Choď na obsah Choď na menu
 


     Tak sa zamýšľam kam sme sa od revolúcie dostali a kam sa dostaneme, keď pôjdeme takto ďalej. Nebudem sa zaoberať tým, že môžeme cestovať do zahraničia, lebo cestovalo sa aj voľakedy, aj keď v menšom množstve, ale čo bolo na tom dobré, že si štát uchovával takouto formou devízy. Totiž turizmom sa najrýchlejšie vyvážajú zarobené peniaze a zároveň sa najneefektívnejšie vydávajú. Dobre, na druhej strane cestovanie vzdeláva, to nesmieme tiež zabudnúť. Máme teraz síce veľa ľudí v zahraničí, ale väčšinou tam pracujú. Pracujú tam preto, že tam lepšie zarobia, ale hlavne preto, lebo u nás by nenašli prácu. Prácu nenájdu preto, lebo ako vieme, naše výrobky sú drahé, proti dotovaným výrobkom zo zahraničia a tak sa vyrába v zahraničí, dováža ku nám a u nás sa podniky zatvárajú. Jasne poviete, že sa to netýka len nás, ale už aj USA, kde sa importujú lacné výrobky z Číny. Slabá útecha, lebo dopadnúť ako USA by sme nemali. Áno nemali, hoci ako sa zdá, sme plne v područí USA a to oveľa viac, ako sme boli pod Moskvou, hoci tu mali u nás armádu. Jasné, Moskva nás získala oslobodením, smerovala príkazmi, vykonávateľmi sme boli sami.
     Dnes sme, teda naši politici, pokiaľ ich tak môžem nazvať boli kúpení peniazmi z USA, teda peniazmi Židov, podľa politiky, ktorú začali Japonci po prehratej vojne s USA. Tí pochopili, že výhodnejšie je dobyť USA cez ekonomiku, teda obchodom. Dnes, pre zaujímavosť je Havaj, kde mali Japonci len krátkodobý úspech s bombardovaním, skoro plne v rukách Japoncov a z nejakého dôvodu zosilňujú tam aj tendencie na separáciu Havaja od USA. Boli sme porazení peniazmi z USA a kapitulovali sme s veľkou hanbou, s ponižujúcimi podmienkami a bez boja. Darmo to niekto volá, že sme sa dostali s úspechom do EU a do NATO. Z EU sme dodnes nedostali oveľa viac, ako sme tam dali, tendencia klesajúca. Cez EU sme legalizovali podvodnícky výpredaj všetkého pre zahraničie, čo sme mali a to len za vyplatenú malú províziu, ktorá zostala na Slovensku v rukách, no veď sa stačí pozrieť do novín na mená, čo sa tam objavujú. Takže aj keď Slovensko vyzerá krajšie, čistejšie, je to len pozlátko. Pozlátko je naše a čokoláda z vnútra je preč.
     Do NATO sme zaplatili drahým vstupným, zničením našej vojenskej výroby, sebazničením vlastnej armády a čo sme získali? Neschopnosť obrany Slovenska a ešte sme prišli o takú maličkosť, ako je naše územie. Dali sme ho k dispozícii Západu, aby sa dostali bez boja smerom na Moskvu a ešte sme ho urobili cieľom pre ruské rakety, pripadne teroristom za to, že naša armáda sa stala agresorom vo svete. Máte pravdu, toto sú všetko známe veci. To je všeobecne známa skutočnosť, akurát proti tomu nič nerobíme. Tu sa chcem zastaviť pri tom, kam to teda smeruje, táto naša cesta. Doteraz sme ako národ prežili, lebo nebolo o nás počuť a starali sme sa o vlastné veci. Keď sme fungovali aj v Československu a pod Moskvou, stále sme boli medzi vypočítateľnými partnermi. Teraz sme sa pre lakomosť pár ľudí, teda bezcharakterných čo sa postavili do čela skôr, než sa tí slušní spamätali, dostali na ľadovú plochu. Možno, že to by aj nevadilo, skúsenosti treba zbierať, ale my sa tvárime na ľade ako keby sme tam boli doma a to sme sa ešte nepustili mantinelu.
     Prečo máme taký istý pocit? Neviem, možno tým, že sa vozíme na nových autách, ktoré máme na úver a ktoré nás veľa stoji? Alebo za to, že bývame v tých starých socialistických panelákoch, so zateplenou fasádou? Že by nás tešil pohľad na nové fabriky, ktoré stoja na úrodnej pôde a nepatria nám? Možno preto, že nakupujeme vo veľkých obchodoch, možno viac, ako treba, lebo môžeme brať úvery? Alebo snáď to, že svojou prácou zarábame zisky niekomu, kto sedí v zahraničí, kde použije naše peniaze a nám tu nezostane na výstavbu nových bytov pre mladých, pre školstvo, ktoré nám pred očami upadá? Alebo nás teší to, že v rádiu počujeme omšu a v cirkevných školách sa naše deti naučia akurát tak prežehnať, pozerať hokej a napočítať do troch? Možno že to bude tým, že nás Slovákov zastupujú v EU maďaróni, s ktorými máme už aj z minulosti toľko problémov? Alebo že by ten pocit dávala istota, že hoci za posledných 80 rokov sa počet cigánov na Slovensku 8 krát znásobil a nás bielych len 2 krát? Nie, určite to bude tým, že nám EU radí, ako sa máme starať o našich cigánov, ktorých nikto inde nestrpí a preto ich máme za naše peniaze udržať u nás, aby inde neotravovali? Ale nech idú, svet je otvorený, sloboda, demokracia a dobre životné podmienky môžu mať naši cigáni j v Nemecku, či Belgicku a za ich peniaze, veď nás stali aj za socializmu už veľa. Alebo máme dôvod na úsmevy, preto, že nám každý zo zahraničia, čo si myslí, že má patent na rozum rozpráva, že sa máme učiť maďarsky, aby sme sa tu doma dohovorili medzi sebou? Mám dojem, že toto všetko je o ničom.    
     Nie, nie je dobré a bude horšie. Najhoršie na tom je to, že si problémy vyrábame sami. Nemyslím tým, že sme zodpovední zato, že Golfský prúd sa oslabil o 40% a príde zima. Nie, ale na tomto si môžme všimnúť, že iné nám servírujú média, teda otepľovanie a iná je skutočnosť. A to nie je len v tomto prípade, preto by sa bolo dobre poučiť z toho, čo sa deje a hlavne čo bolo a potom z toho vyvodiť našu činnosť zameranú zase na prežitie .Alebo sa nevieme poučiť, ako malé decko kým nedostane na zadok. Potrebujeme, aby nám zase narobili Maďari, cigáni a Židia problémy? Aby nás zase zradil Západ? No, pokiaľ budeme ďalej vystupovať, vlastne ustupovať ako vadný národ, niekto nám to zase spočíta. Voľakedy, keď bolo zle, sa Slováci ťahali do hôr, ale mám dojem, že dnes nám už ani tie nepatria. No aj práve preto by sme sa mali zamyslieť a už aj konať. Možno treba začať pri voľbách.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Slovensko krajšie? čistejšie?

(Dana, 14. 10. 2011 14:51)


Zdravím Vás!
Škoda, že nedatujete svoje články.
Zaujal ma Váš výrok:"...aj keď Slovensko vyzerá krajšie, čistejšie..." Ktoré máte na mysli, resp. v porovnaní s čím krajšie a čistejšie? Poznáte napr. predmestia Bratislavy? Poznáte mestá na východnom Slovensku? Moja skúsenosť je opačná - sú stále škaredšie a špinavejšie, ba sa priam rozpadajú...