Choď na obsah Choď na menu
 


O STAVE SLOVENSKA

     Americký prezident občas predstúpi na verejnosť s informáciou o stave USA. Určite klame, keď ho tam nezlynčujú, lebo za ten stav, kde USA sú a hlavne to čo sa tam robí, hlavne pre blaho Židov ,by si to zaslúžil. Ale nechajme USA Američanom, oni sa raz prebudia a čím neskôr o to s horšími následkami. Ale aj my tu máme situáciu z ktorej by sme sa mali čím skôr prebudiť, hoci niekedy je lepšie niečo aj prespať, ale to nebude tento prípad. Určite, že je aj u nás rozdiel na posudzovanie pomerov u nás, podla toho, z ktorého miesta na pozeráte a uhol, pod akým sa človek pozerá. Ako to ja vidím a ako vidím nie som sám, by som to zhrnul takto. Skúsim  začať pozitívnym. Čo osobne mňa  nadchlo a čo skutočne spájam ako pozitívum poslednej revolúcie sú nepomerne hygienickejšie pomery na záchodoch vo všeobecnosti. Akurát tam, kde sa vyberá za použitie, je vidieť, že hajzelbaba ešte nepochopila pozitívne revolučné dopady na Slovensko a pomery sú  tam nezlepšené. Ale mám aj pre toto pochopenie, lebo taká hajzelbaba je človek, čo neprehadzoval kabát, nezakrýva si oči pred nahou skutočnosťou a berie to ešte stále tak, že sme v určitých záležitostiach ešte stále seberovnými. Pochvala padla a poďme k realite.
     Na Slovensku nefunguje justícia, čo považujem za podstatné a najhoršie. Len na porovnanie slovenskí sudcovia zarábajú viac ako v Holandsku a k tomu nie je najmenší dôvod. Tam kde nefunguje justícia, tam prekvitá kriminalita. Kriminality máme toľko na všetkých úrovniach, že sa to už nepodarí zvládnuť bez použitia násilia zo strany polície, prípadne verejnosti. O čo neskôr  to pochopia „naši“ politici hore, o to horšie. Lepším platením polície, ani zvyšovaním ich stavu sa to nevyrieši. Policajti sa boja nie neprispôsobivých, ale svojich nadriadených, čo ich podrážajú, keď zasahujú proti Cigánom, hoci je aj na internete vidieť, čo si Cigáni na policajtov pri zásahu dovoľujú. Tí hore sa zase boja všelijakých organizácii platených zahraničím, ktoré sa priživujú na všelijakých právach pre určité skupiny, ale zabúdajú na práva slušnej väčšiny, čo by mal byť princíp demokracie. Počítam, že sa to začne riešiť tak, ako je to už overené zo sveta, čo je prirodzená reakcia na takéto stavy. Budú sa nachádzať sem-tam, tu, alebo tam mŕtvi Cigáni. Niekto zoberie spravodlivosť (neexistuje, tak čo) do svojich rúk. Viete, ako musí deprimujúco pôsobiť na policajta, keď v televízii bežia zábery z jeho nasadenia a kde mu Cigáni vyhrážajú zabitím verejne na kameru a nič sa nedeje? A viete, ako to zdvihne tlak, normálnemu človeku, čo tvrdo pracuje, čo nemá čas kradnúť, okrádať slabých a využívať rôzne privilégia, ako majú Cigáni, napríklad stravu zadarmo pre ich deti, príspevky na bývanie do ich búd, kde neplatia nájom, ani vodu, ani elektriku a ani plyn? Nehovorím o príspevkoch na deti, keď rodičia neplnia svoje povinnosti.. A prečo proti takýmto cigánskym matkám a otcom neštvú organizácie pre práva detí? Dobre, bude zle, keď sa nezavedú okamžite také opatrenia, aby Cigáni dostali strach. Tí čo boli na potrebnej úrovni, pochopili, že sú zákony, tých ostatných zastaví len strach. Strach z bitky, strach zo zabitia, prípadne z nútených prác. Lenže Cigánmi to nekončí.
