Choď na obsah Choď na menu
 


RUSKO DNES

 

     Nerobím reklamu ruskej televízii, čo myslím vysiela pod takýmto názvom. Nie, chcel by som len zhrnúť niektoré veci týkajúcich sa Moskvy - ZSSR, Ruska v rôznych obdobiach. Hlavne tým, čo „vedia“, lebo sledujú média, či voľakedy počúvali Slobodnú Európu. Paradoxom je, že málokto si uvedomí, že to bolo vysielanie z Nemecka, ktoré je dodnes okupované víťaznou armádou USA. Alebo počúvali Hlas Ameriky, čo dnes môžeme kľudne porovnať s hlasom vlka, pred domčekom kozliatok. Lenže, ľudia v Európe sú rovnako hlúpi, ako tie kozliatka a USA už 70 rokov považujú Európu za ich Protektorát. No, dúfajme aj my, na nejaký dobrý koniec, ako v rozprávke, lebo....
     Počuli ste o kubánskej, či karibskej kríze v 60-tých rokoch? Určite, veď predsa ten zlý Chruščov dal na Kubu ruské rakety. Malo to ale predohru. USA inštalovalo predtým svoje rakety v Turecku. Teda na sovietske hranice. Chruščov nemal rakety takého dlhého doletu a bombardéry boli pomalé, tak urobil proti Američanom rovnaký ťah, ale s Kubou. Takže provokatérom boli USA. Vieme ako Regan sprosto oklamal Gorbačova a sľúbil, že na územia z kade sa stiahnu sovieti, NATO nepostúpi. Pozrite si dnes mapu NATO a porovnajte s rokom 1988. Zase provokujú USA, hoci už v ovčom rúchu. USA si mysleli, že zbytok zo Sovietskeho zväzu ovládnu s tradičnými podvodníckymi spôsobmi. Aj by im to vyšlo, veď už mali cez Žida takmer v rukách ruský ropný priemysel. Nebyť Putina, Rusko by už bola ďalšia kolónia USA.
     Lenže Putin pochopil jasne situáciu a dnes už zbrojí, lebo vidí, že s USA sa jednoducho nedá. Má určité pochopenie pre americký národ, ktorý je utláčaný Židmi, ale ináč jednať nemôže, lebo americká agresia pokračuje. Terajšia záležitosť s Ukrajinou, je len pokračovaním z USA organizovanými a platenými pokusmi o revolúcie, v štátoch okolo Moskvy. Američania sa smejú, keď sa Rusi a Ukrajinci zabíjajú. Nemusia bojovať oni. Oni zase zatiaľ zarábajú na dodávkach zbraní, ako stále. Putin to má ťažké. Ukrajinci nepochopili, že s EU a NATO sa nikde nedostanú. Pôžičku dostali, lebo v USA je už ich zlato. Amíkom by teraz teoreticky stačilo do Ukrajiny dodávať zbrane a odpočítavať to z ukrajinského zlata. Putin sa snaží nevyvolať priamy konflikt, lebo by nahral NATO.
     Zaujímavé je, že do EU, ani NATO nemôžu byť podľa stanov pribrané krajiny, ktoré majú problémy s hranicami, teda susedmi. V prípade Gruzínska, Ukrajiny, to však neplatí. Takže Putin robí to, čo urobil Chruščov, sťahuje sa do blízkosti USA. Zase pôjde na Kubu, Venezuelu, do Nikaragui, Kolumbie a jednoducho bude nútiť USA, aby sa starali o Ameriku a nie Európu. Dnes to pôjde podstatne rýchlejšie. Dnešné zbraňové systémy sa dajú prevážať lietadlami a čo je dôležité, netreba to zakrývať. Tu v Európe, rovnako ako aj naši riťolezeckí politici si netrúfnu dať za pravdu Putinovi, ale svet Putina chápe. A svet už dnes nie je len USA a Európa. Nech USA rozmiestnia svoje vojská v Európe, budú veľmi zraniteľné, ale oveľa viac Rusov pôjde do Ameriky. Nezabúdajme, že už aj v USA je spústa Rusov, je jasné, že USA by ich postrkali do koncentrákov, ako Japoncov v roku 1941, ale napriek tomu určite tam už toho majú dosť pripraveného. Technika už postúpila a kufríkovú atómovú bombu, silnejšiu ako tie z Hirošimy a Nagasaki, sa dnes dá odpáliť telefonickým signálom. Možno Putin aj chápe, že USA kopú ako zdochýnajúci kôň. Možno si trúfne len vyčkať, kým sa USA zrútia, ale určite je veľmi dobre pripravený začať aj ako prvý. Víťazov nikto nesúdi, ale Rusi sa už popálili so vzťahmi so západnými štátmi. Tu by som pripomenul, že už aj Slovensko je pre nich západ. Aj náš pokus z roku 1968, zradiť a vydať na nivoč celú organizovanú obranu proti NATO, Rusi nezabudnú.
     Žiaľ, aj ja dnes vidím, že boli vtedy v práve a na vysvetlenie uvediem len toľko. Keby sme sa my dnes dali na stranu Ruska a odkryli im všetky NATO systémy, ráno nás Američania zrovnajú so zemou a to tu Rusi vtedy neurobili. Lenže Amíci nám neveria, odpočúvajú a tak by tu dopredu zorganizovali ďalšiu revolúciu s prevratom oni nepotrebujú, aby sme prežili. O to by sme sa mali starať my. Malý štát musí mať politiku, byť so všetkými zadobre. 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Rusko dnes

(ulienka, 8. 9. 2014 17:21)

Pekné! Presvedčivé. Píšte, prosím, o svojich osobných skúsenostiach v krajinách, kde ste žili, to je veľmi zaujímavé.

Re: Rusko dnes

(Slavo, 13. 1. 2020 20:51)

Autora poznám osobne. Má velké životné skúsenosti a je dobre, že to dáva zo seba práve písaním tohto zaujímavého čítania. Pozdravujem.