Choď na obsah Choď na menu
 


     Večer som počul v našich správach, že náš prezident schválil zákon, ktorým sa podpora terorizmu stáva trestným činom. Do rána bolo zemetrasenie v Španielsku a Portugalsku a hneď ma napadlo, že to bola reakcia na ten náš nový zákon. Skutočne otrasné. Na čo sa hráme a podľa akých pravidiel?
     Človek by mal vychádzať z minulosti a svojich skúseností, keď chce niečo riešiť. Myslím, že by to mali robiť aj štátnici. Je síce pravda, že oni sú pod rôznymi tlakmi, majú viac informácii, ale napriek tomu, aj keď to niekedy tak nevyzerá, sú stále ľuďmi. Každým rokom si spomíname na našich partizánov, ktorých už vtedy Nemci nazývali aj teroristami. Pritom to bolo z našej strany inač chápané. Bojovalo sa proti okupantom a podľa možností aké boli. Keď si zoberieme situáciu z tohto hľadiska, dnes sa deje zase to isté a neviem prečo už nevieme pochopiť, že tí obávaní teroristi zase len bojujú za rovnaké veci, ako naši partizáni a majú na to ešte viac dôvodov. Veď Slovensko bolo spojencom Nemecka a bojovali sme najprv s nim a potom proti nemu. Afganistan bol jednoducho prepadnutý bez vypovedania vojny zo strany USA, tak tam sa o teroristoch už vôbec nedá hovoriť, pokiaľ sa najprv nepovie o agresívnom prepade a okupácii zo strany USA. No a keď poviem o Iraku, tam platí to isté a ešte navrch to, že sa tam terajšie zabíjanie začalo až okupáciou Američanmi. Keby žil Husejn 10.000 rokov, ako sa voľakedy želalo Maovi v Číne, nebolo by v Iraku toľko mŕtvych, ako je terajšou okupáciou Američanmi, čo to všetko spustili a potajme riadia.
     Ale k tej podpore terorizmu. Pri dodržaní hore uvedeného nového zákona, zostaneme bez vlády a politikov. Všetci pôjdu sedieť a ja by som im ešte prilepšil za organizovaný, skupinový zločin a to by im malo vyniesť dvojnásobok. Veď si zoberme, že my ich podporujeme nielen našimi vojakmi, ale umožňujeme aj prelety ťažkých vojenských lietadiel nad našim územím. Len sa pozrite, ako často nám lietajú skupiny lietadiel jedným smerom a to si buďte istí, že to nie sú civilné lietadlá. Čo vozia, radšej to ani nechcime vedieť a dúfajme, že nám tu nejaké nepadne.
     Takže aj to je podpora terorizmu. Terorizuje USA, čo sa naučilo robiť prepady štátov bez vypovedania vojen, lebo tam sú už nejaké konvencie a pravidlá. Pri prepade takéto záväzky nie sú a preto sa to nevolá vojna. Len sa nedá počítať, že domáci, ktorí boli doma napadnutí obrovskou vojenskou prevahou, sa budú držať nejakých pravidiel. Nie, bojujú ako sa len dá, na ich mieste by som narobil viac škôd v USA, aby si tam uvedomili, ako je to, keď ich armáda robí škody v iných zemiach. Napríklad by som zapálil obilie na tých obrovských poliach v strede USA, založil požiare vo veľkom po celých USA. Je aj viac možností, čo sú nenáročné na vybavenie a zabrániť sa tomu nedá. Ešte by som verejne vyhlasoval, že je to v záujme USA, lebo keď sa im tam veľa poničí, budú mať aspoň robotu to znovu stavať a opravovať. Vidieť, že ľudia z Afganistanu a Iraku to s USA zle nemyslia. To len vláda USA robí strach z terorizmu, aby si udržala národ pri chuti pokračovať v ich nezmyselnej politike a vyrábaní si nepriateľov po svete.
     Príklad z Iraku ukázal, že nepomôže žiadna kooperácia, USA útočí bezohľadne. Múdro robí Irán, že usilovne pracuje na výrobe atómovej zbrane, lebo len to je dnes záruka proti agresívnym chúťkam USA. A keď by sa im ju podarilo nejako inštalovať v New Yorku, tak by si mohli vydieraním s jej použitím vynútiť mier s USA. Je vidieť, že aj Severná Kórea už má od USA pokoj, odkedy tam majú atómové zbrane.
     Na zastavenie terorizovania sveta USA je treba skutočne vlastníctvo atómových zbraní. Rovnováha zbraní bola vždy záruka mieru, hoci zbrane sa vždy používali. Takže ako to pôjde ďalej? Ako môžu suverénne štáty pod nátlakom USA nepodporovať terorizmus? Možno tým, že sa zamyslíme nad tým slovom terorista, terorizmus, okupácia, agresia a dáme týmto výrazom ten správny výraz dnešnej doby, pri pohľade na našu minulosť a skúsenosti.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.