     Justícia, ako sa zdá, bude tiež fungovať len na základe strachu. Veď keď si dovolí sudca prepustiť po dlhom naháňaní  chyteného vraha a nič sa mu nestane, tak je to ako  povzbudzujúci príklad pre ďalších sudcov si bočne poriadne privyrobiť.  Keď bude taký sudca odsúdený k strate celého majetku, doživotne zákaz výkonu akejkoľvek verejnej činnosti, odobratie titulu a pár rokov nútených prác, bude mať taký ozdravný efekt, že by sme žasli. Prípady, ktoré roky stoja, lebo sa ešte nedohodlo so sudcom, ktorá strana zaplatí viac, sa pohnú zo dňa na deň. A podobne to platí aj na politikov. Veď nikto ich nenútil ísť do politiky, tak alebo budú  akceptovať zákony a robiť v prospech štátu, alebo budú mať čas na rozmýšľanie. Sú len dva druhy ľudí, jedni čo chápu, že sú zákony a ako-tak ich dodržujú, alebo tí, čo to pochopia cez strach z dôsledkov. O politike sa nie je čo baviť. Máme hore priveľa ľudí, čo na seba vedia všetko a preto držia spolu. Nielen to, ale sú bezcharakterní a bez akejkoľvek zodpovednosti.  Pozor, aby som nezabudol, s ľahkým prístupom k veľkým peniazom. Tu pomôže skutočne len veľký strach, aby politik obstál. Daňová politika sa môže meniť ako chce, pokiaľ nebude dôsledná daňová polícia, nemá všetko žiadny význam. Pritom by malo byť jasné, že korektná daňová polícia by pre náš štát mohla zarobiť viac, ako nám dáva nejaká automobilka. Mala by reagovať aj na taký podnet, ako informácia z médií, čo kto ukázal, že má, alebo kde bol. Stačí prísť skontrolovať, z ktorého bankového účtu to bolo zaplatené, alebo pozrieť, koľko tá osoba podľa daňového priznania zarobila. V prípade nezrovnalostí, zhabanie majetku a obrovská pokuta. Vo svete to funguje. Aj v Nemecku, ale hlavne v banánových krajinách, kde majú rovnaké  pomery a problémy ako my, hoci tam sa zarába na drogách, u nás na podplácaní a okrádaní štátu na daniach. Veď aj posledného blba v tejto republike musí napadnúť, že ani jeden z „našich politikov“ nezarobil toľko, aby mohol žiť aj keď len na tretinovej úrovni, ako si žijú. Keď príde jeden o majetok, ten hneď roztrúbi, ako to bolo u druhých a štát je z finančnej krízy zo dňa na deň vonku. Všetko sa dá, len treba chcieť a strach privedie ľudí na čestnú cestu.
     Čo sa týka zdravotníctva a jeho okolia, každý vidí kde sme, len akosi zodpovední hore nie. Samozrejme veľa zdravotných poisťovní stojí veľa. Zoberte si prepychové platy, budovy, vybavenia a to všetko niečo stojí. Okrem toho, dozorná rada, kontrolná rada a potom na úplatky politikom, čo držia nad nimi ochrannú ruku. Vôbec by som sa nedivil, keby prišli tieto súkromné poisťovne s nápadom, že oni budú svoju prácu robiť aj zadarmo. Zažil som podobnú situáciu v banánovej republike, kde vyhodili skorumpovaných pracovníkov a tí chceli, aby ich tam nechali, že nechcú ani plat. Neverím, že tí naši sú múdrejší v argumentácii. Keď na tom nezarábajú,  ba naopak strácajú, mali by byť radi, že im to štát bez náhrady zoberie a ešte ušetria každým rokom. No nie? Samozrejme by si lekári zaslúžilí viac, ale na druhej strane aby niesli zodpovednosť a za svoje škody platili. Okrem toho by mali začať liečiť a nie robiť obchody s predpisovaním liekov. Že všetci žijú z liekov je jasné, veď keby to tak nebolo, nebolo by toľko lekárni. Stačil by zákon, že predajca liekov môže pridať k cene od výrobcu len 5% zisku a hneď dať do lekárne, kde si môžu pridať 2%. Tým by to všetko končilo. Pokus o podvod, odobratie majetku, aj lekárne, titulu a koniec.
      Finančná situácia? Čo tu dodať. Máme tu asi 26 bánk a verte, neverte, ani jedna sem neprišla rozdávať peniaze. Tak čo k tomu povedať? Zakázať reklamu bankám, zrušiť poplatky a hlavne zaviesť  jednu, čisto štátnu banku, bez akejkoľvek účasti iných. Dať tam riaditeľa a kontrolovať ho. Nech si vyberie spolupracovníkov a jasne povedať, za akýkoľvek podvod, či sprostosť nesú následky. Žiadne dozorné rady, aby si prihrávali. Takáto banka, by mohla mať lukratívnejšie ponuky obyvateľstvu, lebo peniaze by ako za komunistov štát používal obratom pre potreby štátu a nie ako cudzie banky sťahovať zisk  pre zahraničie. Na Slovensku by stačilo nanajvýš 5 bánk z toho jedna štátna a štátna sporiteľňa. Opakujem,
čisto štátna, ináč sa financie neustrážia a utečú nám do zahraničia.
