Choď na obsah Choď na menu
 


     Samozrejme som schválený rozpočet nevidel, ani nečítal. Alebo platí aj opačne, čo je logické, aj keď predpokladám, že v rozpočte práve chýba logika, okrem iného.
     Že treba šetriť, to vieme, že treba získať peniaze vieme akurát z dôvodu zúčastnených mnohých vzdelaných ľudí, bez sedliackeho rozumu. Verím, že by rozpočet mal byť doplnený a upravený.
     Niektoré príklady. Ušetriť by sa dalo zrušením armády, to čo máme teraz na obranu štátu, ani len proti cigánom nestačí. Ich boje v zahraničí nech financuje ten, pre koho bojujú – teda USA a Izrael. Tiež ich dôchodky. Naše letectvo zrušiť, lietadlá tiež predať, veď naše MIGY 29 bez doprovodného AVACU, ktorý my nemáme, nie sú v boji viac vhodné, ako motorové, rogalové krídla. Naše výcvikové priestory, ktoré používa NATO prenajať, jedno komu, tomu, čo zaplatí viac.
     Cirkev treba osamostatniť, veď nech si za služby pýtajú od tých, čo ich služby používajú. Treba zdaniť to, na čom cirkev zarába, jedno, či je to predaj z lesov, alebo zisky z cenných papierov. Nezabudnime, že naša cirkev patrí vlastne zahraničnej firme, či štátu, podľa toho, za čo Vatikán považujeme.
     Naše strany by mali odovzdať majetky štátu a mali by začať fungovať odznovu, len z členských poplatkov. Aspoň by sa naučili politici niečo robiť, aby im ľudia platili členské a nie aby dostávali za hlasy, ktoré si kúpili pred voľbami, peniaze od štátu. To mohol štát dať rovno peniaze ľuďom a nie cez strany, ktoré na tom zarobili.
     Ale poďme na väčšie čiastky, ktoré by štátu pomohli. Určite viete, ako sa privatizovalo. Za pripomenutie stojí ponuka 2 milióny € za Novácke chemické závody. Ale čo neviete, tak dodnes nebola zaplatená väčšina tých zlomkových cien firiem, fabrík od nových majiteľov. Neuveriteľné, ale pravda. Takže znovu to zobrať terajším majiteľom pre nezaplatenie, tak ako to robia banky, aj pri nezaplatení poslednej splátky. Teda znovu zoštátniť, pripočítať úroky za 20 rokov z nezaplatenej čiastky plus zisk a to znovu predať. Zaručuje, že štát získa toľko peňazí, že môžeme zase utrácať na zbytočnosti.
     Ďalej treba zriadiť daňovú políciu, ale takú, kde budú členovia platení podielom z toho, čo získajú. Samozrejme, že len stotinky z promíl, lebo ináč by sa stali multimilionármi. Systém ich práce by bol jednoduchý. Napríklad prídu za pánom Ruskom a povedia – Toľkoto ste zaplatili daň, to znamená, že máte toľko majetku. To navyše je naše, teda štátne. Pozor, muselo by sa prešetriť celé okolie rodiny a priateľov pána Ruska, čo by ale prinieslo pre štát ďalšie milióny €. Ďalej ani nemusím písať, štát má taký prebytok, na toto volebné obdobie, že viac netreba hľadať.
     Ale aby si vláda nezvykla žiť na vysokej nohe, treba aj šetriť. Kde? Napríklad. Do slovenskej TV, vlastne teraz aj Rádia, angažovať za minimálne mzdy „managerov“ z banánových republík. Prečo? Tam majú lepšie programy, ako na Slovensku, sú tam síce reklamy, ale užívatelia neplatia žiadne poplatky. Vlastne platia tým, že musia trpieť reklamy. Vidieť, že títo „manageri“ sú svetelné roky ďalej od našich, čo napriek zlým programom, reklamám, poplatkom nevedia vyjsť aspoň na nulu, keď už nie zarobiť na tom.
     Ďalej vytvoriť nový zákon, že právnici môžu žiadať zaplatenie len vyhratých procesov. To znamená, že právnici dajú na súd len to, kde budú istí výhrou, odbudne 80% súdnych procesov, teda bude sa dať o 50% znížiť počet sudcov. Okrem zníženia nákladov na sudcov to urýchli činnosť v justícii a možno by sme dosiahli, že by naša justícia začala fungovať.
     Tieto ušetrené peniaze by štát mohol investovať do ťažby zlata, samozrejme u nás a nie zahraničnými firmami. A zlata v okolí Banskej Štiavnice je dosť, stačí sa opýtať geológov. Na druhej strane voľakedy z toho zlata najviac získal uhorský panovník, dnes možno by na tom zarobili Židia z USA, alebo mafia z Kosova.
     Až tak sme padli, ale ako vidieť, rezerv máme dosť.
25.12.2010
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.