Choď na obsah Choď na menu
 


 

  
NAŠA ARMÁDA
     Vlastne aká naša? A aká armáda? Veď to, čo si u nás môžu dovoliť mafiáni, strieľať po sebe protitankovými zbraňami, si už „naše vojsko“ dovoliť nemôže. Treba šetriť. Musíme šetriť, aby sa za naše peniaze mohlo bojovať za záujmy USA v Afganistane, či inde. Alebo chrániť mafiánov v Kosove, aby sa získali skúsenosti, ktoré potom naši mladí „veteráni“ pri dôchodku z našich peňazí budú môcť ako vedľajší privýrobok ponúknuť aj našim mafiánom. Pritom sme mali armádu a ešte aj Zväzarm, kde sa cvičili mladí muži. No čo? Čo sme všetko mali! Ale k veci.
     Budeme predávať tanky. Že sú v dnešnej dobe zbytočné, som už niekde písal. Takže teraz už ide len o to, ako tanky predať, aby sa pritom napchalo čo najviac vrecká, len nie štátna kasa. Ale niečo sa vymyslí.
     Napadlo ma, prečo nezrušíme naše nadzvukové letectvo, teda naše MIGY 29. Nejde mi o to, že tie lietadlá musia mať obrazne problém sa otáčať len nad našim územím. Ani o to mi nejde, že kým by sa dostali do vzduchu, tak to vie celá Európa, teda aj náš jediný nepriateľ na juhu. Ani o to nejde, že tie lietadlá sú bez navádzacieho systému AVAC fakticky nepoužiteľné. Ten samozrejme majú v rukách USA. Ani o to nejde, že predajom drahých lietadiel by sa pomastilo viac vrecká ako pri tankoch. Nejde ani o to, že štát by šetril ročne obrovské finančné čiastky, čo by mohol použiť cez našich vojakov vo svete, na „vyrábanie“ terorizmu ako v Afganistane a pod.
     Ide mi o to, že tie lietadlá typu MIG 29 potrebujeme. Nie pre nás. Samozrejme, my ich nepotrebujeme. USA potrebuje, aby sme tieto drahé, zbytočné lietadlá mali, lebo:
-       USA potrebuje zdôvodniť používanie letiska Tri duby – Sliač pre ich navádzacie a špionážne lietadlá AVAC, čo už na Sliači pristali.
-       USA cez NATO financovala rekonštrukciu letiska Sliač, pre potreby NATO.
-       USA sťahuje lietadlá F 16 do Poľska (určite pre výcvik v oblasti Ruska).
     To len ako príklady. Teda aby sa USA zase posunulo bližšie k ruským, /bieloruským/, /ukrajinským/ hraniciam letectvom, potrebujú aj naše letisko Sliač a preto aj my naše MIGY, ktoré sú odkázané na AVAC.
     USA sa sťahuje viac do Turecka, čo je známa vec aj bližšie k Rusku. V Kosove, kde si zriadili mafiánky štát, podobne ako USA, majú najväčšiu základňu, určite nie pre prípravu útoku na Venezuelu.
     Takže „naša“ armáda robí to, čo my nechceme, má to, čo my nepotrebujeme, je spojená s tými, čo nám nič dobré neprinesú a to všetko len za naše peniaze. Optimista povie, že aspoň niečo v spojení s armádou je naše. Tie peniaze.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

hmm

(Lukie, 6. 3. 2012 21:00)

no neviem citam tie celkom dobre clanky, musim uznat niektore su fakt dobre. ale ako som sa dostal do jadra tak ma extremne zarazil, tvoj(autorov) postoj voci madarom ... ze nepriatelia, zober si ze na slovensku ziju ludia ktory su aj madari aj slovaci a tych to moze urazit alebo sa akurat pousmeju. Prepac ale toto napisat ze nepriatelia - to by som si nedovolil napisat na nikoho kto mi nic zle neurobil... A madari ti nic neurobili. Verim ze kazdy dalsi clovek co si precita moj komentar bude v drvivej vacsine nesuhlasit so mnou a nadavat na mna. Iba to som chcel... Jaj a este ked uz pises navadzaci system tak sa to nevola avac ale AWACS ( airborne warning and control system ) a stymi migmy , podla EU - Nato zmluvy musime mat vzdusnu letku :) inak slusny clanok....