     K armáde je škoda sa vyjadrovať, reálne žiadnu nemáme. Že nás stoja naše peniaze  tie vonku operujúce skupiny, to je tragédia. Za takúto ich činnosť by sme mali dostávať my peniaze. Žoldnierov z cudziny si vždy platil štát, ktorý ich najal. A tie reči o NATO a Európe? Citujem: „Nová Európa sa už buduje.....A do tejto novej Európy  zapnutá je už naša armáda svojím aparátom. Do tejto novej Európy je zapnutý náš slovenský národ a už buduje podľa tejto novej Európy“.
     Nič nového s novou Európou. Tieto slová predniesol prezident Tiso v Bratislave  (22.10.1941),keď sa vrátil od Hitlera. To len aby sme si uvedomili, že takto nám už medové motúzy pod nosom ťahali a budovať Európu bez Ruska ako vieme nefunguje, takže úmysel je jasný.
     Poďme sa pozrieť na školstvo, čo je už len veľký biznis. Vôbec nejde o vzdelanie, či vzdelávanie, ide len a len o peniaze. Školstvo upadá a aj bude, lebo je postavené na množstve študentov a nie na kvalite. Fungujúci štát potrebuje aj robotníkov a aj idiotov. Nahovárať týchto na tituly, je perverzné. To sa dalo za komunizmu a aj to len po vojne, ale dopad bol badateľný. Preto boli niektorí komunistickí funkcionári, akí boli. Dnes máme vo vláde ľudí, ktorí čiastočne študovali za tohto režimu a v zahraničí na dobrých školách a pozrite ten výsledok. Čo bude neskôr? Na druhej strane, keby to nestálo veľa peňazí, na poli či v kravíne môže niekto  pracovať aj s tromi diplomami, ale prečo by sa mal niekto na zbytočnom štúdiu niekoho priživovať? Voľakedy bolo heslo na každej dedine družstvo. Dnes sa mi zdá, že bude na každej dedine univerzita.  Ale keď sme pri tom poľnohospodárstve, toto je skutočne najdôležitejší pilier budúcnosti Slovenska. Nemôžeme všetci robiť autá a potom zostať bez práce, bez peňazí a bez jedla. Toto sme tu už mali, bývalú vojenskú výrobu. Sebestačnosť v potravinách je najdôležitejším predpokladom prežitia. To prevážanie tovaru po Európe, či svete, čo je fakticky globalizáciou, nám zničilo naše poľnohospodárstvo. Stačí aby niekde v Európe niečo vypuklo, alebo zdraželi pohonné hmoty a nič nepôjde. A lepšie to ani vo svete a ani v Európe nebude a to ani napriek prísľubom všelijakých pofidérnych inštitútov a uisťovaniu bánk. Štát bude potrebovať injekciu na zníženie nezamestnanosti, ktorá bude narastať. Vo svete je nadvýroba produktov a čo je horšie, vo svete je ešte viac peňazí ako tovaru. Pozor, v celom svete, na to kladiem dôraz. Takže už nie je pre koho produkovať a z peňazí sa musí odbúrať. My máme prírodné bohatstvo, máme dosť pitnej vody (pokiaľ si na ňu netrúfnu Maďari zase s niekým za chrbtom, ako naposledy s Hitlerom) a máme nerastné bohatstvo. Keď sa začne plánovať poľnohospodárstvo, ťažba nerastného bohatstva pre štát, ako-tak bude. Lenže čas nie je. Niečo je vo vzduchu a národu už táto dnešná situácia viac nepasuje. 17.novembra začnú demonštrácie, budú sa zväčšovať, príde požiadavka na hlavy politikov, neskôr pôjde o vysporiadanie sa s príživníkmi  a podobne. Toto začnú Cigáni využívať k rabovaniu. Keď funguje ekonomika je aj sociálny pokoj, ako náhle sa zhorší ekonomická situácia v štáte, nastanú sociálne  nepokoje. Chcel by som upozorniť, že to nebude len  na  Slovensku  a tak  sa nám začnú vracať naši vyhodení zo zahraničnej práci. Aj tam to bude podobne a prvá požiadavka je vždy - cudzinci nám berú prácu - a pôjde sa na nich. Máme ešte rezervy, to čo nám tu vlastní cudzí štát, teda Vatikán a cez cirkev sa u nás obohacuje. Ale aj na to príde, veď nikde sa nikdy v minulosti nestavali kostoly pre Vatikán, vždy si ich stavali obyvatelia pre seba a Vatikán to nefinancoval, takže sa to vráti tým, ktorým to patrí. A aj financovanie cirkvi dnes už u nás nemá opodstatnenie. Cirkev ponúka služby, nech si za to vyberá peniaze, ale aby to platil štát? Ježiš by to tiež asi takto navrhol.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.