Choď na obsah Choď na menu
 


VOLEBNÝ CIRKUS USA a podobnosť u nás

      V USA sa schyľuje k voľbám a tak tam  majú zase najväčší cirkus - normálne by sa malo povedať, že organizovaný podvod so zábavou - ale to je práve to, čo potrebuje tá  primitívná spoločnosť, čo žije v USA. Samozrejme,  že v USA žijú aj vysokovzdelaní a inteligentní ľudia, lenže tých tento predvolebný podvod nezaujíma, alebo naopak, organizujú ho. Je to v zmysle dať tým dole zábavu a pocit, že sú aj oni dôležití. Samozrejme sú tí  dole dôležití ako nikdy, teda len pred voľbami. To už v susedných banánových republikách ľudia pochopili, že by boli sprostí, keby im stačil pocit dôležitosti pred voľbami a tak v roku volieb idú do ulíc, alebo za kandidátmi a žiadajú si, či vynucujú, aby sa hneď,  ešte pred voľbami realizovali dlho sľubované projekty. A majú pravdu, väčšinou im to vyjde. Najprv  konkrétná činnosť kandidáta a potom dostane hlasy  pri voľbách. Samozrejme, že tam je aj jasné, prečo si kandidáti predtým zbierajú peniaze k voľbám. A tiež je jasné, prečo volebný rok v banánových republikách je označovaný ako rok, keď sa niečo aj skutočne pre ľud urobí. V USA by to bolo ťažšie a tak tam stačí, aby bol predvolebný cirkus pestrý, zábavný. Niečo na spôsobu karnevalu z Ria. Akurát  kandidáti nevystupujú tak sporo oblečení, ale to našťastie. Ale tá atmosféra musí mať niečo do seba, niečo také, aby ohromila, lebo to čo je tam počuť je už celkom nezaujímavé. Akurát scény sú pekne pripravené a naaranžované. Niečo na zasmiatie, niečo aj tak, aby sa skotúľali aj nejaké tie slzy.  Ide o to aby ľud vedel, že je to pre neho, ináč sa pre neho nič veľa nerobí,  akurát, keď zvolávajú  mužov do armády, aby sa zase išlo za niečo, či pre niečo, či niekoho bojovať.

