najmenej tak dobre zapamätať, ako bezvýznamných komunistov. Neviem, nikde som sa nestretol s činnosťou tohto ústavu a pritom existuje. Pritom majú dozornú radu, kontrolnú radu pritom určite aj niekoho čo tam niečo robí, aby vedeli dokázať kam miznú tie peniaze na tento ústav. Ale nejde len o to, budú tam registrovaní Cigáni, čo zabíjajú a prepadávajú slušných ľudí, prevažne bezbranných starých ľudí? Bude ústav evidovať tie cigánske kolónie, čo vznikli za tohto režimu? Budú tam registrované tie státisíce našich mladých ľudí, čo sú na nútenej práci v zahraničí, lebo doma už robota nie je? Toto všetko za komunistov nebolo, tak by to malo byť evidované, aby národ nezabudol, čo nám priniesla demokracia ako politika a kapitalizmus, akoby ekonomická záchrana. A aby tam nezabudli napísať že za komunistov sme boli sebestačnými v potravinách a vlastne vo všetkom. Že sme mali vtedy armádu, ktorá by nás ubránila a že teraz platíme pár našich dobrodruhov, čo bojujú za amerických Židov a keď sa vrátia, pôjdu pracovať pre mafiu. Bude tam aj toto zaregistrované, veď je to dôležité aby to zostalo v pamäti národa. A nehovorím o tom, ako je tu vydieraný človek cudzími firmami, že ich platy sú  dnes číslom nepomerne nižšie, ako boli za komunistov a ceny sú západné. Bude tam evidované ako sa zadlžujú u nás občania, že vyzerá že niečo majú, ale čoho majú najviac sú dlžoby a strach, že stratia prácu a môžu sa ísť obesiť, Bude tam toto všetko evidované, pre pamäť národa?  
     Média nás presvedčujú že dobré je to čo máme teraz, ale  našťastie sme to tu predtým nemali a toľko si pamätáme aj bez úradu, náš národ nie je zo včera. Budú tam evidované historické skutočnosti z obdobia vzniku Česko-slovenska? Prečo ústav nepripomína (keď to už nerobí Matica Slovenská, čo sa stará len o míňanie peňazí a ich hľadaní), že na Slovensku sa muselo po skončení Prvej svetovej vojny bojovať ešte 8 mesiacov proti Maďarom. A o ich zverstvách? O tom, že Maďari začali falšovať naše peniaze, aby zapríčinili ekonomické problémy mladému štátu. Prečo sa nespomína ako sa muselo Slovensko vzdať juhu Slovenska za Hitlera v prospech Maďarska a Maďarom to bolo aj tak málo a začali bojovať o naše územie a napadli nás aj na Karpatskej Rusi.  Že tam maďarské vojská v noci zo 16. na 17. marca 1919 postrieľali na našom území  našich občanov (v Chuste), niekoľko stovák zatknutých a ich telá boli nahádzané do Tisy. Toto by národ nemal zabudnúť. Rovnako ako bombardovanie našich miest Maďarmi. Prečo nie je pripomínané, že Maďarsko ako porazený štát nám dodnes nezaplatil vojnové reparácie, hoci bol k tomu odsúdený. Prečo sa nepripomína, že Židov zo Serede – čo bolo Maďarmi zabrané územie - poslali Maďari do koncentráku, aby sme sa nemuseli blamovať ako posledne, že sa tam išli pokloniť naši slovenskí politici. Nie to sme neboli my, ale Maďari a jedno to nie je. Nemalo by sa zabudnúť ani to, že maďarské vojsko bojovalo na našom území proti partizánom v SNP.
     Nie, keď už ústav pamäti národa, tak sú veľmi dôležité skutočnosti, ktoré by náš národ nemal zabudnúť. A oveľa dôležitejšie ako to, čo narobili komunisti. Vtedajší režim bol označovaný za policajný, ale dnes vieme, čo je to policajný štát a čo je najhoršie máme  aj kriminalitu, o akej sa za komunistov nemohlo ani snívať. Skôr som presvedčený, keby niekto vedel toto čo máme  predpovedať už za komunistov a chcel by takúto situáciu ako výstrahu pred kapitalizmom, tak by sa to cenzúre zdalo nereálne, prehnané a by to nezverejnila. Dnes napíšte, že Izrael ohrozuje svetový mier a mali by ho svet spoločnými silami zastaviť, keď nie ináč, aby sa zobrali Židia v rôznych štátov za ich rukojemníkov, pre prípad, že Izrael  napadne Sýriu, alebo  Irán a budú väčšie  problémy s prežitím, ako mali politickí väzni v Jáchymove. 
     Nie, nepotrebujeme Ústav pamäti národa, lebo nebude nič robiť, ako aj nerobí a len sa rozkrádajú financie. Nepotrebujeme ani žiadne múzeum holokaustu a jeho neustále pripomínanie, akoby nebola vojna, čo stála milióny ľudských životov a nielen Židov. Pritom Hitlera pri nástupe podporovali z USA Židia a židovské firmy. Nepotrebujeme ani žiadne Múzeum obetí a zločinov komunistov. Stačí aby sa historické skutočnosti riadne viedli, spracovali ale na to máme inštitúcie, čo sa zaoberajú históriou.. A hlavne, aby sa historické dokumenty uverejňovali a aby sa mládež v školách o tom objektívne učila. Aby sa v maďarských učebniciach dejepisu na Slovensku, (tlačené za slovenské peniaze) neučila protislovenská maďarská pokrútená história, ktorá nielen že tvrdí, že akýsi  Maďari (neboli vtedy) doniesli do Európy kultúru, ale uráža Slovákov. Lenže toto je tiež vec, čo by sa za komunistov nemohla stať. Vtedy bol plat podľa zodpovednosti a za všetko bol niekto zodpovedným. Dnes nie je nikto za nič zodpovedný, robia sa komisie, rady, aby sa zodpovednosť stratila v kolektíve. No tak to aj s nami vyzerá. Je to vidieť aj na hore uvedenom Ústave, že napriek pracovníkom, dozornej rade, kontrolnej rade sa Ústav objaví navonok len vtedy, keď sa tam bijú o korytá, ale o ich práci nie sú žiadne stopy. Napriek tomuto Ústavu, Matice Slovenskej, SNS si  náš národ nič nepamätá, lebo ich činnosť je nulová. Z tohto  dôsledku sa držíme Maďarov, ktorí smerom ku nám (vlastne k nikomu v Európe) neboli korektnými, nič nedodržali a stále hrozí od nich nebezpečenstvo. Horšie je, že sme zabudli aj na to, že na obranu je treba armádu a tú nemáme. Všetko sme zabudli v médiách, čo nás oblbujú a sú protinárodne orientované. Zabudlo sa to na niečí  pokyn, tak o čom sa tu bavíme? My by sme mali vedieť, čo si potrebujeme pamätať a nie sa nechať ovplyvňovať prozápadnou propagandou, či médiami, či ústavmi, či už neziskovými organizáciami, či politológmi a podobne.
 P.S. Pozrime, o čo sú Rusi korektnejší, neštvú u nás proti Západu, oni na nás kašlú a dobre robia. .  Ten, čo sa nechá presvedčiť, že mu je dobre aj keď nie je, keď uverí, že je slobodný a je pritom niekoho otrokom, je sprostý. A sprostý sa nepoučí.,

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.