Choď na obsah Choď na menu
 


AKO OSPROSTIEVAŤ NÁROD

 

     Národ by samozrejme nemal byť sprostým, myslím tým vlastne slovo hlúpym. Ale možno predsa sprostým, je to lepší výraz vzhľadom na slovenské pomery. Žijeme v čase vyše 20 rokov po akejsi revolúcii, čo ja nazvem skôr ako podplatený štátny prevrat, rovnako  ako to  čo sme videli neskôr u Arabov, alebo ako tie nevydarené farebné prevraty na okolí, financované zo zahraničia. Okrem pozitíva, že máme nejaký úrad, čo zapisuje „zločiny“ komunistov (medzi ktoré podľa mňa patrí aj ich najdôležitejší zločin, že pripustili zdvihnutie železnej opony, popod ktorú sa nám sem natlačila západná luza, odpad či ako nazvať tú zberbu čo sa   aj hneď spojila s našou spodinou), máme aj slušnejšie záchody, čo sa dalo podľa mňa dosiahnuť aj jednoduchšie a aj bez toho, aby na to musel doplatiť celý národ.
     Len okrajom, čo nám zostalo po tom vyprovokovanom prevrate? Školstvo je na zaplakanie, zdravotníctvo umiera, síce pomalšie ako pacienti, ale tí si za to aj poriadne priplácajú. Armádu nemáme, nad územím štátu, - tretina Slovenska patrí cirkvi, teda je majetkom Vatikánu, čiže cudzieho štátu!!! - vládne NATO a kosovskí analfabeti - mafiáni. Rádio, televízia, tlačené média sú skutočnými oblbovákmi národa a to v rukách Židov. Zaujímavé, že dnes sa s opovržením pozerá na bývalé „politické vzdelávanie“, či angažované vysielania v médiách a dnes je toho „vzdelávania“ viac ale o cirkvi, či amerických narkomanov- alkoholikov a to nikomu nevadí. Pardon, ešte je tam veľa o Židoch a to smerom, aby sa u nás vyvolával pocit viny za to, čo si Židia sami svojím správaním tisícročiami pripravili a ďalej pripravujú.
     Prednášané  tendencie do budúcna (teda na týždeň, mesiac, potom sa zmenia), ktoré nás majú uspokojiť  a oklamať, vznikajú u akýchsi politológov. Neviem, kde sa vzali, ale sú tu ako príživníci, čo ovplyvňujú mienku obyvateľstva a samozrejme nie k dobrému. Nezdá sa mi, podľa toho stáleho menenia prognóz atd., že by mali patent na rozum (to má fakticky len pápež ako jediný neomylný), ale tvária sa tak. Máme aj ekonómov,  ktorí vedia všetko a hlavne to vedia vyjadriť v presných číslach. Tieto presné čísla sa dva - trikrát do mesiaca menia. Inými slovami, terajší ekonómovia nám vedia presne predpovedať všetko a to s pravdepodobnosťou skutočne vedeckou a to na 50%. Teda alebo to tak bude, alebo nebude. Lenže to sa mohli opýtať troch malých detí k tej téme a mali by vyššiu pravdepodobnosť správneho predpokladu.
     Dnes sa v rádiu, či v TV neobjaví ani jedna správa o tom, ako boli u nás aj po 1968–mom postavené mesta, paneláky, nemocnice, kultúrne  domy, či  štadióny. O fabrikách, železnici, cestách ani nehovorím. To je tu akosi samo od seba. Nikto neupozorní dnešnú mládež o tom, že od revolúcie sa tu nepostavil žiadny kultúrny dom, žiadna nemocnica, že už nemáme armádu, že na tých úrodných poliach, dnes stoja fabriky cudzincov, ktorí im tam dovolia robiť za otrocký plat.
