Choď na obsah Choď na menu
 


SLIAČ - TRI DUBY

      Letisko Tri duby je veľmi známe svojou úlohou v SNP. Lietali odtiaľ naše lietadlá, aby podporovali boj  či už partizánov, alebo povstaleckých vojakov. Koho by to viac zaujímalo, bola vydaná aj kniha o tej dobe na tomto letisku s rovnakým názvom Tri duby. Spomínam to preto, lebo sa tam spomína aj pristátie amerických lietadiel, čo tam priviezli materiálnu pomoc povstaniu. To bolo ako vieme v období vojny, teda aj SNP,  ale čo bolo dôležité, že v USA bol prezidentom F. D. Roosevelt, ktorý sa vedel dohodnúť so Stalinom a bol za porážku Nemecka bez veľkého politizovania. Dokonca mal v pláne po skončení vojny stiahnuť nazad do USA väčšinu amerických vojakov. Teda bol to prezident, ktorý nemal v úmysle urobiť z USA najväčšieho teroristu na svete. Mimochodom, ani studená vojna by s Roosveltom asi  nevznikla. Škoda, že v apríli 1945 zomrel. Len na okraj málo známa informácia, “že medzi Stalinom a Roosveltom bolo tajne prejednané, že v OSN zasadnú vedľa Sovietskeho zväzu aj sovietska Ukrajina a Bielorusko ako celkom samostatní členovia s vlastným hlasom“. (Kniha  Ivana Broža  Roosevelt čtyrikrát prezidentem USA). 
     Síce som odbočil trochu od témy, ale súvisí to aj s letiskom Tri Duby, kde teraz „akoby“ z príležitosti leteckého dňa pristál  najväčší bombardér sveta, americky B-52. Pre divákov to na letisku bude určite zaujímavé, veď také lietadlo u nás ešte nebolo. Už iný pohľad na toto lietadlo poskytne skutočnosť, že americkí teroristi (myslím tým americkú vládu, americkú armádu s ich hlavným veliteľom. Ten  terajší asi s tradíciou v USA  musí ako černoch, aj keď je prezidentom  počúvať svojho pána, ale to nemení  situáciu) toto obrovské lietadlo nasadzujú už roky po celom svete, ale nie k rozvážaniu pomoci vždy slabším štátom, ale naopak, bombardovať ich. Je jedno, či to bol Vietnam, Kambodža, Irak, Afganistan a kopu ďalších cieľov. O charaktere USA, teda o ich terorizme hovorí hlavne to, že vždy sa bombardovalo bez vyhlásenia vojny tým štátom, na  ktoré sa zosypávali bomby z tohto obrovského lietadla a väčšinou  beztrestne, lebo žiaden z tých štátov nemal účinné obranné zbrane.
     Teraz prídeme k inému zaujímavému bodu, prečo toto veľké lietadlo, nehľadiac na náklady spojené s 12 hodinovým letom z USA sem priletelo na nejaký obyčajný letecký deň do stredu Európy. Tri duby je malé,  nezaujímavé letisko, ale má svoje výhody. Je medzi kopcami s dobrou možnosťou obrany a hlavne bolo „vylepšené!“ z peňazí NATO, teda aj našich a bolo ho treba vyskúšať, či je skutočne vhodné aj pre tento typ lietadiel. No na pristanie sa hodí, to už vieme aj my, či sa mu podarí odletieť, je už o inom. Na každý pád, toto lietadlo už má v počítači všetky praktické údaje a na základe toho tu už môžu pristáť aj iné posádky s takýmito lietadlami. Určite sem nebudú lietať pre naše potešenie, ale poslúži ako núdzové letisko pri návrate lietadiel z nasadenia v Rusku.  Hlavne,  bolo lacné a keby sem aj Rusi strelili nejakú tú raketu, (s tým asi Američania nepočítajú, ale aj Hitler, čo počítal s Ruskom sa tam  prepočítal) a samozrejme aj Rusi vedia, že keď raketu, tak s atómovou hlavicou, aby sa už oplatila, tak táto nepadne na územie USA, ale na Slovensko. A čo tam po Slovensku, no nie? No a máme tu ešte jednu, či dve možnosti, prečo sem toto lietadlo priletelo. Určite ste nedávno zistili, že Slovensko má zaujímavé  obranné protiletecké zariadenie ktoré je označované S 300 PMU. Je to rarita, ale najdôležitejšia bola informácia, že proti tomuto zariadeniu trénujú letci iných štátov. Ktorých, to zabudli uviesť, ale bral by som ostatné štáty, čo kontroluje USA pod hlavičkou NATO a samozrejme Izrael, ako skutočný vládca USA, čo ukázal aj teraz, keď potvrdil, že Irán napadnú aj sami, bez pomoci, či proti zákazu USA.