     Nemajte ale predstavu, že organizovať voľby je jednoduché. Vôbec nie, veď ide o veľa a preto si treba nechať vždy niečo napadnúť. Napríklad voľakedy  Roosevelt, ktorý kandidoval za senátora si zvolil ku kampani revolučný prostriedok - auto. A tak navštevoval aj najposlednejších farmárov, aby si s nimi pohovoril. Keď išiel vlakom, mával prejavy na staniciach. V USA je nepísaným zákonom, že vo voľbách hrajú najväčšiu rolu peniaze. Je to tým, že sa robia starostlivo pripravené a drahé vystúpenia kandidátov, kde sa angažujú týmy poradcov, čo sú tiež drahí profesionáli. Preto aj dnes  je počuť, že ten a onen kandidát o koľko viac  vybral, čo je považované už skoro za výsledok volieb. Ale toto je na voľbách to najhoršie. Vysvetlím na príklade z histórie (1932), kde sa už ukázal dôsledok. Rooseveltovi ponúkol finančnú podporu J. Kennedy (otec neskoršieho zavraždeného prezidenta) a to veľkú sumu 200 000 dolárov z toho 50 000 vlastných. Kennedy sa potom domáhal  nejakej lukratívnej odmeny za tú svoju “nezištnú“ finančnú podporu. Ked potom Roosevelt v roku1938 menoval J.Kennedyho, ktorý sa verejne odvolával, že si to zaslúži za svoju finačnú volebnú podporu prezidentovi, do funkcie veľvyslanca USA vo Veľkej Británii, začali s Kennedym problémy.  Kennedy znevažoval boj Britov proti Hitlerovi, dokonca  ich aj urážal. Všemožne brzdil rozvoj spojeneckých americko-britských vzťahov a stal sa politicky doslova nebezpečným. Preto bol už v roku 1940 odvolaný z Londýna. Prečo som tento prípad uviedol? Len preto, aby bolo každému jasné, že každý politicky kandidát je vydierateľný, pokiaľ potrebuje peniaze na kampaň  a tie si od niekoho zoberie. Aj keď sú to “nezištné a darované“ peniaze,  ako sa verejne píše, skutočnosť je celkom iná. A to si môžete byť istý, že dnes už málokde vystupuje ako sponzor nejaký súkromník (predsa sa potrebuje veľké množstvo peňazí) a keď, tak nejaký zástupca mafie. Väčšinou  sú to, teda v USA  banky, a nadnárodné monopoly, vojenský, farmaceutický priemysel a samozrejme  pod rôznymi názvami tí,  čo v USA robia obrovský obrat s predajom drog, pornografie a pod. V neposlednej rade platia aj Židia a to nemálo. Tí sú až tak rafinovaní, že platia obom kandidátom, takže nech zvolia toho, či onoho kandidáta, májú ho Židia pod palcom. Myslím, že som ukázal na podstatu volieb v USA, aj keď ste to všetci vedeli.
      U nás to funguje rovnako a potom to u nás aj tak vyzerá, ako vyzerá. Horšie u nás je to, že nejde až o také obrovské sumy a tak dokáže aj nejaký chudák analfabet, mafian  z Kosova zaplatiť z vrecka toľko, že nám postaví svojím kúpeným vplyvom  „našu“  republiku na hlavu. Čo je ešte pre mňa nepochopiteľnejšie je to, čo u nás nasleduje po voľbách. Strany dostávajú za hlasy voličov od štátu peniaze. Za to, že si tie hlasy kúpili? Ved si všimnite, že nevidíte nijakú politickú stranu, čo by mala nejakú stálu  členskú základňu. Teda členov, čo by si platili mesačne členské. A čo je najsmutnejšie, nestretnete sa so žiadnou stranou, čo by skutočne nejako pracovala, dokonca ani len natoľko, aby sa o nej sem tam niečo počulo. Jednoducho  takú, čo by vyvíjala aj len nejakú vidiťeľnú  činnosť, na ktorú by sa pri voľbách mohla odvolať.  A keď  sa stretnete s nejakým politikom, najskôr len s jeho nejakým výrokom, čo by sa dalo považovať za politickú činnosť, tak ten je v takej štátnej funkcii, že je platený štátom. Teda načo platiť stranám po voľbách peniaze? Za to, že vedia klamať, či presvedčovať na niečo, čo aj tak nesplnia? Veď to je vyslovený podvod, nedodržať sľub a ešte za to brať peniaze. To, že majú náklady pred voľbami? No a čo. Keby pracovali cieľavedome a trvale, stala  by sa ich strana taká populárná, že by žiadne reklamy či bilbordy nepotrebovala. Takže, keď  štát musí šetriť, tu je hneď pár miliónov. Na druhej strane by som pochopil, že  žiadny rozumný človek už nenaletí, aby platil členské, ako to platili komunisti a potom sa ich nimi zaplatený, vlastný členský majetok kdesi prepadol. Do rúk všelijakých podvodníkov v politike. Takže zostaneme pri tom, že sa ani v USA a ani u nás nejedná v skutočnosti o žiadne demokratické voľby, ale jedná sa o cirkus, kde sú kandidáti kúpení a voliči buď tiež kúpení (pivo, klobása, peniaze) alebo čo je ešte horšie, že  sú len sproste, tým profesionálne vedeným cirkusom  oklamaní. Riešenie ,je jednoduché.
- Strany nech sa zviditelňujú  a presvedčujú trvalo svojou prácou pre štát a obyvateľstvo. Ich práca, nech je ich “bilboardom“.
- Všetky strany rovnako dostanú možnosť, týždeň pred voľbami pol hodiny v médiach na svoj program. Na náklady štátu.
- Rovnako dostanú  jednu stránku vo “Volebných novinách“, kde predstavia naraz svoj program všetky politické strany a tie spoločné noviny výjdu  týždeň pred voľbami. Na náklady štátu.
      Nič viac, nič menej. Ostatné reklamy  a podujatia zakázané. Veď  ked nevidíte po  nejakom kandidátovi žiadnu prácu, posledné čo potrebujete, je vidieť jeho ksicht pri nejakých sľubovacích stretnutiach. Pochybujem, že by si ma nejaký prezidentský kandidát, či už v USA, alebo u nás vybral za volebného poradcu, ale mne o nich skutočne nejde. Mne je len smiešne, keď niekto v spojení s voľbami spomína demokraciu, čestnosť  či prácu v záujme štátu a jeho obyvateľstva. Zároveň je tragédiou, keď  sa touto dnešnou formou, čo sa volajú voľby  do vedenia štátu dostanú ludia, čo tam skutočne okrem škody pre štát, nič dobré neurobia. A to len preto, že môžu legálne klamať a podvádzať. Pritom  kúpenie si hlasu, akoukoľvek formou, je korupcia a tá je trestná. Podvod, či klamstvo za účelom získania výhody je tiež trestné.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Volit pre Slovakov

(J, 13. 12. 2019 8:55)


Ako volit?
Uvod
Niekto mudry povedal,ze len ta krajina-stat moze prekvitat ako celok,kde sa zbavia zidov. Ked su v krajine zidia ,prekvitaju len oni. Preto v zaciatkoch USA chceli presadit zakaz prichodu pre zidov argumentom,ze ked tam pridu zidia uz dalsia generacia americanov bude robit na zidov.

1. Volit by sa malo tak,aby sa narod zjednotil a zvoleni pracovali v prospech Slovenska a nie vo svoj alebo nejakej strany ci zaujmov mensin. Z toho vyplyva,ze nevolit madaronov, zidov, lebo nas Slovakov ako vacsinu nema kto ochranovat, Ochranovane su len mensiny a to zatial Slovaci na Slovensku nie su. Preto sa musime sami chranit proti mensinam. Pozrite sa este dnes pre sprostost Slovakov mame u nas vacsinu lukrativnym pozicii a miest obsadene madarsky hovoriacimi Slovakmi, riadenymi z Madarska, ale nie v nas prospech.
Ked sa volbamy podari oslabit madaronov, a zidovskeho vplyvu,teda nasich medialnych priatelov, tak s nepriatelskymi Slovakmi si uz poradime sami po slovensky a demokraticky. . To nas nebudu pri budovani narodneho statu tahat po svetovych mediach a sudoch ani Madari a ani izrael.

2.A este jedno. Ten kto to mysli dobre pre Slovensko a je "cistym", ten pride s programom,ze kriminalnici aj politici pridu o svoje nejasne majetky a firmy v prospech statu a to rychlo. Toto by dokazalo vycistit slovensku politiku a justiciu. Trafeni by zacali udavat dalsich v zmysle, ved to robil aj ten druhy, a potom vyjde vsetko na povrch,lebo vsetci su pospajani.

Toto su moje myslienky a mysliet, ako viem zakazane nie je.