     Nikto nevysvetli tým mladým, že aj keď  žijú teraz v bohatej rodine, že to je len preto, že otec rozkradol to, čo tu celý národ 40 rokov staval. Nikto im nevysvetlí, že voľakedy boli školy všetkých úrovní zadarmo, že aj keď im dnes niekto ponúka lacnejšiu študentskú pôžičku, je to len preto, aby boli čím skôr zadlžení a aby brali hocijakú lacnú prácu po štúdiách,  len nech majú z čoho splácať. To samozrejme preto, aby zahraniční majitelia bánk na nich zarobili. A nikde sa nespomína, že za totalizmu mal každý nárok na prácu, teda aj študenti po skončení škôl. Prečo v médiách nevysvetlia, že voľakedy robili aj cigáni a nezabíjali po uliciach. Nepatrí to k všeobecnému vzdelaniu? Voľakedy boli média v štátnych rukách, neboli tam reklamy, ale boli vzdelávacie a rozširovali obzor občanom. Dnes v rádiu vyrevujú anglicky, melódie, či rytmus nadrogovaných afro-američanov a ešte vykrikujú, že je to najlepšia hudba všetkých čias. Keď tomu všetkému budú mladí veriť, budú ešte sprostejší. Možno ich uspokojí, že to postihuje celý národ, ktorý sa proti tomu neozve, hoci starší ešte o hudbe, príjemnej ešte čo- to vedia. Dnes sa spomínajú hyperaktívne deti, v skutočnosti sa jedná o poškodene deti, čo museli ako embryá počúvať zúfalé hlasné bubny, čo hučia celý deň z radia, miesto príjemného tlkotu srdca matky.
     Tak isto kultúra. Ten západný brak, neuveriteľne drahý, čo sa tu predáva skutočne nemá s dobrou literatúrou nič spoločné. Tie filmy, čo nám servírujú v kinách či TV to je aktívna príprava na ešte väčšiu kriminalitu a vojny so zabíjaním. Nie je sa čomu čudovať, keď ako v USA začne niekto v kine pri premietaní strieľať, zabíjať a všetci si myslia, že to patrí k filmu. Ono to platí len v rozprávke ,že „zasadil som žitko, vyrástla kukurica“. V živote platí skutočné pravidlo, čo sa pripravuje, to sa aj stane. Ako rozmýšľaš, taký si. Keď si necháš masírovať hlavu tak, že už si na to zvykneš, nebudeš schopný sám rozmýšľať. To isté platí o celom národe. Keď nás zlomia média k tomu, čo chcú, nemáme šancu. Doba sa zmenila, prostriedky tiež.
     Za socializmu by pri dnešných platoch a cenách asi už boli demonštrácie. Tu stačí, aby média tvrdili, že je zle a bude horšie a sme spokojní, že je aspoň ako- tak otrocká robota tu a nútená práca našich v zahraničí. Kapitalizmus sa vie predať a vie manipulovať s ľuďmi. Keď to tak porovnáme Rusi nemali šancu, boli dosť priami a jasne ukázali o čo ide. Spojené štáty tiež nevedia ako sa to stalo, že sú pod jarmom Židov. Horšie, že svet sa pod silou USA dostáva celý pod útlak Židov a to je nebezpečné. Aj boj je  dnes už o niečom inom. Japonci sú dnes bez bombardovania majitelia Hawaia. Jednoducho potichu a cez peniaze. USA cez NATO sa dostali s peniazmi už ďalej na východ, ako Hitler s tankami. My sme už prišli o Slovensko a ešte o tom ani nevieme.
     Čo povedať? Osprosteli sme, ale pozor, nemôže nás uspokojovať, že to bolo organizované a dobre pripravené zo Západu. Horšie na tom, že nás ďalej oblbujú a my sa nebránime. Najhoršie je to, že mladí si tu myslia, že sú už „Západniarmi“ keď koktajú anglicky a páči sa im bubnovanie a rámus. Lenže Západ si to o nich nikdy myslieť nebude a o to ide. Stratili sme už všetky naše historické hodnoty, ako rodina, spoločná dedina,  kultúra. Z tradície nám zostala len cirkev a aj tá ku zlosti myslí viac na peniaze ako na svoje ovečky. Dobre sme vymenili za zlé, lebo je to moderné a tým aj osprostievame. Asi v tom zmysle že ľudská sprostosť je bezhraničná a u nás ako sa zdá, sú ešte rezervy.

    

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.