     Ale späť k nášmu návštevníkovi  B-52. Keď sem prilietal, zariadenie S 300 PMU bolo v prevádzke  a na palube lietadla vyhodnocovali, zisťovali a hľadali  možnosť ochrany, proti tomuto nášmu zariadeniu. Možno tu niekde poletovalo aj iné veľké americké lietadlo systému AWAC, ktoré  spolupracovalo na možnosti ochrany B-52. Takže celá táto návšteva je fakticky veľké,  ale nenápadné praktické cvičenie pre letky B-52, keď by sa vybrali smerom na Rusko, lebo aj keď som nespomenul, to zariadenie S300 PMU je sovietskej výroby. Už tým vyhlásením, že na tomto našom  OBRANNOM zariadení, ktoré majú aj  v Rusku (samozrejme  tam už majú medzičasom lepšie, ale určite nie všade) je jasné, že NATO neplánuje obranu proti Rusku, ale útok na Rusko. Nezabudnime, že americké stíhačky sú už, alebo budú v Poľsku. O geograficky inej strane Ruska, oblasť Turecka a okolie, to je už plne zapracované do plánov NATO. Najväčšia  americká (NATO) základňa v Kosove  tiež nebola budovaná, aby poskytla pracovné miesta lenivým Albáncom. Takže aj týmto príletom B-52 na Slovensko pokračujú  americké prípravy proti Rusku. Je ešte zaujímavosťou, prečo ten priamy prelet z USA. Takto Američania prenášajú atómové zbrane. Je celkom možné, že pri „vylepšovaní!“ letiska Tri duby, sa vybudovali aj nejaké skladištia atómových zbraní. Bolo by to o 12 hodín letu  bližšie k Rusku, hoci atómové zbrane majú Američania v Európe viac ako dosť, ale keď už sem to lietadlo letelo? Kto vie, čo sa časom zosype na našu hlavu. Že to nevidia naši politici? Oni sú kúpení  chudáci, piate koleso u voza a armádu nemáme. Takže, keď vypuknú sociálne  nepokoje, či už z ekonomických dôvodov, či ešte z jednoduchšieho dôvodu, ako bude nedostatok potravín, či nedostatok pitnej vody, potom je ešte záchrana vo vojne. Vojna spája národ – stačí aj vlastná provokácia ako ukázal 11. september v NY- a okrem prežitia a vedenia vojny, je  vtedy všetko nezaujímavé. Zase  príde na rad  vojenská technika a medzi inými aj takéto obrovské bombardéry. Keď sa z nich budú sypať bomby, možno na naše hlavy, spomeňte si, ako sme boli hlúpi a bez protestov dovolili tento prílet B-52. Možno toto je výstraha z USA (práve na výročie SNP), že oni nikdy nedovolia niečo podobné v ich zázemí, ako bolo SNP v zázemí Nemecka a že niečo podobné by vyriešili práve s takýmito lietadlami, ako napríklad vo Vietname.
 Záverom   použijem prevzatý výrok, ktorý  médiami úspešne  spracovanému občanovi správne vysvetlí výraz vojny a terorizmu.
TERORIZMUS JE OBRANNÁ  VOJNA CHUDOBNÝCH ŠTÁTOV A VOJNA JE TERORIZMUS BOHATÝCH  ŠTÁTOV.
Mimochodom,  aj pre  Nemcov  v čase SNP boli naši bojovníci  teroristami. Partizánmi boli pre nás.
Nestojí toto všetko aspoň na zamyslenie?
 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.