VEĽKÁ PYRAMÍDA
Dostala sa mi do rúk kniha od Róberta Bauvala s názvom Tajná komora, s podtitulom Hľadanie siete záznamov. Kniha, ktorá pojednáva o veľkej pyramíde a zaujímavými témami spojene s egyptskou minulosťou. Nechcem tu rozoberať tuto knihu ako takú, kniha ma asi 450 strán na ktorých je najviac písané o zákulisných aktivitách. Najviac sa dá dozvedieť z prvých 20 strán, kde je zhrnuté vlastne to, čo je potom rozobrané veľmi detailne v celej knihe.
Z celej knihy vyplýva, že samotné pyramídy a egyptská história je vedľajšou vecou, popri intrigách, čo medzi sebou vedu jednotliví ,,vedci“. Títo viac-menej nerobia nič, len obhajujú bludy čo voľakedy objavili a na čom vybudovali svoju kariéru. Samozrejme, každý takýto egyptológ ma vlastnú teóriu a aby sa mohol presadiť, teda priživiť na tom, na čo sú dane financie, tak musí patriť k nejakej skupine. Samozrejme skupina musí svoju spoločnú vedeckú teóriu obhajovať proti druhej skupine a tieto skupiny zase bojujú proti egyptským úradníkom. Veľkú úlohu tu hrajú urazené city, pomsta ,intrigy, pocity, že niekto bol obídený a podobne. To všetko hrá veľkú rolu. Samozrejme pyramídy, hrobky a minulosť Egypta tu nehrajú žiadnu rolu. To sú ako zbytočné kulisy, ktoré odpútavajú zbytočne pozornosť od ,,vedcov, ako od najzaujímavejších vecí. Egypťania nepripustia nič, čo by mohlo poukázať na to, že pyramídy nemajú s Egyptom národom nič spoločné. Lepšie povedané, nepripustia, aby sa uvažovalo o tom, že pyramídy v Gize sú ďaleko staršie, ako by ich oni radi videli a že je rozumnejšie ich spájať s predošlou civilizáciou, alebo civilizáciou z iných planét ako s nejakým konkrétnym faraónom. Máme už vedecké práce o tom, že pyramídy boli stavane ako hrobky, chrámy a tiež, že Veľká pyramída a nekropola v Gize sú ako nástrojom určenými slúžiť významným rituálom zasvätenia, teda ako okultne zariadenie. Egyptská vláda vyzvala svet, aby sa v predvečer milénia zhromaždil v Gize a tam sa mala stať korunovácia Veľkej pyramídy vrcholovým kameňom. Ako keby pre pyramídy a Sfingu niečo znamenal náš kalendár, ktorý bol neskoršie dohodnutý, teda v čase, keď už Egypt bol celkom zabudnutý. Už to hovorí niečo o egyptológoch. Spájať Sfingu, ktorá bola postavená podľa odhadu asi pred 13000 rokmi s našim kalendárom a teda aj prechodom tisícročia, na to musí niekto prísť.
Tak isto to tvrdenie egyptológov, že Veľká pyramída bola postavená bez použitia kovových nástrojov, kolesa alebo jednoduchej kladky. Pritom na stavbu sa spotrebovalo dva a pol milióna kvádrov o váhe cca 2 tony. Pritom niektoré bloky a preklady dosahujú hmotnosť až 70 ton a su spojené tak na tesno, že sa medzi ne nedá strčiť ani žiletka. Zaujímavosťou je okrem iného, že v jednej komore /krala/ sa nachádza sarkofág, ktorý bol prázdny a je širší ako vchod do komory. Málokde sa uvádza, že na tomto sarkofágu je viditeľné dnešnou technikou, že bol z vnútra vyrezaný „pílou“, ktorá mala širší záber, ako píly ktoré dnes používame na opracovanie kameňa. Nikto sa nechce zastaviť nad problémom, ako sa dali vypíliť presne rohy na dne sarkofágu. Viete si to predstaviť? Dve zvislé steny sa spájajú s 90 stupňovým uhlom a to kolmo na dno. Dnes by sme to vedeli urobiť okružnými pílami, ktoré by ale museli prejsť cez bod stretnutia tak, že by prerezali steny celkom až na druhú stranu. Ten sarkofág /?/ bol urobený bez tohto. Dnes nevysvetliteľné. Aby sa egyptológovia ďalej neblamovali, tak blokovali ďalšie výskumy v šachte, kde v roku 1993 boli objavene akési dvierka. Podľa starých písomnosti boli uložené do pyramídy dokumenty o vedomostiach predošlej civilizácie. Z tohto dôvodu by boli potrebné ďalšie výskumy, ale tie blokuje Egypt, lebo to nezapadá do umelo vytvoreného obrazu, kde mali starí Egypťania vybudovať tieto pamiatky v Egypte. Tiež boli zistené priestory pod labami pod Veľkou Sfingou. A určite veríte, že aj tu boli výskumy tiež zastavené. Za Sfingou asi
Máme k dispozícii otrokov, koľko chceme, nie sú motivovaní, ale môžu mať strach o život, čo je tiež motivácia na určitý výkon. Máme pre nich ubytovne, nie sú to trojhviezdičkové hotely, ale majú strechu nad hlavou. Počítam, že tam boli aspoň sieťky proti moskytom, aby polovica nemarodila, alebo neumrela na maláriu. Voda môže byť aj z Nílu, hoci je to pár kilometrov, ale veď sa donesie, hlavne, že nebola takej kvality ako dnes, keď dokáže uškodiť aj lodi, nie ľudskému telu. Možno vtedy viac pršalo, tak sa nemusela nosiť voda na umývanie, lebo neverím, že by sa tým otrokom po celodennej drine chcelo ísť kúpať večer do Nílu. Dreva bolo vtedy asi dosť, keď po stavbe zostala z lesov len Sahara. Stravovanie pre pár tisícok otrokov? Datle a zase datle. Datle a voda? No niečo už jedli, mne ide len o to, aby pokiaľ jedli aj cez deň bol výdaj jedla rýchly, aby sa nestrácal čas a aby otroci nevypadli z rytmu. S elektrikou si starosti robiť nemusíme, s osvetlením tiež nie, ochranné pracovné pomôcky zabudneme. Dielne na opravu strojov nepotrebujeme a náhradné diely zabudnime. Kolesá nepoznáme, kladky tiež nie, kov tiež. Poďme ale k veci. Materiál. Kamenné kvádre. Potreba asi 2,5 milióna, váha jedného cca 2 tony. Aby sme materiál, teda bloky nemuseli ťahať z ďaleka, budeme ich osekávať hneď vedľa pyramídy. (Radšej trochu bokom, aby tým búchaním nerušili a nerozptyľovali tých, čo sa naťahujú s blokmi). Pýtate sa čím búchali a na čo? Asi dreveným kladivom na nejaký majzel. To by som si chcel aj ja nechať vysvetliť od nejakého egyptológa.